Nejlepší výstavba herního počítače Mini-ITX ve výši 1500 USD-srpen 2023, jak postavit PC Mini-ITX | Digitální trendy

Jak vytvořit PC mini-ITX

Krok 3: Umístěte chladič CPU na procesor a vyvíjejte jemný tlak. Zarovnejte jakékoli opěrné držáky nebo šrouby s odpovídajícími montážními otvory CPU na základní desce.

Nejlepší výstavba hry s mini-ITX v MINI-ITX ve výši 1500 $-srpen 2023

Jste hráč, který chce extrémní herní schopnost v malém balíčku? Pak je pro vás sestavení 1 500 $ Mini-ITX pro vás pro vás! Tento systém zabírá sotva 1/3 prostor typické herní věže při balení ve stejném představení, takže je ideální pro hraní na cestách nebo ve vašem obývacím pokoji. Jinými slovy, navzdory své kompaktní velikosti je herní počítač sestavení 1 500 $ mini-ITX zcela legitimní špičkový herní počítač, stejný jako masivní počítače, které stojí stejné nebo více!

Sestavení tohoto měsíce, poháněné společností Intel a Nvidia!

Pro srpen 2023 získá tato sestava masivní upgrade v herní síle a přesune se do ultrarychlé grafické karty NVIDIA GeForce RTX 4070 12GB, zdaleka nejvýkonnější grafická karta, která se kdy vydala, která se vejde do ultrakompaktního systému, jako je tento, jako je tento. Je podporován impozantním procesorem 16-vláknového procesoru společnosti Intel Core i5-12600K, který byl zlevněn, aby se stala neuvěřitelnou hodnotou.

Také na seznamu sestavení je 32 GB rychlého DDR5-6000 RAM, spolu s rychlým 1TB PCIe Gen 4 Drive. Sestavení se spojuje v kompaktním podvozku Silverstone SG16 a používá kapalný chladič 120 mm k maximalizaci chlazení systému. Konečně, krmení tohoto systému je tichý a efektivní napájecí zdroj 500 W. Další informace o budování v případě SG16 v naší úplné recenzi níže.

Rozloučení se myšlenkami

! Všimněte si, že v níže uvedeném průvodci kupujícím jsme věnovali odkazy na Amazon pro naše čtenáře USA, kteří budou automaticky konvertovat pro čtenáře v Kanadě, Velké Británii a mnoha zemích v EU. Vaše použití těchto odkazů na produkty je jediná věc, která bude udržovat tento web v chodu!

Kunal Khullar

Při výběru správného CPU, RAM, základní desky, grafické karty a dalších komponent může být v souladu se širokou škálou možností do oblasti budovy PC, protože jste konfrontováni s širokou škálou možností. Je však důležité nejprve se vypořádat s faktorem formy. U fanatiků úsporného prostoru vás provedeme procesem budování vlastního PC mini-ITX.

 • Začínáme
 • Instalace RAM
 • Instalace m.2 Úložiště
 • Instalace napájení
 • Instalace chladiče CPU
 • Instalace GPU
 • Instalace dalších ventilátorů
 • Správa kabelů
 • Popnutí zobrazení dalších 8 položek

Obtížnost

 • Díly PC
 • Philips Head Screwdriver (dlouhý a krátký)
 • Antistatický náramkový popruh (volitelné)

Již máme podrobný průvodce o budování vlastního PC v plné velikosti a vřele doporučujeme, abyste to prošli, abyste získali představu o tom, jak věci nařídit na místě. Budování počítače s mini-ITX je podobné jako počítač standardní velikosti, ale díky jeho kompaktní velikosti existují některé velmi specifické úvahy. . Možná budete také muset jít na napájení SFX nebo SFX-L, což je menší než standardní velikost napájení ATX. Mezi další věci, které je třeba zvážit, patří správa kabelů, která vyžaduje zvláštní pozornost, protože je docela komplikovaná, a kontrola vašich termálů, aby se zajistilo, že všechny vnitřní komponenty jsou správně ochlazeny.

