Nejlepší městské stavební hry na PC 2023 | PCGamesn, nejlepší městské hry pro městské plány vaše srdce | Gamesradar

Nejlepší městské stavební hry pro městské naplánujte své srdce

Jaké jsou nejlepší hry na budování měst na PC? Není nic odpočinkujšího, než se posadit na odpoledne městských stavebních her s horkým nápojem. Ztratili jsme bezpočet hodin, jak se staví budovy, jak se nám líbí nebo se snaží zachránit populaci na pokraji kolapsu, a občas jsme záměrně přinesli ten kolaps, abychom viděli, jak by se naši občané vyrovnali. Ne moc dobře, jak se to stane.

Nejlepší městské hry na PC 2023

Vytvořte si metropoli snů, spravujte své občany a pórujte nad velmi podrobnými dopravními řešeními s nejlepšími staviteli města v okolí.

Publikováno: 6. září 2023

Jaké jsou nejlepší hry na budování měst na PC? Není nic odpočinkujšího, než se posadit na odpoledne městských stavebních her s horkým nápojem. Ztratili jsme bezpočet hodin, jak se staví budovy, jak se nám líbí nebo se snaží zachránit populaci na pokraji kolapsu, a občas jsme záměrně přinesli ten kolaps, abychom viděli, jak by se naši občané vyrovnali. Ne moc dobře, jak se to stane.

Náš seznam nejlepších městských herních her nabízí něco pro každého fanouška manažerské hry, a proto některé z nich najdete na našem nejlepším seznamu PC Games, od hardcore městských plánovačů, kteří hledají výzvu k záznamům, které vítají žánr nováčky s příslibem návody, svléknutá rozhraní a několik apokalyptických hrozeb.

Zde jsou nejlepší hry ve městě:

Hra o trůny: přichází zima

Zatímco mnoho her na tomto seznamu je založeno na budování moderních metropolí, Game of Thrones: Zima přichází, vidí vaše město v George r. R. Martinův fantastický svět Westerosu. Hra o trůny byla vždy známá pro spletenou síť politické intriky, kterou tká, a tato hra zdarma vás hodí přímo do uprostřed toho všeho.

Poté, co Eddard Stark zemře, hrajete jako pán nebo dáma, která soupeří o vyhrát Game of Thrones. Když stavíte a operujete své vlastní město/město, musíte také upevnit jako vojenskou moc budováním své armády. Je to chytrý způsob, jak přeložit složitou politiku televizní show a knih do hry.

Římanům: Věk Caesar

Pokud jde o budování města, historicky řečeno, Římané byli mezi nejlepšími a Římané: Věk Caesar je o přestavbě římské říše. Toto je mírně vzácný příklad městské budovy MMO v tom, že pracujete se skupinou až 16 dalších hráčů na stavbu a údržbu vašeho města, zatímco nespočet dalších pracuje na tom, aby si vytvořila vlastní města jako součást Říše obecně.

Opravdu to má pocit, že pomáháte budovat velkou digitální říši, a jak hrajete, vy a ostatní hráči shromáždíte zdroje, abyste mohli růst a rozšířit své město a zároveň ho bránit před hordami barbarů při budování obchodních tras a pěstování vztahů s ostatními městy. Je to úžasná věc být součástí.

Nejlepší hry pro budování měst: Tropico 6. Image ukazuje slunečné městské panorama

Tropico 6

El President se vrací! Tentokrát provozujete souostroví, kde můžete spravovat/vládnout na více ostrovech současně. Tato stavební hra ve městě vás účtuje budováním města od základů, a to vše při řešení ekonomických požadavků na ostrova, štěstí vašich občanů a udržování ráje nad vodou zkorumpovaných obchodů se zámořskými spojenci.

Tropico 6 je o nalezení rovnováhy ve městě, které nedokáže uspokojit všechny frakce a obyvatele, protože od křivých vládních úředníků, které musíte dokončit, se musí dokončit, abyste mohli dokončit svůj celkový cíl, což se mění s každým scénářem.

Jak byste očekávali od diktátorského městského stavitele, Tropico 6 vám dává spoustu možností, ale můžete očekávat některé brutální důsledky, pokud provedou špatné volání. Pokud se všeobecné volby objeví, budete mít na výběr ohýbat postavy nebo zůstat čistý, ale existuje kompromis mezi ztrátou voleb a nutností restartovat úroveň nebo hněvat vnitřní frakce.

