Nejlepší náhlavní soupravy VR z roku 2023: Možná dobrý čas na počkání – CNET, Best VR Headset 2023 | PCGamesn

Nejlepší náhlavní souprava 2023

Contents

Jistě, můžete si vyzvednout karton Google o něco méně, ale za 22 USD získáte relativně pohodlné příslušenství, které téměř vypadá jako Oculus Quest 2. Pokud máte dron s režimem fotoaparátu virtuální reality, můžete jej také spárovat s BNEXT a dokončit nastavení.

Nejlepší náhlavní soupravy VR z roku 2023: Možná dobrý čas na počkání

Quest 2 a PSVR 2 je na vrcholu našeho seznamu, ale s Apple, který dorazí na scénu, se krajina rychle mění.

Editor Scott Stein na svobodě

V roce 2009 jsem začal s přezkoumáváním notebooků CNET. Nyní prozkoumávám nositelné techniky, VR/AR, tablety, hraní her a budoucí/vznikající trendy v našem měnícím se světě. Mezi další posedlosti patří magie, pohlcující divadlo, hádanky, deskové hry, vaření, zlepšení a newyorské Jets. Moje pozadí zahrnuje MFA v divadle, kterou se vztahuji na přemýšlení o pohlcujících zkušenostech budoucnosti.

 • Téměř 20 let psaní o technice a více než deset let revize nositelných technologií, VR a AR produktů a aplikací

13. června 2023 5:00 a.m. Pt
Nejlepší (a stále nejdostupnější) náhlavní souprava VR
Nejlepší špičková konzole herní náhlavní souprava
Nástroj zaměřený na práci
Futuristický hardware zklamaný softwarem
Nejlépe vypadající náhlavní souprava PC VR
NOVÝ! Prodloužení CNET nakupování
Získejte nejnižší cenu za vše
Jedna z nejlepších možností hardwaru Steam VR

VR může být stále vnímán jako výklenkový herní koníček, ale to by se mohlo rychle měnit. Nejlepší jste trávit co nejméně. Několik let starý Meta Quest 2, samostatná náhlavní souprava, která je nyní zpět na 300 $, je pro většinu lidí stále nejlepší a nejdostupnější možností, ale nadcházející Meta Quest 3 by se stálo za to čekat. Očekává se, že Quest 3 bude mít barevné kamery, lepší procesor a menší design. V tomto bodě roku byste mohli chtít vydržet, aby to dorazilo, s největší pravděpodobností letos na podzim.

Společnost Sony’s 550 $ PlayStation VR 2, která byla vydána začátkem tohoto roku, přináší pro majitele PlayStation 5 skvělý zážitek z konzoly VR a zahrnuje sledování očí jako Apple Vision Pro, ale není bezdrátový a stále je to relativně drahé příslušenství (stojí to více než Samotný ps5). Přesto je to naše druhá oblíbená náhlavní souprava VR právě teď. Ale je možné, že společnost Sony mohla nabídnout sváteční balíček koncem tohoto roku, pokud jste trpěliví.

Mezitím nově ohlášené (a 3 499 $) Vision Pro Headset-samostatné, samostatné zařízení VR/AR, které Apple umístí jako plný prostorový počítač-nedochází až do roku 2024, ale stojí jako nejvyšší cenově dostupné a zkušenosti s nejvyšším rozlišením na obzoru. Na základě prvního prvního dema je hardware rozhodně zapůsobit, ale software zůstává spíše neznámý. V tomto okamžiku je zařízení společnosti Apple velmi čekání a viz produktu, i když jeho schopnost spustit nejrůznější aplikace iPadu a mít otevřené více 3D aplikací najednou by z něj mohla učinit jedinečnou možnost pro někoho, kdo má obří peněženku.

Vision Pro není jediná smíšená realita VR Headset venku: očekávejte více v této kategorii, která mísí VR s videem vašeho okolí pomocí barevných průchodných kamer, které se cítí téměř jako rozšířená realita. Technologie společnosti Apple již vypadá jako nejlepší, ale Meta Quest Pro 1 000 $ má také barevné kamery a sledování očí, i když její průchodné kamery jsou mnohem nižší rozlišení než Vision Pro. A Meta’s levnější nadcházející Quest 3 slibuje zvládnout smíšenou realitu ještě lépe, s přidanými hloubkovými senzory. 1 100 $ HTC Vive XR Elite je podobný typ produktu, který je ještě menší, ale nezahrnuje sledování očí a software, který se necítil zdokonalen, když jsme jeden vyzkoušeli.

Náklady na novou náhlavní soupravu VR se v těchto dnech jasně zvyšují. Pokud je vaše největší obavy cena, The Quest 2 stále nabízí nejlepší hodnotu ve VR: zcela bezdrátový zážitek, s přístupem k velké knihovně fantastických her . Může být také připojen k PC pro hraní her, například poločas: Alyx nebo pro spuštění různých aplikací PC VR. Meta neustále zlepšuje svůj software v průběhu času s přidanými doplňky.

Kdokoli v průmyslu VR a AR, který se snaží prozkoumat sledování nebo smíšenou realitu tváře další generace před Vision Pro, by mohl zvážit Quest Pro, ale kdokoli jiný by měl čekat na úkol 3.

Nejsilnější aplikace VR mají tendenci být herní a fitness. Pro fitness je samostatná náhlavní souprava, jako je Quest 2.

Společnost Qualcomm vydává pokrok na vlně náhlavních souprav VR a AR, které se připojují přímo k telefonům, ale v tuto chvíli je software pro tato zařízení probíhající prací. Nadcházející Vision Pro Apple zatím nefunguje s iPhony a je navržen tak, aby byl spíše domácí pracovní zařízení než něco plně mobilního.

Mezitím Samsung, Google a Qualcomm oznámili partnerství pro budoucí produkty, což naznačuje, že v příštích několika letech může dojít k náhlavní soupravě smíšené reality. Pokud chcete zařízení připojené k telefonu, pravděpodobně byste měli počkat a uvidíte, jak se otřásá společností Samsung a budoucí produkty Google.