Shromažďování dílů PC

Výběr správné sady dílů pro váš počítač je zásadní a při stavbě PC mini-ITX je ještě náročnější. Nejen, že máte omezené možnosti na výběr, ale mohou být také dražší kvůli faktorům souvisejícím s návrhem, složitou výrobou a poptávkou výklenku. Základní části jsou však téměř stejné a jediné, na co musíte být opatrní, je to, že si vyberete správnou velikost. Zde jsou všechny části, které budete muset vytvořit PC mini-ITX:

 • Případ mini-ITX (podívejte se na náš seznam nejlepších případů mini-ITX)
 • procesor
 • Chladič CPU
 • Základní deska mini-ITX
 • Úložiště (téměř vždy SSD)
 • Napájení (SFX/SFX-L, v závislosti na případu)

Nejlepší je nejprve vybrat svůj případ, protože se do něj vejde všechno. V závislosti na kompatibilitě a podpoře si můžete koupit zbytek dílů. Některé případy mini-ITX vám umožňují nainstalovat komponenty v plné velikosti, jako je napájení ATX, nebo dokonce chladič kapaliny s duálním způsobem pro CPU. Vždy projděte každou specifikací, včetně měření, abyste se ujistili, že vše se hodí bez problémů. Například je nejlepší jít na nízkoprofilský RAM, aby se vyhnul problémům s odbavením a vyhnout se 3..5palcové jednotky) jako případy mini-ITX obvykle nemají ustanovení na instalaci jednoho.

Při výběru komponent můžete také odkazovat.

Začínáme

Jakmile jste si zakoupili všechny své díly, je čas začít je sestavovat dohromady. Ujistěte se, že máte čistý pracovní prostor a vyhněte se rizikům statické elektřiny pomocí jednoduchého antistatického popruhu zápěstí. Nejlepší je vyhnout se jakýmkoli kobercům kolem vašeho pracovního prostoru nebo jiného materiálu, který by mohl mít statický náboj. Začněte otevřením všech panelů vašeho pouzdra, abyste zajistili snadný přístup.

. Pokud si nejste jisti odstraněním některého z panelů nebo kabelů, projděte uživatelskou příručku případu poskytnutého výrobcem.

Instalace CPU

Než ve svém případě nainstalujete cokoli, měli byste nejprve připravit základní desku. To je nezbytné k tomu, aby se zabránilo jakýmkoli potížím s natažením a připojení kabelů nebo dalších komponent, jako je CPU, RAM a Storage. Začněme nejprve instalací procesoru:

Krok 1: Vyjměte základní desku z jeho obalu a položte ji na čistý, rovný povrch jako dřevěný stůl nebo pogumovaná rohož. Vyvarujte se jakéhokoli kovového povrchu.

Krok 2: Vyhledejte zásuvku CPU, na které by mělo být pokryto plastovým víkem. Vedle toho by měla být retenční rameno – jemně ji vytlačte z drážky a zvedněte ji zpět, aby otevřel zásuvku. Plastová víko by mělo být volné a lze jej odstranit. Ujistěte se, že neztratíte víko, jak budete potřebovat v případě náhrady nebo oprav.

Core I9-12900KS procesor zásuvný na základní desce

 • Play Starfield a další: Tento herní počítač s RTX 4070 Ti je 650 $ OFF
 • Tento herní počítač s tématem Noctua je zakázková krása-a můžete si ji koupit

Opatrně vytáhněte procesor ze svého obalu pro instalaci, držte jej po stranách a vyhýbejte se dotyku dna. Lze jej nainstalovat pouze jedním směrem, takže hledejte zářezy nebo zlatý trojúhelník na rohu a porovnejte jej s zásuvkou na základní desce. Jemně jej vložte do zásuvky a zajistěte, aby se žádný z kolíků poškodil nebo ohnul. Starší CPU přicházely s kolíky, ale to se změnilo, a nyní jsou kolíky spíše na zásuvce základní desky než samotný procesor.

Krok 4: Jakmile se usadíte, dejte procesoru trochu šťouchnout, zda byl správně umístěn. Dále zavřete retenční rameno, abyste zajistili procesor do zásuvky.

Instalace RAM

Instalace modulu paměťového modulu je docela jednoduchá a je poměrně jednou z nejjednodušších částí stavebnictví PC.