Bombastická prezentace Tropico 6 se věnuje tomu, kolik lásky a péče budete muset věnovat svému režimu, abyste byli všichni šťastní, relativně řeč. Naštěstí nastavení ostrova usnadňuje udržování karet na vašich budovách a oznámeních, ať už to spočívá rebelové, kteří se potulují po ulicích nebo skupině chatrčů, které se objevily jako signál k vytvoření více domů pro vaše občany. Dejte našemu Tropico 6 Recenze přečtěte si a zjistěte, jaké nové triky mají el prezidentka na rukávu.

Nejlepší hry pro budování měst: Aven Colony. Obrázek ukazuje futuristické osídlení na mimozemské planetě

Aven Colony

Kolonie Aven přepravuje pokorného městského stavitele na jinou planetu, kde budete čelit mnohem náročnějším překážkám než rozhodování o tom, kde je nejlepším místem postavit vaše silnice. Pro začátek budete muset zohlednit výzvy, které představují všechny děsivé nové vesmírné biomy a nepřátelskou atmosféru.

Místo vytvoření nového města, které láká obyvatele, je vaším hlavním cílem přestavět lidstvo, vznešený cíl skutečně. Přitom se budete muset pokusit přizpůsobit atmosféře a bojovat proti neustálým přírodním katastrofám, nedostatku kyslíku (docela velký problém, tento) a dokonce i mimozemské formy života jako gigantické písečné červy.

Začnete jako guvernér a stoupáte přes řady, abyste se usadili jako prezident vaší kolonie, protože zbytek hry následuje oblek, rozšiřujete svou sadu nástrojů a testujete své schopnosti tím celou cestu k obsluhování armády podobné hvězdné lodi Hvězdné lodi.

Kolonie Aven není jen čistě stavební hra ve městě, protože kombinuje vlastnosti z nejlepších 4x her a strategických her. Nějaký lehký boj a úhledný systém expedice vám umožní nakonec odhalit historii planety.

Nejlepší hry pro budování města: Frostpunk. Obrázek ukazuje průmyslové osídlení v zasněžené krajině

Frostpunk

Frostpunk je druh městského stavitele, díky kterému budete zpochybňovat vaši morálku znovu a znovu. Vaším úkolem je přežít předčasnou dobu ledové v chráněném městě poháněném parnímpunk, které bylo ponecháno nedokončené před tím, než se zmizel velký zmrazení. Jako vůdce skupiny přeživších je vaší úlohou znovu vybudovat město kolem obřího topení, které neustále potřebuje palivo, aby vaše obyvatele udržovaly v bezpečí a zdravé.

Stejně jako v některých z nejlepších her přežití je Frostpunk o efektivním správě zdrojů, aby město udržel v chodu, a vaším hlavním zájmem je pohánění pece. Na rozdíl od jiných městských stavitelů je Frostpunk namísto vládnutí o přežití a je to neustálý akt žonglování, který udržuje vaše nové občany šťastné a zároveň zajišťuje, že město je zásobeno jídlem a pec je plně funkční.

Jak jste mohli očekávat od jedné z nejlepších her Apokalypsy, Frostpunk není přesně hra na budování města s lehkým srdcem. Smrt je v této drsné tundře nevyhnutelná a vy budete čelit spoustě obtížných rozhodnutí, abyste udrželi město v chodu – místo toho, abyste se starali o umístění struktury a jak vypadá, musíte učinit zákony, které udržují vaše občany v pořádku, hazardujte na rizikové expedice , a občas je příkladem zločince. Podívejte se na naši recenzi Frostpunk, abyste pochopili, proč je tato hra tak jedinečná.

Nejlepší hry pro budování měst: Přeživší Mars. Obrázek ukazuje dvě osady na Marsu v Biospheres

Přežívající Mars

Stejně jako Frostpunk, přežívání Mars mísí přežití a budovu města, i když na pusté červené planetě spíše než na zmrazené pekla. Budete vyzbrojeni veškerým vybavením, které potřebujete k vytvoření funkčního a šťastného města pro kolonisty, když prozkoumáte zaprášený povrch Mars, hledáte terén, který lze oplodnit, takže můžete pokračovat v rozšiřování po celé planetě.