Pokud jste hráč PC, náhlavní souprava připojená k PC stále nabízí nejvšestrannější sbírku softwaru pro pohlcující zážitek VR a také vám umožní používat tuto náhlavní soupravu pro kreativní a obchodní nástroje. Všimněte si, že výkonnější systém VR bude stále do značné míry připoután k stolnímu počítači nebo notebooku a může vyžadovat externí senzory. Valve za chvíli neměl žádný nový hardware VR a bude zajímavé zjistit, zda se brzy něco nového oznámí.

A co hraní konzoly? Stárnoucí originální PlayStation VR stále existuje, ale je lepší získat PSVR 2, pokud máte PS5 a máte peníze na utracení (a nevadí nevadí kabel).

Tento nejlepší seznam náhlavní soupravy VR pravidelně aktualizujeme, ale všimněte si, že ceny se mohou změnit.

Nejlepší náhlavní souprava 2023

V roce 2023 jsme testovali nejlepší možnosti náhlavní soupravy VR, včetně samostatných a herních možností kompatibilních s PC od HP, HTC, Meta, Pico a Valve.

Nejlepší náhlavní souprava 2023: Index ventilu vedle Meta Quest 2

Publikováno: 22. března 2023

The Nejlepší náhlavní souprava VR Mohlo by to vaše herní počítačové nastavení posunout na další úroveň, zejména pokud chcete hrát hry jako Half-Life: Alyx, Beat Sabre a Resident Evil 4. Jistě, dnešní technologie virtuální reality je více na trávu než připravený hráč One, ale koncepty jako Metaverse a Augmented Reality (AR) jsou zdánlivě součástí toho, co má přijít.

Výběr nejlepší náhlavní soupravy VR nemusí být nutně komplikovaný, ale společnosti neustále znovu objevují koncept virtuální reality. Každá náhlavní souprava poskytne nejlepší hry VR na PC s jinou chutí ponoření a nejdražší možností nemusí být nutně nejlepší. Abychom vám pomohli dostat se na virtuální nohy, testovali jsme spoustu náhlavních souprav VR ve snaze učinit kalené vody Metaverse trochu jasnější.

Zde jsou nejlepší možnosti náhlavní soupravy VR:

 • Meta Quest 2 – naše oblíbená náhlavní souprava VR
 • PICO 4 – Alternativa Great Meta Quest 2
 • Headset BNEXT VR levná náhlavní souprava VR
 • Index ventilu – horní náhlavní souprava Steam VR
 • HTC Vive Pro 2 – se může pochlubit brilantní obrazovkou
 • HTC Vive Cosmos – Vyrobeno pro modury
 • HP Reverb G2 – Jeden z nejpohodlnějších
 • Meta Quest Pro-Monstrum smíšené reality

Nejlepší náhlavní souprava VR: Meta Quest 2 s ovladači na bílém povrchu

1. Nejlepší samostatná náhlavní souprava

The Nejlepší náhlavní souprava VR je meta Quest 2.
Očekávejte, že zaplatí 499 USD / 399 GBP.

Klady:

 • Bezdrátový
 • Kvalitní vestavěné reproduktory
 • Snadné nastavení
 • Velké rozlišení

Nevýhody:

 • Nyní dražší
 • Vyžaduje meta účet
Meta Quest 2 specifikace
Obrazovka Single LCD (1832 × 1920 na oko)
Obnovovací frekvence 120 Hz
Fov 90 °
Sledování Naruby

Oculus Quest 2 se nyní oficiálně nazývá Meta Quest 2, ale je to stále jedna z nejlepších náhlavních souprav kolem.

Na rozdíl od jiných populárních zařízení pro virtuální realitu zařízení funguje jako samostatné zařízení i na periferní. Takže byste se mohli držet s meta quest obchodu nebo se naučit, jak hrát Steam Games na Oculus Quest 2.

Ve své samostatné podobě je Quest 2 bezdrátový, což vám umožňuje pohybovat se volněji než vyhrazený PC VR, pokud máte rádi přestávku-s vestavěným operačním systémem Android, s mnoha zážitky VR, které lze přehrát prostřednictvím samotné náhlavní soupravy. To znamená, že nebudete potřebovat soupravu, abyste se dostali do akce, ale jako nadšenci PC to považujeme více za pohodlné navíc.

S výdrží baterie až tři hodiny, když je odpojena, a hmotností jen 0.5kg, budete moci přebývat ve svých oblíbených virtuálních prostorech déle. Jen se ujistěte, že jste se jednou a chvíli vrátili do reality, abyste citovali Ned Flanders, může to mít pocit, že vůbec nosíš nic.

Pokud jde o cenu, jsou Metaovy brýle finančně přístupné, ale Meta Quest 2 nyní stojí více než při spuštění. Pokud jste již nebyli nadšeni vazbami náhlavní soupravy na Facebook, mohlo by to přidat urážku zranění. Quest 2 je však stále jedním z nejlevnějších zařízení virtuální reality, takže pokud si nemůžete dovolit novou požadovanou cenu, možná budete muset počkat, až dorazí správný konkurent.

Nejlepší samostatná náhlavní souprava VR - Pico 4 tváří vpřed se svými dvěma ovladači

2. Nejlepší samostatná náhlavní souprava VR

The Nejlepší samostatná náhlavní souprava je pico 4.
Očekávejte, že zaplatí kolem 460 USD / 380 GBP.

Pico 4 specifikace
Obrazovka Single LCD (2160 × 2160 na oko)
Obnovovací frekvence 90 Hz
Fov 105 °
Sledování Naruby

Klady:

 • Bezdrátový
 • Snadné nastavení
 • Pohodlný design
 • 4K obrazovka

Nevýhody:

 • Není oficiálně k dispozici v USA
 • Chybí exkluzivní ve srovnání s Quest 2
 • Nižší obnovovací frekvence

Je těžké diskutovat o Pico 4, aniž byste jej porovnali s meta úkolem 2, i když můžete pochopit proč. Tato bezdrátová náhlavní souprava VR, která byla vyvinuta Bytedance Dceřiná společnost PICO, je jednou z výkonnějších možností spotřebitelů v současné době k dispozici.