Krok 1: Otevřete spony na obou koncích (nebo jediných, v případě, že vaše základní deska má jednu sponu uzamčenou na místě) a ujistěte se, že zarovnáte modul RAM tak, aby zářez ve středu odpovídal zářezu na vaší paprskové holí.

RAM v slotech základní desky

Krok 2: Pomocí drážky z spon k zarovnání je zatlačte do paměti, dokud se zámky nepokračují na místo. Neaplikujte příliš mnoho síly, jak byste mohli nakonec rozbít beran nebo sloty na základní desce. To může potenciálně také poškodit váš systém jako celek. Neměli byste nutit beran dolů.

Krok 3: Opakujte výše uvedený krok pro druhý modul RAM s odkazem na vaši příručku pro základní desku, abyste se ujistili, že používáte správné sloty.

.2 Úložiště

M.. Nemá žádné pohyblivé části, nemá žádné kabely a co je nejdůležitější, nabízí vynikající rychlosti, zejména pokud se rozhodnete pro nejnovější PCIe Gen 4 nebo Gen 5 SSD. .2 založené úložiště.

Krok 1: Vyhledejte m.2 úložný slot na základní desce. .

Krok 2: V případě, že jej nemůžete najít, vyhledejte štítek nebo odkažte na uživatelskou příručku vaší základní desky. Existuje také možnost, že je umístěn pod krytem chladiče. ..

Corsair Force MP600 1TB SSD na základní desce

Krok 3: Dále vyjměte opěrný šroub a slot ve vašem SSD, který by měl jít dovnitř. .

Krok 4: .2 SSD právě nainstalovali. Pokud váš SSD přišel s předem aplikovaným chladičem, můžete to nadále používat.

Nyní můžeme konečně vložit základní desku do vašeho případu mini-ITX. .

Pokud vaše základní deska přišla se samostatným zadním I/O štítkem, nyní je čas ji zachytit na místo ve vašem případě. Měl by to vypadat jako malý kus kovu s výřezy všech různých přístavů základní desky.

Krok 2: Ve vašem případě byste měli najít příslušné standoff šrouby předinstalované. Jemně umístěte základní desku do pouzdra a zarovnejte otvory na montážní otvory s odstupem na váš pouzdro. Krouťte základní desku do pozice a ujistěte se, že na všechny porty zadní I/O se ujistěte.

Krok 3: . Nejlepší je nainstalovat každý šroub a utáhnete pouze na půli cesty, dokud nebudou všechny čtyři na místě, poté je můžete přistoupit k plně utažení v diagonálním vzoru. .

Instalace napájení

Napájení je základní součástí a měla by být další součástí vašeho seznamu, kterou je třeba nainstalovat. V závislosti na vašem případu možná budete muset nainstalovat napájení v dřívější fázi, takže si pečlivě přečtěte případovou příručku.

Krok 1: Vyhledejte držák nebo polohu, kde lze namontovat napájecí zdroj. Řada případů mini-ITX vyžaduje, abyste plně odstranili instalační držák, zašroubovali napájení a poté jej nainstalovali zpět do pouzdra.

Pokud používáte modulární napájecí zdroj, je nejlepší připojit všechny potřebné napájecí kabely, než bude namontován v případě. Pokud nemáte modulární napájecí zdroj, měly by být všechny potřebné kabely předinstalovány.

Krok 3: Dále připojte všechny napájecí kabely na základní desku, včetně napájecího kabelu na základní desce, napájecí kabel 8-pinového procesoru a nezbytného 8-pinového napájecího kabelu pro váš GPU.

Instalace chladiče CPU

Instalace chladiče CPU se liší v závislosti na konkrétním použitém chladiči. . Zde je několik obecných pokynů, které se vztahují na většinu chladičů:

Krok 1: Každá instalace chladiče CPU vyžaduje tepelnou pastu. Jedná se o silnou stříbrnou látku podobnou mastnotě, která je nezbytná pro správnou tepelnou vodivost mezi balíčkem CPU a chladičem. Každý výrobce chladiče buď nabízí malé množství ve zkumavce/stříkačce, nebo jej předběhne na chladicí desku chladiče. Pokud je dodáván samostatně, použijte na CPU malé množství (téměř velikost hrášku).