Bohužel nebudete mít vědce Matta Damona v pohotovostním režimu, aby vás prošel celým procesem. Budete svůj vlastní botanik, vědec a plánovač měst, když pracujete na tom, abyste udrželi své hejno kolonisty krmeni a šťastní – ale to je nejméně z vašich problémů. Přežívající Mars je o něco tvrdší zvládnout, protože vyžaduje velkou pozornost, aby zajistilo, že občané mají přístup k kyslíku a jsou chráněni před blížícími se přírodními katastrofami, jako jsou prachové bouře a studené vlny, ale přežívání Mars dělá skvělou práci, aby vás neustále informovala o o kterém neustále informovaných o tom Pokrok vašeho města.

Výzkum a průzkum hrají obrovskou roli v tomto staviteli městského přežití a umožňují vám masivně zlepšit struktury a zařízení ve vaší kolonii, aby odpovídaly Asimovské fantazii ve vaší hlavě. Navíc, s prosperující mod.

Nejlepší hry pro budování měst: SimCity 4. Image ukazuje bohaté příměstské krajiny

SimCity 4

Série SimCity je už dobrá a vy můžete vidět, kolik jiných městských stavebních her vypůjčených – a v případě Cities Skylines se zlepšila – tato neuvěřitelně populární série budovy města City Building. SimCity 4 byl spuštěn v roce 2003, a ačkoli hra nenabízí nic zvlášť inovativního pro žánr, je to stále uspokojivý a náročný uchazeč.

Podobně jako města: Skylines, budete mít opravdu pouze jeden cíl: Vytváření svého vysněného města. Máte různé zóny budov, které můžete proniknout ve formátu mřížky, ale můžete také rozstříknout hotovost a vytvořit složité silniční systémy nebo pokročilejší architekturu a dokonce i World Wonders. Při rozšiřování svého města získáte výzvy a upozorníte na potřeby vašeho občana, když postupně odemknete nové funkce a přilákáte více obyvatel. Pokud jde o SimCity, není příliš mnoho na přemýšlení, ale někdy to může být to, co hledáte ve hře města.

Nejlepší hry pro budování měst: města: Skyliny. Obrázek ukazuje rozlehlé město plné mrakodrapů

Města: Skylines

Jednoduchost je klíčem k meteorickému vzestupu Skylines Cities. Ať už jste veteránský městský plánovač, který je schopen prakticky zacházet s jakýmkoli scénářem nebo nováčkem žánru, města: Skylines je patrně nejlepší hra ve městě pro každou ze stran, možná pouze trumfem na blížící se datum vydání Cities 2 vydání 2.

Místo toho, aby trávily věky procházením typů budov a poté pečlivě otočily a umístily je na dostupná místa, města: Skyliny rozkládají většinu svých budov do kategorií, jako jsou obytné, komerční a průmyslové, což vám umožní rychle postavit kostru pro vaše město před utrpením přes malé detaily. Dovednost je v vyrovnávání mnoha potřeb vašich občanů a každého okresu, takže vás myslí spíše jako starosta.

Není to tak, že města: Skylines je snadné; to není zdaleka pravda. Je snadné dostat hlavu kolem, a když se něco pokazí, což nevyhnutelně budou, nebudete se cítit poraženi vyhlídkou, že znovu začnete znovu. Jak byste očekávali od studia za městy v pohybu, Cities: Skylines také obsahuje nádherně hlubokou a komplexní kombinaci možností tranzitu, což znamená. Přečtěte si recenzi našich měst Skylines, abyste zjistili, proč jsme tuto hru udělili hvězdným skóre 9/10.

Pro hráče s hardcore je zde také stále vzrušující mod. Podívejte se na některá z nejlepších měst: Skylines mody.

Nejlepší hry pro budování měst: Anno 1800. Obrázek ukazuje park plný soch a skleněných koulí

Anno 1800

Anno 1800 Vrátí sérii budov města do svých historických kořenů, postaví vás jako vůdce společnosti v průmyslové revoluci, když obchodujete, a rozvíjíte svou říši z několika farem a skladů do prosperující průmyslové metropole, což je závist světa. Nakonec můžete dokonce přilákat turisty do jednoho z vašich mnoha muzeí nebo zoologických zahrad při přechodu do moderního světa a navigovat všechny logistické a společenské otázky takových seismických změn.