S využitím procesoru Qualcomm XR2 a Adreno 650 GPU, Pico 4 se může pochlubit rozlišením 4 kB na LCD obrazovce, 105 ° z pohledu a 8 GB RAM. Bohužel, Pico 4 má pouze maximální obnovovací frekvenci 90 Hz, zatímco mnoho dalších může zasáhnout 120 Hz. Ale pokud jde o samostatné náhlavní soupravy VR, stále drží výkonnostní výhodu. Například červená hmota 2 na PICO 4 má 30% rozlišení oproti svému edici Quest 2.

Bohužel, to, co v současné době snižuje Pico 4, je jeho softwarová knihovna. Pokud jste zde hlavně pro hry, téměř vše, co najdete, je již na Quest 2. Meta kultivovala některé jemné exkluzivní, které zde nenajdete, jako je Climb 2 a Resident Evil 4 VR. Právě teď má PICO 4 pouze jeden hlavní exkluzivní, který zahrnuje nadcházející právě Ubisoft Just Dance VR.

Přesto má Pico 4 další výhody. Díky rovnoměrnějšímu rozdělení hmotnosti se cítí pohodlně. Použitím sledování narubu se toto nastavení ukáže jako snadné a nevyžaduje základní stanice, jako je mnoho náhlavních souprav pouze PC. Ještě lepší je, že pokud máte kabel náhradního USB-C, nejnovější náhlavní souprava Pico může také přehrávat hry PC VR a dále otevírat knihovnu.

Nejlepší náhlavní souprava VR: Náhlavní souprava BNEXT Virtual Reality na bílém pozadí

3. Nejlepší levná náhlavní souprava VR

The Nejlepší levná náhlavní souprava VR je náhlavní souprava BNEXT VR.
Očekávejte, že zaplatí 22 USD / 28 GBP.

BNEXT SPECIES
Obrazovka Single LCD (1832 × 1920 na oko)
Obnovovací frekvence 120 Hz
Fov 90 °
Sledování Naruby

Klady:

 • Levné a veselé
 • Skvělé zařízení brány VR
 • Zdvojnásobí se jako příslušenství dronů

Nevýhody:

 • Omezený výběr her
 • Spoléhá na smartphone
 • Mohlo by to dělat s polstrováním nosu

VR je drahé, ale levné náhlavní soupravy, jako je Bnext, jsou skvělé místo pro začátek. Jistě, rozpočtové brýle vás neodfouknou pohlcujícími vizuálními efekty, ale budou se chovat jako portál do virtuální říše, když jsou spárovány s vaším smartphonem.

Jistě, můžete si vyzvednout karton Google o něco méně, ale za 22 USD získáte relativně pohodlné příslušenství, které téměř vypadá jako Oculus Quest 2. Pokud máte dron s režimem fotoaparátu virtuální reality, můžete jej také spárovat s BNEXT a dokončit nastavení.

Je pravda, že BNEXT je spíše VR. To znamená, že pokud hledáte něco, co by bavilo mladší hráče nebo způsob, jak sledovat 3D videa na vašem smartphonu, měla by tato headset zaškrtnout všechny políčka.

BNEXT není úplně nepříjemný, ale jeho nosní most by mohl dělat s nějakým dalším polstrováním. Ne, že budete nosit náhlavní soupravu po delší dobu, protože je to pravděpodobně více ochutnávanou novinku než plnohodnotný zážitek. Přesto, i když je to stále vyjednávání, možná budete chtít zvážit svou schnozzz.

Nejlepší náhlavní souprava VR: Index ventilu na bílém povrchu

4. Nejlepší náhlavní souprava VR

The Nejlepší náhlavní souprava Steam VR je index ventilu.
Očekávejte, že zaplatí 999 USD / 919 GBP.

Specifikace indexu ventilu
Obrazovka Dual 1440 x 1600 LCD
Obnovovací frekvence Až 144 Hz
Fov 130 °
Sledování Základní stanice parní VR

Klady:

 • Fantastický zvuk
 • Knuckles Controller
 • Minimální dveře obrazovky
 • Přesné sledování

Nevýhody:

Index ventilu je nejpřesvědčivějším argumentem pro vysokou věrnost, připojený PC VR-za předpokladu, že máte soupravu k řešení pracovní zátěže. A to tak činí zlomením formy několika způsoby.

Off-Ear reproduktory indexu ventilu-zatímco jedna z jeho nejpochybnějších funkcí před spuštěním-se ukázala jako jeden z nejsilnějších výkonů náhlavní soupravy. Jsou nějak pohlcující a pohodlně vzdálené od ucha bez jakéhokoli úniku zvuku … čarodějnictví.

Kromě slavného zvuku nabízí index duální 1 440 x 1 600 RGB LCD obrazovky, vybavené větším počtem subpixelů než jejich alternativy AMOLED. Jsou také dotykem širší, pokud jde o zorné pole a jsou schopni běžet až na 144 Hz, soupeří s nejlepším herním monitorem.

Konečným výsledkem je displej s větší ostrostí, jasností a pohodlí očí po delší dobu. A jeho ovladače jsou vážně nejlepší tam venku. Index je skutečně definitivním zařízením pro virtuální realitu na Steam.

Nejlepší náhlavní souprava VR: HTC Vive Pro 2 na bílém pozadí

Přečtěte si recenzi indexu ventilu PCGamesn pro náš úplný verdikt a skóre.

5. Nejlepší obrazovka náhlavní soupravy VR

The Nejlepší obrazovka náhlavní soupravy VR je HTC Vive Pro 2.
Očekávejte, že zaplatí 1 250 USD / 1 400 GBP.

HTC Vive Pro 2
Obrazovka Single LCD (2488 × 2488 na oko)
Obnovovací frekvence 120 Hz
Fov 120 °
Sledování Naruby

Klady:

 • Obrazovka s vysokou věrností
 • Zorné pole 120 stupňů
 • Snadné nastavení
 • Občerstvení 120 Hz

Nevýhody:

 • Prémiová cena
 • Vyžaduje další základní stanici

Hledáte prémiový zážitek VR? Vive Pro 2 HTC by měl poškrábat vaše ponoření. Nejnovější verze HTC má jednu z nejpůsobivějších obrazovek na trhu s nativním rozlišením 2 448 x 2 448 pixelů na oko, což znamená.