Krok 2: . Pečlivě postupujte podle pokynů, jak je dáno výrobcem chladiče, a nainstalujte všechny potřebné konzoly nebo šrouby.

Umístěte chladič CPU na procesor a vyvíjejte jemný tlak. Zarovnejte jakékoli opěrné držáky nebo šrouby s odpovídajícími montážními otvory CPU na základní desce.

Krok 4: Upevněte opěrné šrouby nebo držáky, abyste pevně zajistili chladič ve své poloze. Ujistěte se, že je zašroubujete na pár zatáček najednou v diagonálním vzoru, abyste na jednu stranu CPU nevyvíjeli příliš velký tlak.

Krok 5: Pro chladiče, které přicházejí se samostatným ventilátorem, připojte jej nyní a nainstalujte tříkolový nebo čtyřpinový konektor na základní desku. Na základní desce by měly být nějaké kolíky konektorů označené „chladič CPU“, obvykle blízko vrcholu.

V případě, že instalujete chladič kapaliny AIO, namontujte radiátor na příslušnou polohu v případě a připojte záhlaví ventilátoru ke správnému portu. Budete také muset připojit záhlaví čerpadla, na které mají některé základní desky specifické porty s štítkem „CPU Pump.”

Řada procesorů je dodávána s vestavěnými grafickými čipy, takže nemusíte nutně potřebovat další grafickou kartu. . Zde je návod, jak nainstalovat GPU.

Krok 1: Ne každý případ mini-ITX bude mít univerzální montážní pozici pro vyhrazenou grafickou kartu. Podívejte se na příručku pro váš případ znovu, abyste pochopili, jak správně nainstalovat grafickou kartu . .

Pouzdro Lian Li Q58 Mini-ITX využívá nárůst kabelu k připojení GPU

Krok 2: Vyjměte GPU z ochranného obalu a odstraňte veškeré ochranné vrstvy nebo kryty slotů PCIe.

Krok 3: Odemkněte slot PCIe. . GPU může jít jen jednou cestou, takže se nebojte o jeho instalaci špatně.

Krok 4: Zajistěte grafickou kartu příslušnými šrouby na zadní straně pouzdra.

Instalace dalších pevných disků a SSD

. Pokud však váš případ má možnost, měli byste je nyní nainstalovat.

Krok 1: Vezměte svůj pevný disk/SSD a namontujte je na správné místo, jak je uvedeno v příručce instalace.

Krok 2: Připojte napájecí kabel SATA z napájení na pevný disk/SSD. To by měl být dlouhý, plochý konektor.

Krok 3: Připojte datový kabel SATA na pevný disk/SSD, zatímco druhý konec by měl jít do podobného slotu na vaší základní desce označené jako „SATA.„Tento kabel by měl být vybaven vaší základní deskou.

Instalace dalších ventilátorů

Další chladicí ventilátory mohou pomoci při udržování termálů vašeho PC mini-ITX. .

Krok 1: .

Použijte ventilátor vhodně velikosti a nainstalujte jej pomocí čtyř šroubů poskytovaných s ventilátorem chlazení. Všimněte si vzoru proudění vzduchu vašeho ventilátoru, který je obvykle označen na samotném ventilátoru. Pokud neexistují žádné znaky, zpravidla je zadní část ventilátoru obvykle tam, kde je umístěna nálepka, což je také místo, kde vzduch vytéká.

Připojte napájecí kabel ventilátoru se třemi pinovými nebo čtyřmi kolíky na základní desku. Měl by být označen jako „ventilátor“ nebo „ventilátor podvozku.”

Správa kabelů

Ujistěte se, že všechny vaše kabely jsou správně připojeny, včetně těch, které jsou potřebné pro přední panel pro přepínače USB, Audio a Power/Reset. Jakmile se to všechno udělá, je čas vyčistit nepořádek a třídit kabely. Najměte další kabely za základní deskou nebo podél kanálů uvedených ve vašem případě. Můžete použít kabelové vazby nebo popruhy na suchý zip k upevnění napájecích kabelů ke zlepšení proudění vzduchu uvnitř pouzdra. Pokud máte velmi omezený prostor, doporučuje se zakoupit napájecí kabely na míru, které mohou pomoci snížit nepořádek.