Anno 1800 nabízí mnoho možností, jak hrát přes svou kampaň, multiplayer a režimy karantény. Stejně jako v nejlepších 4x hrách existuje celá řada způsobů, jak vyhrát Anno 1800, od narůstání bohatství a investorů až po přilákání návštěvníků a zajištění diplomatických vazeb. Na základě jiných ostrovů budete muset dávat pozor na své soupeře a jejich světová rozhodnutí, jak zjistíte diplomatické selhání a obchodujte, jak fungují, a pokud jim mohou být důvěryhodné.

Kromě sledování svých soupeřů budete muset udržet své pracovníky šťastní, když rozšiřujete obchod a pěstujete město vaší společnosti. Existují dokonce pravidelné noviny, které způsobují, že kola ovlivňují štěstí populace, šíří příběhy po celé zemi úspěchů a selhání vašeho města. Podrobnosti, jako je tato, pomáhají oživit svět průmyslové revoluce, a zatímco Anno 1800 rozhodně zasklíř nad ponurou realitou éry, je těžké se nekreslit jeho obrazově dokonalými výhledy a kouzlem. Rozhodně dejte naši podrobnou recenzi Anno 1800 přečtěte si, pokud se chcete dozvědět více.

Nejlepší hry pro budování měst: Přežívání následků. Obrázek ukazuje opotřebované osídlení v vyčištěném lese s několika auty poblíž

Přežít následky

Nastaví se v post-apokalyptickém světě a přežívá úkoly následků, které vás dohlíží na kolonii v procedurálně generované pustině. Když stavíte a pěstujete město pozůstalých, musíte zajistit, aby vaše osídlení mohlo přežít přírodní katastrofy, bandity a zvířata, která se potulují po divočině.

Je to neodpustitelné prostředí – ve vaší snaze udržet svou kolonii neporušenou co nejdéle s nedostatkem zdrojů, budete dělat obtížná rozhodnutí, když si vyberete, co riskujete nebo obětujete, abyste přežili. Vaše volby neovlivňují pouze blaho vašich občanů; Ovlivňují také pověst vaší kolonie a vaši schopnost obchodovat s jinými společnostmi.

Proti bouři

V tomto tmavém fantasy městském staviteli musíte spolupracovat se svými spojenci v divočině, abyste získali zpět svět, že opakující se blightystorms roztrhaly od sebe. Zmocněná spálená královna, vaší rolí jako místokrál je využít silné stránky každé skupiny v divočině, aby odrazili nepřátele číhající ve tmě. Také máte nikdy nekončící bouře, s nimiž se můžete potýkat, což ztěžuje vaši přežívající populaci.

To, co se odděluje proti bouři od zbytku her na tomto seznamu, je jeho roguelike mechanika, která zajišťuje, že nezažijete stejný běh dvakrát. Od radikálně odlišných povětrnostních podmínek po jedinečné výzvy, kterým musíte čelit v každém biome, vás spousta herních modifikátorů drží na nohou. Každý neúspěšný běh vám dává šanci upgradovat vaše město a dává vám snadnější čas na následných přehráváních.

A tady to máte, nejlepší městské hry. Pokud chcete věci trochu promíchat, podívejte se na náš seznam her Sci-Fi Simulator pro případ, že byste se nudili rozkládat své městské rozšiřování o tradičním pozadí. Nenechte se zaměnit s naším seznamem nejlepších stavebních her, které vám často umožňují prozkoumat vaši kreativitu v menším měřítku.

Gina Lees Gina miluje putování po pláních ve Valheimu, prozkoumává usazené systémy ve Starfieldu, přeje si nové postavy v Genshin Impact a Honkai Star Rail a Bash Zombies a další monstrózní zvířátka v hororových hrách. Spolu s jejím odhodláním s Sim Management Games pokrývá také Minecraft a Final Fantasy.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Nejlepší městské stavební hry pro městské naplánujte své srdce

Než opustíme snímek obrazovky

Nejlepší hry ve městě vám poskytují konečný zážitek v urbanistickém plánování. Všechny tituly na tomto seznamu nabízejí bohaté, hloubkové zážitky, se systémy řízení, které testují vaši strategii a taktiku bez ohledu na to, kde pracujete. Od středověkých metropolí až po zdravé rodinné komunity je pro každého opravdu něco, co by se mohl zapojit do světa karantén simulátorů sestavy simulátorů.

