Nejlepší náhlavní soupravy VR pro PC 2023 | Rock Paper Shotgun, nejlepší nabídky náhlavní soupravy VR v září 2023 | Techradar

Nejlepší nabídky náhlavní soupravy VR v září 2023

Na opačném konci stupnice jsme také zahrnuli některé z nejlevnějších náhlavních souprav, které vyžadují pouze váš telefon, aby fungoval. Možnosti s tím jsou omezené, ale může to být nejméně drahý způsob, jak vyzkoušet VR pro sebe, než se pustíte do nějaké dražší soupravy.

Nejlepší náhlavní soupravy VR 2023: Nejlepší náhlavní soupravy virtuální reality pro PC

Zdá se, že hardware virtuální reality se v roce 2023 vrátí, takže se nemusíte překvapit, pokud tato příručka k nejlepším náhlavním soupravám VR vypadá do konce roku jinak. Kromě všestranného, ​​ale pricey Vive XR Elite, Meta Quest 3 se rychle blíží ke svému datu vydání v září a navzdory túru na Quest 2 stále poskytne dostupnější alternativu. Je tu také Apple Vision Pro, ale uhhh. Ne.

Naproti tomu velké ano, na níže uvedené náhlavní soupravy. Tyto oddané sady okulánů a ovladačů vln jsou prozatím vaše nejlepší sázky na hraní VR her jako Half-Life: Alyx a Beat Sabre. Dejte jim ruku a horní polovinu obličeje.

Oculus Quest 2 Headset na bílém pozadí

Meta Quest 2 specifikace:

  • Zobrazit: Rychlý přepínač LCD
  • Rozlišení: 1832×1920 na oči (3664×1920)
  • Obnovovací frekvence: 90 Hz, 120 Hz
  • Zorné pole: 89 stupňů
  • Sledování: 6 DOF Inside-Out a Ruční sledování přes Oculus Insight
  • Zvuk: Integrované stereofonní reproduktory a mikrofon, 3.5mm konektor pro sluchátka
  • Cena:299 £ / 299 $

Původní úkol Oculus ukázal, jak mnohem příjemnější může být VR, když neklouznete přes několik těžkých kabelů, které se také náhodou visí z vaší hlavy. Okur, promiň, zapomněl na rebrand – The Meta Quest 2 vzal tento koncept a ještě zlepšil, s mnohem lehčí a pohodlnějším podvozkem a ostřejším a jasnějším displejem. Nějak to bylo spuštěno za nižší cenu než také úkol, takže z něj činí jemnou nízkonákladovou volbu s odvoláním, která dnes vydrží.

Quest 2 používá sledování dovnitř, což znamená, že všechny sledovače jsou zabudovány do náhlavní soupravy a řadiče, než se šíří přes základní stanice. Je to méně přesné než externí sledování, ale znamená to, že se nemusíte pohybovat kolem hledání dalších zásuvných zásuvek nebo nakonfigurovat svůj pokoj zvláštním způsobem, aby vyhovoval jakýmkoli externím sledovačům, abyste mohli provést VR v plném pokoji. Jeho sledování narubu je také znatelně lepší než to, co získáte na HTC Vive Cosmos; Jedinou velkou nevýhodou je, že k jeho použití potřebujete účet na Facebooku/meta.

Je tu také otázka, že Quest 2 je na cestě ven, předurčený k nahrazení meta Quest 3. To však nemusí nutně dělat špatnou volbu. Pro jednu věc, oznámení Quest 3 vedlo přímo k Quest 2 získání snížení ceny 100 /100 $, což dále upevnilo jako náhlavní soupravu přátelskou k rozpočtu. Jeho nadcházející náhrada zlepšuje některé specifikace a snižuje objem náhlavní soupravy, ale také se vzdát této cenové dostupnosti požádá 500 GBP pro 128 GB verzi.

Přečtěte si více v naší recenzi Meta Quest 2

Index ventilu

Nejlepší náhlavní souprava VR pro PC celkově

Specifikace indexu ventilu:

Pro ty, kteří chtějí nejlepší VR zážitek, který si peníze (hodně z nich) mohou koupit, pak je index ventilů ten, na který jde. Možná jste měli náhlavní soupravu VR dříve a chcete upgradovat, nebo možná jste právě dostali kbelíky z hotovosti a chcete na samém vrcholu potravinového řetězce VR od Word Go Go. Ať tak či onak, opravdu to není o moc lepší než index ventilu.