Obrazovka HTC Vive Pro 2 také běží na 120 Hz a má zorné pole 120 stupňů, takže možná budete muset běžně provádět kontrolu reality při nošení této náhlavní soupravy.

Vive Pro 2 je sice drahý, zejména ve srovnání s některými dalšími náhlavními soupravami na tomto seznamu, ale pokud to myslíte vážně o hraní VR, tato náhlavní souprava pravděpodobně zaškrtne všechny políčka.

Nejlepší náhlavní souprava VR: HTC Vive Cosmos Elite VR Gaming Headset

Pokud již vlastníte předchozí náhlavní soupravu HTC, budete si moci vyzvednout Vive Pro 2 samostatně. Pokud jste však ve VR záhybu nováčkem, budete muset vyzvednout pár ovladačů první generace a sadu základní stanice 2.0.

6. Nejlepší náhlavní souprava VR pro modding

The Nejlepší náhlavní souprava VR pro modding je HTC Vive Cosmos.
Očekávejte, že zaplatí 749 USD / 699 GBP GBP.

HTC Vive Cosmos Specs
Obrazovka Dual 1440 x 1700 RGB LCD
Obnovovací frekvence 90 Hz
Fov 110 °
Sledování Naruby

Klady:

 • Modulární
 • Sledování naruby
 • Vysoké rozlišení
 • Kompatibilní s příslušenstvím Vive

Nevýhody:

 • Žádný samostatný režim
 • Vysoká cena

Kosmos HTC Vive se pohodlně hodí mezi Oculus Rift S a indexem ventilu. I když jsou nákladné, obdržíte to nejlepší, co HTC, původci Všemohoucího Vive, je schopen nabídnout, skutečně dokončit nejlepší herní nastavení PC může koupit.

Kosmos je vybaven sledováním naruby, neuvěřitelným rozlišením 2880 x 1700 napříč novými LCD panely a novou a vylepšenou ergonomií, aby byla náhlavní souprava stabilní a pohodlná. Nepopiratelné specifikace Heavy Hitter Headset, ale nedostatek samostatného režimu znamená, že ho budete muset spárovat s schopnou soupravou.

Nové ovladače jsou přepracováním původního Vive a mnoho dalších doplňků pro původní soupravu lze také znovu použít s Cosmosem. Bezdrátové připojení napájené společností Intel Wigig, podpora sledování majáku a podpora Vive Tracker je nastavena na bezprostřední zavedení na novém a vylepšeném Vive.

Cena není na straně HTC a podobné náhlavní soupravy by mohly v budoucnu dorazit s konkurenceschopnější MSRP. To znamená, že ani vznešené značky nemohou odstranit zařízení svých silných stránek a Vive Cosmos je divokým doplňkem tohoto seznamu.

Nejlepší náhlavní souprava VR: HP Reverb G2 VR Headset na bílém pozadí

7. Nejlepší náhlavní souprava VR pro pohodlí

The Nejlepší náhlavní souprava VR pro pohodlí je HP Reverb G2.
Očekávejte, že zaplatí 599 USD / 530 GBP.

HP Reverb G2 SPECIS
Obrazovka Dual 2160 x 2160 LCD
Obnovovací frekvence 90 Hz
Fov 114 °
Sledování Naruby

Klady:

 • Důraz na pohodlí
 • Působivé rozlišení
 • Občerstvení 90 Hz

Nevýhody:

 • Řadiče nejsou nejlepší
 • Nastavení chaotických kabelů

HP Reverb G2 je vytvořeno ve spolupráci s Microsoft a Valve, je náhlavní souprava VR s pohodlím v jádru. Jeho flexibilní materiál se přizpůsobí tak, aby odpovídalo tváři uživatele, což znamená, že můžete zůstat ve svém oblíbeném virtuálním světě déle. Můžete také upravit čočky náhlavní soupravy pro různé oční vzdálenosti, což by mělo pomoci zabránit namáhání očí.

Reverb G2 také fouká údery s některými z více bohatých náhlavních souprav na tomto seznamu, s rozlišením 2160 x 2160 na oko, které téměř odpovídá HTC Vive Pro 2. Slouží také jako dobrý krok z Oculus Quest 2, díky zornému pole 114 stupňů.

Pokud jde o cenu, reverb G2 sedí mezi Quest 2 a HTC Vive Cosmos. To nemusí být nutně špatná věc, zejména proto, že jeho specifikace jsou silou, se kterou je třeba počítat. HP však není značka, která je vlastní s virtuální realitou, takže existuje šance, že budou nadšenci všimnout nabídky technického gigantu.

Pokud hledáte spolehlivou náhlavní soupravu s úhlednými specifikacemi a solidní konstrukcí, reverb H2 nezklame. Přirozeně, pokud hledáte ultrapřivé sledování, budete muset investovat do něčeho, jako je Meta Quest Pro. V opačném případě by měla kontrapty HP zkontrolovat většinu vašich herních krabic VR.

Nejlepší náhlavní souprava smíšené reality: Femme Presorting Player pomocí náhlavní soupravy a ovladačů Meta Quest Pro

8. Nejlepší náhlavní souprava smíšené reality

The Nejlepší náhlavní souprava smíšené reality je meta quest pro.
Očekávejte, že zaplatí 1 400 USD / 1 400 GBP.

Meta Quest Pro specifikace
Obrazovka Dual 1800 x 1920
Obnovovací frekvence 90 Hz
Fov 120 °
Sledování SLAM

Klady:

 • Špičkové specifikace
 • Skvělé schopnosti AR
 • Pancake čočky

Nevýhody:

 • Směšně drahé
 • Není speciálně pro hraní her

Únik do virtuální říše je jedna věc, ale náhlavní souprava smíšené reality, jako je Meta Quest Pro, používá AR ke změně vizuální struktury skutečného života. To by mohlo znít trochu náladově, ale drahé brýle gigantu sociálních médií změní způsob, jakým se zapojíte do VR, ať už jste fanouškem metaverse nebo ne.