Níže jsme sestavili seznam nejlepších městských her, které můžete hrát právě teď, bez ohledu na vaši platformu výběru. Několik z nich dokonce překročilo naše výběry nejlepších strategických her, což vám dává celou jinou oblast, do které můžete investovat, když sledujete, jak se vaše výtvory daří za náročných podmínek, ale to je další seznam jindy.

12. Pocket City

Vývojář: Kodebrejské hry
Platformy: iOS, Android

Pokud jste po budově města na mobilu, Pocket City je jedním z nejpříjemnějších stavitelů měst na iOS a Android a úspěšně to způsobí, že žánr se cítí přímo doma na dotykové obrazovce. Zabalený do nádherného uměleckého stylu můžete navrhnout a postavit své vlastní město z malého města do rušné metropole prstem.

Malý stavitel města je vytvořen ze dvou hlavních režimů: jeden vám umožňuje odemknout budovy postupně dokončením úkolů a cílů, které přidávají pěkný odměňující pocit postupu do rozvoje vašeho města, nebo můžete hrát v režimu karantény, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy, kde jsou všechny budovy otevřený vám, takže můžete strávit svůj čas vytvářením perfektního města a sledovat ho vzkvétat. Pro mobilní titul je tento městský stavitel působivě podrobně popsán a nebude na vás tlačit žádné nákupy v aplikaci, takže si můžete vybudovat malé město vašich snů bez jakýchkoli omezení.

14. Aven Colony

Vývojář: Mothership Entertainment
Platforma: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC

Domov je místo, kde to zvládnete, a tak se tak stane, že doma je nyní mimozemský svět. Vážně, pokud jste si mysleli, že se přestěhování do nového domu nebo do nové země bylo obtížné, představte si pohybující se planety. Aven Colony je další městský stavitel zasazený do vesmíru, který vás vidí, jak se snažíte kolonizovat mimozemskou planetu s cílem úspěšně se usazovat a rozšířit se. Ale samozřejmě ne všechny planety jsou jako Země. Mimozemský svět, ve kterém jste se ocitli, nemá příliš kyslík a divoké elektrické bouře vyplňuje oblohu, zatímco toxický plyn vybuchne z větracích otvorů na povrchu planety. Nezní to příliš domácí, to dělá? V tom však spočívá výzva.

Svět má řadu biomů rozmístěných kolem povrchu, abyste prozkoumali a usadili se a některé jsou obyvatelnější než jiné. Například mokřady vám poskytnou pevný zdroj vody pro vaši kolonii, zatímco pouštní země nebudou mít vůbec co nabídnout. Začnete jako guvernér kolonie a jak zvládnete blaho a rozvoj vašeho vypořádání, můžete nakonec vstát v řadách prezidenta. Završeno spoustou tajemství, které odhalí a dostatek prostoru pro prozkoumání podivného nového světa, je tu spousta co dělat a vidět, když pro své lidi vytvoříte pohodlnou kolonii.

13. Kolonisté

Vývojář: Codebyte
Platforma: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC, Nintendo Switch

Pokud jste po relaxačním zážitku, který má také roztomilý faktor, jsou kolonisté příjemně stimující městský stavitel s rozkošnými obyvateli malých robotů. Jako ten, kdo má na starosti, ovládáte skupinu robotů, kteří unikli ze Země a hledali nový domov v galaxii. Vaše malá zdi jako robo přátelé mají stejný jediný sen – být člověk. Protože jsou to roboti, což není úplně možné, ale můžete vytvořit kolonii, která se podobá lidskému osídlení a vychovává je, jako by to byli vlastně lidé. Aww.