Mezi jeho klíčové výhody oproti levnějším náhlavním soupravám, včetně Meta Quest 2, patří s vyšší obnovovacími prostředky (až do 144 Hz), širší zorné pole a naprosto ohromující vestavěné sluchátka. Reproduktory a sluchátka na jiných náhlavních soupravách jsou často v pořádku, ale sluchátka indexu off-ear jsou něco úplně jiného a nabízejí bohatý a plnohodnotný zvuk, který opravdu zvyšuje váš pocit ponoření.

Budete potřebovat docela výkonný počítač, abyste mohli využívat vyšší obnovovací frekvence indexu, samozřejmě, ale i když právě teď nemáte super-poháněný počítač, přinejmenším to poskytne prostor pro náhlavní soupravu pro zlepšení, když Dále přijdete upgradovat.

Samozřejmě nemusíte přísně utratit téměř velké, abyste získali skvělou náhlavní soupravu VR, a pro většinu lidí bude Quest 2 sloužit dobře. Pokud však máte prostor a hotovost a chcete absolutně nejlepší nejlepší náhlavní soupravu VR na trhu, pak je index ventilu mnohem lepší nákup než Quest 2 i HTC Vive Cosmos Elite. Kromě toho to není jako by to náklady tolik jako elita Vive XR, a rozhodně ne tolik Apple Vision Pro.

Přečtěte si více v recenzi našeho indexu ventilu

Jaké specifikace PC potřebuji pro náhlavní soupravu VR?

Pokud kupujete náhlavní soupravu VR pro PC hraní, budete se muset ujistit, že je vaše souprava dostatečně silná, aby ji spustila. Naštěstí jsou minimální požadavky na většinu z nejlepších náhlavních souprav VR docela nízké, takže byste neměli mít mnoho problémů, aby se vaše náhlavní souprava VR dostávala, pokud jste nedávno upgradovali svůj počítač. Pro úplný seznam minimálních požadavků si přečtěte níže uvedenou tabulku.

Minimální požadavky na PC Index ventilu Meta Quest 2 HTC Vive / Vive Pro / Vive Cosmos Náhlavní soupravy Windows Mixed Reality
OS: Windows 10/11, SteamOS, Linux Windows 10/11 Windows 7-11 Windows 10/11
PROCESOR: Dual-Core s hyperthreadingem Intel Core i5-4590 / AMD Ryzen 5 1500x Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 Intel Core i5-4590 / AMD Ryzen 5 1400
RAM: 8 GB 8 GB 4 GB 8 GB
GPU: Nvidia Geforce GTX 970 / AMD Radeon RX 480 Série Nvidia Geforce GTX 970 / AMD Radeon 400 Nvidia Geforce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 Nvidia Geforce GTX 1060 / AMD Radeon RX 470
USB: 3.0+ USB-C 3.0+ 3.0, USB-C
Výstup: Displayport (HDMI není podporován) USB-C (Link Cable), Wi-Fi (Air Link) Displayport (Cosmos) / HDMI (Vive / Vive Pro) HDMI, displayport

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Nejlepší nabídky náhlavní soupravy VR v září 2023

HTC Vive, Meta Quest 2 a PSVR 2 na zeleném backgroudu

Techna je nyní ve srovnání s předchozími roky široce dostupnější a mnohem dostupnější, ale není vždy snadné najít jakékoli levné nabídky náhlavní soupravy VR – dokonce i při významných událostech, jako je nadcházející prodej práce Labor Day. Přesto jsme prohledali web, abychom vám přinesli nejnižší ceny na všech nejlepších náhlavních soupravách VR právě zde, včetně Meta Quest 2, PlayStation VR 2 a HTC Vive.

Začněme s Meta Quest 2 (dříve Oculus Quest 2), která je nyní pevně stanovena jako možnost pro ty, kteří se chtějí dostat do her VR. Nyní je to také levnější po oznámení Meta Quest 3, které má samo o sobě propuštěno na podzim / podzim 2023. Budeme dávat pozor na předobjednávky a obchody v této headsetu poté, co budou odhaleny další informace v září.

PSVR 2 byl také spuštěn na začátku tohoto roku. Druhá verze náhlavní soupravy VR pro PS5 je nyní k dispozici u více prodejců po krátké době exkluzivity v PlayStation Direct Store. Přirozeně to nebylo zlevněno brzy. Přesto jsme si mysleli, že společnost Sony přibila virtuální realitu při druhém pokusu a byla v naší recenzi PSVR 2 plná chvály.