Ve svém jádru je Meta Quest Pro vše, co quest 2 je a další, což je skvělá zpráva, pokud jste fanouškem posledních. Prémiové zařízení má lepší přední kamery, které dokážou přinést barevný průchod-nezbytný, pokud hledáte nejlepší zážitek z rozšířené reality. Její čočky palačinky jsou také 40%a poskytují mnohem jasnější vizuální efekty než jeho levnější předchůdce a její obrazovky balí více pixelů.

Sledování další meta quest pro biggie, protože jeho ovladače jsou vyzbrojeny třemi vyhrazenými kamerami. To samo o sobě uvolní kameru na samotné náhlavní soupravě a pomáhá efektivněji sledovat pohyb a umístění celého těla. Výsledkem je nastavení, které kroky přesahuje schopnosti jiných náhlavních souprav VR.

Doporučili bychom si koupit meta quest pro jen pro hraní VR her? Absolutně ne, protože vám to vrátí zpět ohromující 1 499 USD. Za tuto částku byste pravděpodobně mohli investovat do jedné z nejlepších levných herních počítačů a do Oculus Quest 2 se změnou a bude to přicházet s funkcemi, které nemusíte nutně použít.

To znamená, že The Quest Pro je stále nejlepší náhlavní souprava AR a nabízí obrovský zážitek ze smíšené reality, který by mohl změnit způsob, jakým pracujete, a společensky interaguje. Pokud to zní vaši uličku, mohla by se objevit cenovka Meta jako rozumná investice a na konci dne budete stále moci hrát Beatsaber a další VR Bangers.

Phil Hayton Phil je PC herní odborník na hardware. Kdo touží po pípnutích a bloopech jejich starého retro herního počítače, ale je rád, že se potkává retro-t-brýle, aby pokryly nejnovější grafickou kartu Nvidia a AMD shenanigans. Mají také měkké místo pro parní balíček.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Nejlepší kabelové a bezdrátové náhlavní soupravy VR pro všechny rozpočty v roce 2023

Nejlepší náhlavní souprava VR

Vybrali jsme ty nejlepší náhlavní soupravy VR pro uživatele PC, PS4 a Nintendo – plus samostatné modely

Hledáte okořenění herního života s jednou z nejlepších náhlavních souprav VR kolem? Vzhledem k tomu, že se trh VR neustále rozšiřuje a Metaverse se vyvíjí z matoucího konceptu na (virtuální) realitu, je to určitě důvtipná volba – ale výběr nejlepší náhlavní soupravy VR pro vás může být virtuální noční můrou. Některé náhlavní soupravy Premium VR vás nastaví zpět stovky a dokonce je použijete, musíte být připoutáni k vysoce výkonnému počítači; Na druhou stranu, existují také náhlavní soupravy VR, které stojí pod 50 GBP a vyžadují spuštění smartphonu pouze.

Kromě luxusních náhlavních souprav VR od Big-Hitters Oculus (nebo meta, jak bude od nynějška známo), Valve a HTC, existuje spousta méně známých produktů od výrobců, jako jsou Pimax, Zeiss a dokonce HP. Každý rok přináší na trh VR nové možnosti – vezměte si nový Oculus/Meta Quest 2, který je v současné době nejlepší náhlavní soupravou VR kolem (bezdrátové nebo jiné). A pak je tu společnost PSVR a Nintendo společnosti Labo VR společnosti Sony, která do mas přinesla hraní konzoly virtuální reality.

Na horizontu je vždy mnoho vydání náhlavní soupravy VR, ale tento článek má nejlepší dostupné náhlavní soupravy – plus praktický průvodce nákupem, který vám pomůže vybrat ten pravý.

Výběr editoru | Oculus/Meta Quest 2

Pokud nevlastníte špičkový herní počítač, absolutním nejlepším způsobem, jak zažít VR, je prostřednictvím velkolepého questů Oculus (nyní Meta) Quest 2. Tato přenosná náhlavní souprava VR je nejpřístupnějším způsobem, jak si užít jako Beat Sabre a Superhot, jaký jsme kdy testovali. Není to dokonalé (budete potřebovat účet na Facebooku), ale je to nejlepší náhlavní souprava VR pro většinu lidí.

300 £ (128 GB) | 400 £ (256 GB) Koupit hned

Jak si pro vás vybrat nejlepší náhlavní soupravu VR

Ještě více se dozvíte o náhlavních soupravách VR ve spodní části této stránky. Zde jsou nejdůležitější kousky.

Jaký typ náhlavní soupravy VR bych měl koupit?

To je pravda: nemusíte trávit své životní úspory na herním počítači, abyste si užili VR. Zde jsou různé typy náhlavních souprav, které byste mohli chtít zvážit:

PC VR Headset: Pokud již vlastníte herní PC, je náhlavní souprava PC VR zřejmou volbou. Budete mít přístup k stále rostoucí knihovně her VR Steam spolu s knihovnami Oculus nebo HTC (pokud se rozhodnete pro jeden z jejich produktů).

Náhlavní soupravy PC VR nabízejí nejlepší displeje v oboru, s vysokými obnovovacími sazbami a usneseními pro více pohlcující zážitek. Budete muset zkontrolovat, zda váš počítač může před zakoupením spustit VR hry, můžete to udělat pomocí testu VR Benchmark Steam.

Mobile VR Headset: Pokud chcete jen něco, co vaše děti/manželky/kolegové pobaví, je způsob, jak jít, mobilní náhlavní souprava VR je. Tyto náhlavní soupravy jsou k dispozici již od 25 liber, jsou opravdu jen brýle s podivnými čočkami – budete muset dodat hardware ve formě kompatibilního smartphonu. Stáhněte si příslušnou aplikaci, vložte telefon do slotu za čočkami a jste připraveni jít.

Bezdrátová náhlavní souprava VR: Bezdrátové VR je stále v plenkách, ale to neznamená, že byste to měli slevu – ve skutečnosti naopak naopak. Je to trochu kompromis: vizuální zážitek a knihovna her jsou o něco méně působivé než u PCVR, ale nebudete potřebovat další gadgetry, abyste mohli začít. Ideální pro nováčky, kteří se zajímají o něco vážného.