Kreslení inspirace ze série osadníků a Anno, kolonisté vás vidí sklízet zdroje (protože roboti chtějí být člověka, takže musí samozřejmě jíst a pít), zakládat farmy, zkoumat nové technologie, postupovat v různých věcích a prozkoumat tajemné země, na které jste se usadili. Budování vaší kolonie stále vyžaduje určitou strategii, s silnicemi, dopravními systémy a různými infrastrukturami, které lze umístit a vytvářet, ale jeho jemné tempo a nedostatek hrozby způsobuje odměňující, chlazeného časového věku.

12. Tropico 6

Vývojář: Limbická zábava
Platformy: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 PC, Nintendo Switch

Někdy chtěl stavět a vládnout svému vlastnímu ostrovnímu ráji? El Presidenty se vrací znovu a je vaší prací vyplňovat jejich boty jako tyranský diktátor nebo mírový vládce, kterého jste se vždy narodili. Tropico 6 přesouvá své zaměření na politickou stránku věcí, představuje nový strom výzkumu, který zvyšuje vaše politické strategie, takže jste nejlepším diktátorem, jaký kdy tropický svět viděl. Místo jednoho ostrova se nyní stavíte a spravujete více měst rozložených na několika velkých ostrovech, které mají všechny různé výzvy k překonání a dobytí.

Vytváření dopravních systémů a mostů pro propojení vašich ostrovů je nutností, pokud si chcete vybudovat svou rostoucí říši. A velká část toho, že jste dobrým vůdcem, je přednášku svým občanům velkolepé projevy a dává jim spoustu prázdných slibů, aby je udrželi v dlani, správně? No, možná nejste dobrý vůdce, ale můžete předdat dobrý volební projev a to se musí za něco počítat. Jo, a nezapomeňte, že si můžete přizpůsobit svůj vlastní palác – je to konec konců jeden z výhod práce.

11. Tovární město

Vývojář: Erik Asmussen
Platformy: PC

Poté, co jste v raném přístupu před zahájením spuštění v roce 2021, toto malé nezávislé číslo vidí, že transformuje barevný 3D terén na dobře naolejované tovární město, vyzdobené dopravními pásy a skluzy, aby zpracovávaly všechny zdroje, které vám nabízejí. Začnete s několika pracovníky a jedinou budovou, ale po sběru minerálů a plodin kolem procedurálně generované oblasti můžete pracovat na transformaci své malé osamělé budovy na peníze na vydělávání peněz.

Výzkum odemkne všechny druhy strojů, aby vzali část práce ze zpracování zdrojů a pomohli vašim výrobním řetězcům vzkvétat. Jo, a je tu také magie. Můžete také odemknout magické stroje, aby to všechno běželo jako hodinky. Síň nádherné město je zajímavý pohled na žánr, který bude vaše hodiny pryč, aniž byste si to uvědomili.

10. Městský skrypník

Vývojář: Oskar Stålberg
Platforma: Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, iOS, Android

Městský skaper od vývojáře Oskar Stålberg je nádherně pulzující městský stavitel, který opravdu umožňuje vzkvétat vaši kreativitu. Jako hra ve stylu karantény v žánru máte svobodu vybudovat si vlastní malá města, města, vesničky a další. Ve skutečnosti si můžete dokonce vytvořit své vlastní město vysoko na obloze, pokud chcete. Postavený blok po bloku s různými barvami na výběr, je neuvěřitelně uspokojivé vidět, jak se bloky formují do budov a rozšiřují se do svého vlastního miniaturního města nebo stavebnictví.

V městském scaperu je to opravdu o budově, takže pokud se chcete oškrábat tuto konkrétní svědění, nemůžete se s tímto úžasným nezávislým číslem pokazit. Se spoustou nástrojů pro vytváření rozlehlých struktur nebo kuriózních měst s barevnými domy, mosty, přístavy a dalšími se můžete divit svým vlastním výtvorům a spadnout do relaxačního toku oživení vašich návrhů.

9. Putová vesnice

Vývojář: Bloudlý kolouch
Platforma: PC, Xbox Series X, Xbox One

Další titul včasného přístupu, ale putující vesnice to dává vlastní rotaci na stavitele města tím, že vás požádá o vytvoření svého města na zadní straně masivní šestinohé zvíře zvané Onbu. Když chodí, musíte to nakrmit, vést ji a také rozpoznat, kdy potřebuje odpočinek, to vše při budování vlastní říše na vrcholu. Samotná budova města nebude znovu objevovat kolo, ale je to kombinace toho, jak budova pracuje s Onbu, kde tato hra opravdu svítí.