A konečně, je tu Apple Vision Pro, který byl vyhlášen v červnu. Toto je určitě prémiojší a profesionálně zaměřená na náhlavní soupravu VR a AR, ale stále má hodně produktivity a hraní her, které přitahuje obecné publikum. Pokud si můžete dovolit cenovou značku HEFT 3 499 $. Je to splatné pro propuštění v roce 2024 v USA, s dalšími regiony, které budou následovat později.

Na opačném konci stupnice jsme také zahrnuli některé z nejlevnějších náhlavních souprav, které vyžadují pouze váš telefon, aby fungoval. Možnosti s tím jsou omezené, ale může to být nejméně drahý způsob, jak vyzkoušet VR pro sebe, než se pustíte do nějaké dražší soupravy.

Meta Quest 2

Meta Quest 2

Nejlepší zážitek VR na trhu

Kabelové: Ne | Minimální specifikace: Na | Rozlišení na oko: 1832 x 1920 | Obnovovací frekvence: 72Hz | Zorné pole: 90 ° | Úložný prostor: 128 GB / 256 GB

Působivé bez drátu bez drátu
Přístupné zařízení all-in-one
Silné portfolio her
Právě jsem byl dražší

Meta Quest 2 je nejpřístupnější náhlavní soupravou VR na trhu pro první kupující. Bylo to méně atraktivní po zvýšení ceny 100 $ / £ 100 na verzi s 128 GB úložného prostoru, která narazila na náklady až do 399 $ / 399 GBP. Model 256 GB však měl nyní snížení ceny o 70 $ / 70 £, což je mnohem lepší hodnota za peníze.

Ať už jdete, za kapotou je nějaká významná energie, aniž byste platili extrémní ceny nadšenců – a nepotřebujete turbomalovaný herní počítač, abyste z toho vytěžili maximum buď. Tato náhlavní souprava All-in-One funguje zcela bez drátu (ale možnost je tam, aby ji zapojila do herního počítače pro určité hry) a nabízí nesrovnatelný zážitek za cenu.

Meta Quest 2 je od svého uvedení na trh neuvěřitelně populární. To je však nyní výrazně usazeno. Stále to však nenajdete za levné, protože jen zřídka existují žádné slevy mimo velké prodejní akce, jako je Černý pátek.

Pokud si koupíte přímo od meta, máte tendenci získat nejlepší nabídky, které zahrnují svazky se zlevněným příslušenstvím. Po zbytek měsíce však náhlavní souprava VR přichází s kopií Beat Sabre, aby se pokusila a otupila bodnutí zvýšení ceny.

Moc to nepomůže, takže sledujte náš rozbočovač věnovaný všem nejnovějším obchodům Meta Quest 2, abyste se ujistili. K dispozici je také naše pravidelně aktualizovaná stránka se všemi aktuálními kódy Meta Quest Promo, které jsou dnes k dispozici, takže můžete ušetřit ještě více peněz na náhlavní soupravu VR.

PlayStation VR 2

Od té doby, co byl původně spuštěn pro PS4 v roce 2016, nabídla PlayStation VR jeden z dostupnějších způsobů, jak se dostat do VR Gaming. Nyní je tady PSVR 2, druhá iterace společnosti Sony její konzoly založené na virtuální realitě založené na konzole. Jistě je to drahé, ale ti po snadném a dostupném zážitku VR pro spárování s PS5 budou ohromeni. Můžete se podívat na naše srovnání PSVR 2 vs PSVR, abyste zjistili, jaké hlavní rozdíly očekávají mezi oběma náhlavními soupravami.

PlayStation VR 2 je cena 549 $.99 /529 £.99 a je k dispozici u většiny hlavních maloobchodníků po krátkém období exkluzivity v oficiálním PlayStation Direct Store. Za peníze získáte náhlavní soupravu PSVR 2, Sense Controllers PSVR 2 a pár stereofonních sluchátek.

K dispozici je také možnost koupit svazek PSVR 2, který je dodáván s náhlavní soupravou VR a kopií jedné z hlavních her PSVR Games Horizon Call of the Mountain za 599 $.99 /569 £.99. A pokud jde o příslušenství, jedinou oficiálním dostupným nyní je nabíjecí stanice Sense Controller PSVR 2 za 49 $.99 / £ 39.99.

Držte se s námi pro všechny nejnovější aktualizace o tom, kde koupit PSVR 2 v následujících měsících, stejně jako jakékoli obchody PlayStation VR, když jsou poprvé k dispozici. Prozatím si můžete koupit dnes.