Headset konzoly VR: Pro fanoušky PlayStation i Nintendo jsou k dispozici náhlavní soupravy VR (nebo zážitky VR) – pokud jste majitelem Xboxu, obávám se, že máte štěstí. Zjistíte, že typ zážitku VR je omezen silou konzoly; PSVR společnosti Sony je téměř stejně působivá jako plně zkreslená PCVR, kde jsou soupravy Nintendo Labo blíže k mobilnímu VR. Oba jsou zde přezkoumány.

Jaké specifikace bych měl dávat pozor?

Rozlišení displeje: Rozlišení náhlavní soupravy VR se měří jak jako celá jednotka, tak i na základě očí. Moderní náhlavní soupravy PCVR mají tendenci mít alespoň kombinované rozlišení displeje 2 560 x 1 440, nebo 1 280 x 1 440 za oko – Čím vyšší je rozlišení, tím jasnější je obrázek a čím více budete muset zaplatit (obvykle).

Typ displeje: Nemusíte se o to příliš bát, ale pro informaci se většina výrobců PCVR stěhuje Rychlé přepínací LCD panely A ponechání OLED displejů v prachu. Je to proto, že OLED jsou drahé a vytvářejí rozmazaný obraz než LCD.

Obnovovací frekvence: To určuje, kolik nových obrázků může displej zobrazit za sekundu (měřeno v Hz). V zásadě se vysoká obnovovací frekvence znamená, že pohyblivý obraz, který vidíte na obrazovce. Očekávejte, že se obnovovací sazby liší od 70-120Hz.

FOV: Zobrazení pole – kolik z virtuálního světa můžete vidět, když nahlédnete do čoček vašeho HMD. Většina náhlavních souprav VR má FOV asi 100-110 stupňů, Což je jen stěží na to, abyste se cítili, jako byste byli uvnitř světa, spíše než jen pohled na obrazovku.

Jak testujeme náhlavní soupravy VR

Na této stránce jsme testovali každou náhlavní soupravu VR (a kromě toho mnoho dalších). Testování náhlavní soupravy VR vyžaduje prozkoumání každého jednotlivého koutku a lebky, vyzkoušení nabízených funkcí a tlačení technologie na její limity. Začneme to nastavením: Může to být pracný proces, zejména pokud je kabele náhlavní souprava. Je to šance vyzkoušet, jak uživatelsky přívětivá je náhlavní souprava a zda budete muset být kompetentní s PC.

Testování obrazovky vyžaduje konstantní srovnání. Díváme se na to, jak patrný je efekt dveří obrazovky; Jak velká je sladká skvrna; a jak se reprodukce a jasce panelu hromadí proti soupeřům. Budeme experimentovat s virtuálním/fyzickým seřizovačem IPD a s průchodu kamerami.

Většinu ostatních aspektů náhlavní soupravy VR lze testovat při použití k hře nebo konzumovat jiná média. Například zběsile houpání světelného meče ve Vader Immortal odhalí, jak dobře sluchátka sleduje své ovladače/ruce. Zkusíme řadu her založených na tom, co má k dispozici, použijeme náhlavní soupravu tolika různými způsoby, jak to umožní (tj. Bezdrátové i nebo připojené k PC nebo konzoli) a vyzkoušet jiné formy médií, jako je jako televizní nebo pohlcující zážitky, pokud jsou poskytnuty. Používání náhlavní soupravy po prodlouženou dobu nám umožňuje posoudit, jak těžká a pohodlná je a jak špatně vaří vaši tvář. A samozřejmě můžeme vyzkoušet výdrž baterie bezdrátových náhlavních souprav jednoduše tím, že baterie vypouští z plného proudu v průběhu testovací relace a zaznamenáme čas přijatý čas.

Nejlepší náhlavní soupravy VR, které si můžete koupit v roce 2023

1. Oculus/Meta Quest 2: Nejlepší (bezdrátová) náhlavní souprava VR

Cena při kontrole: 300 GBP (128 GB); 400 GBP (256 GB) | Koupit nyní od Amazonu

Přečtěte si už žádné: Oculus (nyní Meta) Quest 2 je jediná náhlavní souprava VR, kterou potřebujete. Staví na neočekávaném úspěchu úkolu Oculus Quest téměř ve všech směrech, ale pokud bychom si museli vybrat vylepšení vylepšení, bylo by to 100 GBP Oculus (meta) se podařilo oholit cenu.

A to je bez kompromitu na hardwarové frontě. Oculus (meta – to je únavné) drasticky zlepšil výkon Quest 2 a otevřel dveře pro ambicióznější hry VR v novém procesoru a zvýšením dostupné paměti. Ne, že by existující tituly zůstaly chtít: se svolením nádherného téměř 4K LCD panelu osvěžujícího při hladkém 90 Hz, hrách a dalších zkušenostech vypadají lépe než cokoli, co jsme testovali dříve.

Quest 2 je také menší a lehčí než jeho předchůdce a používá textilní popruh k tomu, aby zůstal velmi pevně připevněný k vaší tváři. Samozřejmě to není bez chyb: úprava vzdálenosti mezi čočkami (aby odpovídala vašim očím) je chmurný proces a možná více se noví uživatelé budou muset přihlásit k používání Facebooku (meta meta!!) Účet – Ačkoli se to v určitém okamžiku v roce 2022 změní. Abych byl tupý, je to zcela pro výhody sledování dat, takže žádáme nové uživatele, aby se dobře podívali na nastavení ochrany osobních údajů.

Pokud vás tyto věci neodradí, neexistuje jednodušší způsob, jak to dát: Quest 2 je nejlepší náhlavní souprava VR kolem.