8. Dorfromantik

Vývojář: Toukana interaktivní
Platforma (s): PC, přepínač Nintendo

Dorfromantik je částečný městský tvůrce, část logické hry a 100% chill vibrace. Je to jeden z Nejlepší relaxační hry, Jak získáte hromadu šestiúhelníkových dlaždic, z nichž každý má prvky civilizace. Domy, lesy, pole, vodní cesty a vlakové tratě jsou zpočátku vaše svorky, ale později odemknete jeleny, zřícenina a další další dlaždice, abyste do svých výtvorů přidali vizuální zájem o vizuální zájem. Je tu odpovídající hádanka s tím, jak stavíte, s objevujícími se úkoly, které vás žádají, abyste spojili určitá částka jakéhokoli prvku dohromady, jako 300+ stromů v jednom lese nebo přesně 25 polí, takže je zde úžasná směs záhadné a čisté estetiky. Nikdy to není zdanění, ale je snadné dostat se do jeho krásně mírumilového světa a ztratit hodinu nebo dvě, aby se snažil nejlépe nejlépe skóre.

7. Než odejdeme

Vývojář: Vyvažování her Monkey
Platforma (s): PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One

Než odejdeme, je trochu jako Anno 1800 lite. Je to všechno o založení kolonií na ostrovech a poté, co se snaží rozšířit svou říši do nových oblastí a nakonec také na nových planetách. Každý ostrov má jedinečné vlastnosti, jako je počasí a kvalita půdy, takže vaše priority vždy vytvářejí dobré obchodní cesty mezi nimi, aby se zajistilo, že každý peep ve vaší říši má přístup k věcem, které potřebují být šťastní a zdravé. Je to také nenásilné, takže je to jen případ, jak si užívat sledování růstu vašeho světa.

6. Přežívající Mars

Vývojář: Haemimont hry
Platformy: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC, Mac

Space: Poslední hranice. Mars byl vždy na místě, pokud jde o zobrazování, kde by byl další domovský svět. Ale nepřátelský svět není úplně přátelský k člověku. Bez kyslíku, chladných teplot a neplodné krajiny, usazování tam dole a voláním domů představuje své vlastní jedinečné výzvy. A to je přesně to, čeho se musíte pokusit dosáhnout v přežití Mars. Přijetím pobytu na prašné červené planetě pracujete na zřízení udržitelné kolonie a – v případě, že jméno nebylo mrtvému ​​prozradí – práce na zajištění toho, aby přežila.

Prozkoumáním neznámých terénů mimozemské planety s drony a investováním do výzkumu a vývoje můžete zlepšit své šance na přežití drsného prostředí. Každý kolonista má také jedinečnou osobnost se svými vlastními silnými a slabé a slabé. Retro-futuristické vibrace kopulí, které stavíte, způsobují, že Mars vypadá stylovější, než tomu bylo předtím, a s pečlivým plánováním můžete vytvořit prosperující kolonii, která se bude i nadále šířit po celém mimozemském světě.

5. Timberborn

Vývojář: Mechanistry
Platforma (s): PC

Co kdyby tam byl stavitel města, kde hrajete jako bobři? Pokud to zní úžasně, musíte se podívat na Timberborn. S lidmi dávno pryč, je čas bobrů, aby zářili a zjistili, zda si mohou pro sebe vyřešit lepší existenci. Se suchem, který byl v údolí, je ochrana vody neustálá výzva, takže musíte naplánovat dopředu, abyste se ujistili, že můžete nadále zajišťovat svou populaci v době nedostatku. Je třeba provést zemědělství, vertikální města, která mají být postavena, a technologie k postupu. Je to tematicky tematicky rozkošné a hrají si dokonce dvě různé frakce – přírody přátelské folktail nebo pracovité železné zuby. Každý z nich má svůj jedinečný styl, budovy a dokonce i vylepšení hry, takže je tu spousta hry, kterou si můžete užít – i když je stále v raném přístupu.