Další podrobnosti si přečtěte naši úplnou recenzi Oculus Quest 2

Klíčové specifikace – rozlišení displeje: 3 664 x 1 920; Typ displeje: LCD s rychlým přepínáním; Obnovovací frekvence: 90Hz; Zorné pole: N/A; Podporovaný software: Oculus Home; Rozměry: 191.5 x 102 x 295.5 mm; Hmotnost: 503G

Obrázek Oculus Quest 2-Advanced All-in-One Virtual Reality Headset-64 GB

Oculus Quest 2-Advanced All-in-One Virtual Reality Headset-64 GB

2. HTC Vive Pro 2: Virtuální realita jako žádná jiná

Cena při kontrole: 719 GBP (1 299 GBP za plnou soupravu) l Koupit nyní od HTC

Není žádným překvapením, že nejdražší náhlavní souprava VR na tomto seznamu je také nejúžasnější. Není to levné, ne žádným úsekem představivosti, ale Vive Pro 2 těží z hrstky exkluzivních, přátelských funkcí, které nikde jinde nenajdete.

Nejprve je displej Vive Pro 2 nejvyšším rozlišením, jaké jsme kdy viděli na komerční náhlavní soupravě VR, s zvýšeným celkovým rozlišením 4 896 x 2 448 (2 448 x 2 448 na oko). Nyní také podporuje maximálně 120 Hz obnovovací frekvenci a také širší 130 stupňů FOV. Za předpokladu, že váš doprovodný počítač je dostatečně výkonný, aby splnil minimální požadavky na specifikace, pak v tuto chvíli není pro hraní virtuální reality nic lepšího. Hry jako Half-Life: Alyx nikdy nevypadal tak dobře.

Jediným důvodem, proč mu chybí na prvním místě, je kvůli jeho vysoké ceně. Pro většinu je Quest 2 dost dobrý, ale pokud doufáte, že posunete VR na své limity, pak Vive Pro 2 nabízí virtuální realitu na rozdíl od jiných jiných.

Další podrobnosti si přečtěte naši plnou recenzi HTC Vive Pro 2

Klíčové specifikace – rozlišení displeje: 4 896 x 2 448; Typ displeje: Dual RGB s nízkou peristencí LCD; Obnovovací frekvence: 120Hz; Zorné pole: 120 stupňů; Podporovaný software: Viveport, SteamVR; Rozměry: 348 x 194 x 344 mm; Hmotnost: 850G

Obrázek HTC Vive Pro 2 Headset

HTC Vive Pro 2 Headset

3. PlayStation VR: Nejlepší (a pouze) náhlavní souprava VR pro PS4

Cena při kontrole: Od 259 £ | Koupit nyní ze hry

Pokud jsou hry vaše věc, nemůžete udělat mnohem lépe než PlayStation VR. Každý, kdo má PlayStation 4, si může vyzvednout jeden a ponořit se přímo dovnitř a společnost Sony Headset má knihovnu plnou skvěle zábavných her VR, které nabízejí krátké výbuchy zábavy nebo dokonalé dlouhé hry. Je to také jediný způsob, jak se vyděsit hloupě s Resident Evil 7 ve VR.

Rozhodně to není nejvíce naplněná náhlavní souprava na trhu-zejména ve srovnání s HTC Vive nebo Oculus Rift-ale s téměř milionem prodejů v úvodních měsících má Sony jasně poměr ceny k výkonu téměř dokonalý. Je zřejmé, že PS4 není v dnešní době nejnovější konzolou PlayStation v bloku, ale naštěstí je původní PSVR plně kompatibilní s PS5. Společnost Sony oficiálně oznámila, že PS VR2 však přichází brzy, takže byste se mohli chtít vydržet, pokud jste hrdým majitelem konzoly Sony Next-Gen Sony.

Další podrobnosti si přečtěte naši plnou recenzi PlayStation VR

Klíčové specifikace – rozlišení displeje: 1 920 x 1 080; Typ displeje: OLED; Obnovovací frekvence: 120Hz; Zorné pole: 100 stupňů; Podporovaný software: Tituly PlayStation VR; Rozměry: 187 x 185 x 277 mm; Hmotnost: 610G

Obrázek Sony Playstation VR

Sony PlayStation VR

Obrázek Sony Playstation VR

Sony PlayStation VR

4. HTC Vive Cosmos: Nejlepší alternativa Oculus Rift S

Cena při kontrole: 695 £ | Koupit nyní od Amazonu

HTC Vive Cosmos je neuvěřitelně dobře specifikovaný HMD. S kombinovaným rozlišením displeje 2 880 x 1 700 (1 440 x 1 700 na oko), nachází grafy z hlediska kvality obrazovky, porazí svého předchůdce Vive Pro a jen nedosáhne indexu ventilu 900 GBP a £ 300 Oculus Quest 2. Tento záliba pro prémii se vztahuje na všechny rohy Cosmosu: stavba je robustní a hledí, pohodlnější než u jakéhokoli náhlavního soupravy na tomto seznamu. Přidání vestavěných sledovacích kamer mezitím výrazně zjednodušuje nastavení.

V žádném případě to však není dokonalá náhlavní souprava. Kosmos stále trpí několika nedostatky, v neposlední řadě je nafouknutá cena. Kosmosové ovladače jsou nepravidelné a čočky mají žalostně malé sladké místo, takže si všimnete silného rozmazání, pokud posunete oči ze středu obrazu. Uživatelské rozhraní Viveport HTC je navíc mnohem méně leštěné než ekvivalenty Oculus nebo Steam.

Toto je náhlavní souprava VR pro loajalisty HTC, zejména pro ty, kteří již vlastní další základní stanice a/nebo ovladače Vive Pro (Cosmos může využít obou). Je to také pro ty, kteří chtějí náhlavní soupravu, která sedí mezi velmi tradičním HTC Vive Pro 2 a uživatelsky přívětivým Oculus Quest 2-místo již není obsazeno váženým a draho odešel Oculus Rift s.