4. Frostpunk

Vývojář: 11 bitové studia
Platforma: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC

Jste vládce posledního města na Zemi v post-apokalyptickém světě uvíznuté ve věčné zimě. Jo, žádný tlak. Jak si dokážete představit, tato role není procházka v parku. Frostpunk smíchá žánr tím, že přinese prvek přežití, který bude tlačit vaše dovednosti v oblasti řízení na limit. S hrozbou vyhynutí u vašich dveří by každé rozhodnutí, které učiníte, může znamenat život nebo smrt pro občany vašeho města. Snowy krajiny vám představují spoustu výzev, ale také to znamená, že vytápění bude vaší prioritou číslo jedna.

Udržování a řízení teploty je zásadní, ale to je jen jedna z mnoha věcí, které budete muset udržet všechny naživu. Začínáte s jednoduchými útulky, vybudujete si cestu až do působivého města poháněného Steam, s technologickými stromy, které postupují a vývoj, do kterého investujete, aby se zlepšila vaše vypořádání a jejich šance na přežití. V srdci 11bitového studia Studios je neúprosné městské stavitel přežití kampaně pepřem s výběrem. Můžete se rozhodnout, jak ovládat své lidi výběrem různých cest, stanovením zákonů a řízením rutin jejich každodenního života. Všechno to zůstalo na vás.

3. Nejvzdálenější hranice

Vývojář: Crate Entertainment
Platforma (s): PC

Nejvzdálenější hranice je vynikající při zachycení toho, jaké to mohlo být jako průkopník, i když právě teď je v raném přístupu. Je to středověký stavitel města, který vás má potenciál překvapit. Je to opravdu připoutané k historii, což je opravdu zajímavé, a dělá vše, co máte na tom, že máte prach pravosti. Například jídlo kazí, takže se musíte rozhodnout, co sklízet – a co je důležitější, kdy. Jeho zemědělské systémy jsou také opravdu, opravdu Podrobně se tak připravte na to, abyste začali myslet jako středověká osoba rychle. Je to hodně co zvládnout, ale celkový účinek je vážně v pohodě, zejména když to začne ovlivňovat vzhled a dojem z vašeho vypořádání.

2. Anno 1800

Vývojář: Modrý bajt
Platformy: PC

Je to úsvitu klíčové nové éry a chystáte se postavit město, které bude prosperovat nebo spadnout, protože technologie se bude neustále měnit a postupovat. Změníte se s tím? Nebo se rozpadnete pod tlakem? Anno 1800 vás zasadí na začátku průmyslové revoluce na přelomu 19. století a požaduje, abyste vytvořili a udržovali město postavené na inovaci vašeho výzkumu a technologického pokroku.

Budování obchodních tras a jít na expedice, abyste podpořili váš výzkum a odhalili užitečné zdroje. Ale jak vaše město roste, budete se muset vypořádat s dalšími problémy, jako jsou konkurenční vládce, občanské spory a politická válka, abychom jmenovali alespoň některé. Ať už jste diplomatický nebo trochu tyran, můžete experimentovat s různými herními styly, když hledáte svou slávu a štěstí v pracovišti.

1. Města: Skylines

Vývojář: Kolosální řád
Platformy: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch, PC

Volání všech aspirujících starostů – města: Skylines chce, abyste postavili další nejlepší město. Ano, jako nový starosta ve městě postavíte město od základů, spravujete všechny aspekty jeho realistické ekonomiky, až po své práce na silnicích a zdravotní péči. Stejně zábavné, jak je to náročné, Skylines má tolik hloubky a detailů, zjistíte, že zvládnutí všeho je trochu žonglování, ale jakmile to uděláte, budete se opravdu cítit jako odborník na správu.

Není nic jako transformace prázdných zelených polí na rozkvět megalopolis, kterou chce každý virtuální občan zavolat domů. Tváří v tvář prvkům s přírodními katastrofami, znečištěním, denními a nočními cykly, dopravními nehodami a téměř všemu, co si dokážete představit, budete testováni spoustou různých způsobů. Celá sestava DLC je také v nabídce, aby vaše městská budova ustoupila do nových výšin zavedením jiných tranzitních systémů, alternativních návrhů a vzhledů, nových povětrnostních podmínek a ještě mnohem více. Shon města vás určitě zaměstnává.

Zaregistrujte se do zpravodaje GamesRadar+

Týdenní trávení, příběhy z komunit, které milujete, a další

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.