Další podrobnosti si přečtěte naši plnou recenzi HTC Vive Cosmos

Klíčové specifikace – rozlišení displeje: 2 880 x 1 700; Typ displeje: LCD; Obnovovací frekvence: 90Hz; Zorné pole: 110 stupňů; Podporovaný software: Viveport, Steam VR; Rozměry: N/A; Hmotnost: 645G

Obrázek HTC Vive Cosmos VR Headset s vestavěným sledováním a převrácením designu

HTC Vive Cosmos VR Headset s vestavěným sledováním a převrácením designu

Obrázek HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos

5. Kit Nintendo Labo VR: Nejlepší (a pouze) VR Headset pro Nintendo Switch

Cena při kontrole: Od 35 GBP | Zkontrolujte cenu na Nintendo

Nejvíce výklenku na tomto seznamu zdaleka, kit Nintendo Labo VR může použít pouze ti, kteří již vlastní přepínač Nintendo. Prodloužení Nintendo Labo, Labo VR není ani tak náhlavní soupravou jako sbírka nositelných kartonových „hraček“, které je vytvořen uživatelem. Chcete -li si užít výtvory Virtuální reality Nintendo, rozdrtíte přepínací konzolu do malé kartonové jednotky, která se připoutají na hlavu, s párem plastových brýlí působících jako objektiv mezi očima a displejem. Odtamtud přidáte přílohy sestavitelných náhlavní soupravy, z nichž každá má svou vlastní specifickou sadu mini-her VR.

Doby budovy se opravdu liší mezi VR hračkami; Hlavní náhlavní souprava trvá méně než 30 minut, ale větší a složitější přílohy mohou trvat 2 hodiny, než se dokončí. Startovací sada Labo VR stojí pouhých 35 GBP, což je vynikající hodnota za peníze. Nintendo Labo VR nabízí něco zcela odlišného od všech ostatních náhlavní soupravy VR a je také zcela ekologické, protože všechny části jsou vyrobeny z recyklovatelné zesílené lepenky.

Další podrobnosti si přečtěte naši úplnou recenzi Kit Nintendo Labo VR

Klíčové specifikace – N/a. Nintendo Labo vyžaduje konzolu přepínače Nintendo, která má sama o sobě 1 280 x 720 LCD displej s maximálním objemnem 30Hz.

Obrázek odrůdy Nintendo Labo [

Odrůda Nintendo Labo [

Obrázek Nintendo Labo Toy -Con 04: VR Kit - Starter Set + Blaster - Switch

Nintendo Labo Toy -Con 04: VR Kit – Starter Set + Blaster – Switch

Jak si vybrat nejlepší náhlavní soupravu VR pro vás (pokračování)

Jaký je rozdíl mezi virtuální realitou, rozšířenou realitou a smíšenou realitou?

Pokud jste nováčkem VR, pravděpodobně jste viděli nebo slyšeli výše uvedené fráze. Ale co přesně znamenají?

Virtuální realita: Nahlédnutí do speciálně navržené dvojice brýlí, které zobrazují prostředí 3D CGI, s nímž můžete komunikovat s pomocí ovladačů podobných hůlce (nebo v některých případech rukama).

Rozšířená realita: Vrstvení počítačově generované grafiky na vrcholu technologie zachycení obrázku v reálném světě. Pokud jste někdy hráli Pokemon Go, zažili jste rozšířenou realitu (prostřednictvím objektivu smartphonu).

Smíšená realita: Kombinace VR a AR. Smíšená realita bere koncept AR – vrstvení CGI přes skutečný svět – a zlepšuje ji tím, že umožňuje složitější interakce mezi virtuálním a skutečným.

Zmatený? Nebuď. Každý produkt na našem seznamu je dobrá staromódní náhlavní souprava virtuální reality. Zjistíte, že náhlavní soupravy se štítkem „Windows Mixed Reality“ byly přerušeny – ale pokud se stanete napříč jedním, který je k dispozici ke koupi, víte, že je to jen náhlavní souprava VR s podporou vlastního softwaru VR Microsoft.

A co zbytek žargonu?

HMD: Displej namontovaný na hlavě-Termín úlovky pro samotnou náhlavní soupravu VR, s výjimkou všech periferií.

Základní stanice: Malé senzory, které sledují pohyb HMD i řadiče pohybu. Některé náhlavní soupravy VR vyžadují, abyste zřídili několik základních stanic kolem místnosti, ve které chcete hrát.

Sledování naruby: Spíše než používání základních stanic je v dnešní době běžnější, aby náhlavní soupravy VR byly poseté kamerami, které sledují váš pohyb, a pohyb vašich ovladačů. Tomu se nazývá sledování naruby a je to opravdu skvělé: základní stanice jsou náročné na prostory a nastavení bolesti.

Slider IPD: Slider mezipapilární vzdálenosti-fyzický nebo virtuální posuvník, který vám umožní rozšířit nebo zmenšit mezeru mezi dvěma čočkami uvnitř HMD. Koneckonců, někteří z nás mají větší hlavy nebo širší oči než ostatní.

Sladké místo: Oblast přímo ve středu objektivu, která poskytuje nejjasnější pohled na samotný displej. Čím větší je sladké místo, tím lépe.

Efekt dveří na obrazovce: To je, když můžete vidět jednotlivé pixely displeje náhlavní soupravy, uspořádané v mřížce, která překrývá obrázek. Je to nešťastný vedlejší účinek současných omezení technologie VR; Čím vyšší je rozlišení displeje, tím méně viditelný je efekt dveří.

Co na Zemi je metaverse?

Když Facebook oznámil, že by bylo rebrandingové „meta“, také odhalilo, že by se rozšiřovalo na něco, co se nazývá Metaverse. V doprovodném tweetu popsal Facebook-Now-Meta metaverse nejsrozumitelnějším způsobem, který jsme mohli najít: „Místo, kde budeme hrát a připojit ve 3D“.

Ve svém jádru je to vše Metaverse: jakékoli kolaborativní virtuální prostředí přístupné prostřednictvím náhlavní soupravy VR, jako je Oculus/Meta Quest 2. Aplikace, které spadají pod deštník Metaverse, už nějakou dobu existují: Vrchat a Rec Room umožňují uživatelům oblékat náhlavní soupravu, vytvořit avatar a skočit do virtuálního světa sdíleného ostatními, kde mohou hrát hry, pověsit nebo jen sedět a divit se scenérii.

Sledujte toto konkrétní vlákno do cíle a můžete si představit něco jako Ready Player One, kde Metaverse je prosperující svět kompletní s funkční ekonomikou a sociálními kurzy. I když je pravda, že několik společností nakupuje virtuální nemovitost v Metaverse, jsme však trochu mimo dystopickou budoucnost, kterou si Cline představí ve svém románu.