Napnutí

Připojte napájecí kabel k napájení a nezapomeňte jej zapnout zezadu. Připojte všechny potřebné periferie, včetně klávesnice, myši a monitoru. . Pokud se váš systém nespustí správně, vypněte napájení a opatrně znovu zkontrolujte všechna vaše připojení. Potvrďte, že nástěnná zásuvka je také zapnutá. Pokud potřebujete další pomoc, můžete se podívat na náš průvodce pro odstraňování problémů.

Krok 1: Pokud je vše v pořádku, měli byste na monitoru vidět logo pošty nebo výrobce. Po úspěšném zavedení systému je dalším krokem nainstalovat Windows. Pokud si nejste jisti procesem, zde je krátký průvodce, jak stahovat a instalovat Windows.

Krok 2: Jakmile nainstalujete okna, měli byste pokračovat v instalaci všech potřebných ovladačů, ačkoli většina z nich je podporována Windows 10 i 11. Měli byste také zamířit na Aktualizace a zabezpečení Nabídka pod Nainstalovat jakékoli nezbytné aktualizace a opravy systému Windows.

Krok 3: .

Doporučení editorů

 • Nejlepší herní nabídky PC: Výkonné herní soupravy začínající na 860 $
 • Asus Rog Ally vs.
 • Předem vytvořené počítače jsou problematické – zde je návod, jak se vyhnout scammed
 • Ušetřete 400 $ na tomto herním počítači HP s RTX 3060 na omezenou dobu
 • Zde je návod, jak odemknout klávesnici, která je uzamčená

Nestavíte velmi malý malý formový faktor PC bez prvního čtení tohoto

Alaina Yee

Počítače střední věže nevycházely z módy-jako jedna z nejflexibilnějších (a dostupnějších) velikostí jsou pro stavitele snadnou volbou. Ale v dnešní době jsou malé počítače pro malé formy (SFF) módní. Nadšení kolem nich se také šíří, s velkými dodavateli komponent na palubu, aby přidali jejich rotaci do procesu.

Pro nezasvěcené nemusí být malý stolní počítač dávat velký smysl, protože systém střední věže je rychlý a jednoduchý na sestavení. Ceny začínají také mnohem nižší. Pokud nejste obeznámeni s PCS SFF, společnost Intel spuštění Dragon Canyon NUC, modulárního 8-litrového herního počítače, se může zdát jako nepřiměřeně drahá výklenek.

. Zde je pět klíčových bodů, které byste se měli vědět o lilliputianské straně budovy PC.

#1: SFF je hlavně o objemu případu

Cooler Master Masterbox NR200 v bílé a černé barvě

V těchto dnech jsou sestavy malých tvarových faktorů obecně definovány jako jakýkoli systém v případě pod 20 litrů v objemu. Můžete vidět, jak někteří výrobci případů natahují definici (například Silverstone zvedne odříznutí na 23L), ale komunita SFF drží na 20L.

To, co jde do systému, není tak pevně definováno. Téměř všechny případy však berou základní desky mini-ITX jako největší velikost. Většina vás také omezuje na menší faktory napájení napájení (SFX, SFX-L), přičemž velmi kompaktní případy podporují pouze SFX. To znamená, že to neberte zpravidla. Nedávné případy SFF zahrnují modely, které podporují napájecí zdroje ATX, stejně jako větší případy.

Tvary a rozložení se také liší – nyní existuje mnohem více výběru než v předchozích letech. V současné době se více zaměřuje na počítače, které mohou pojmout diskrétní grafickou kartu. V takových případech je krabička na boty nejběžnějším tvarem. A když zmenšujete jejich velikost, sendvičové rozložení (kde je případ rozdělen do dvou sekcí, přičemž GPU zabírá jednu polovinu a druhou CPU/základní deska) jsou oblíbené pro lepší proudění vzduchu. Nevidíte tolik klasických rozvržení, kde jedna komora sídlí všechny komponenty.

#2: Ceny případů již nejsou vysoké oblohy

Nedávno nebylo utrácení mezi 180 a 250 $ za malý tvarový faktor neobvyklé. .

Ale v posledních několika letech se trh začal měnit. Prodejci velkých případů jako chladič a Lian Li se brodili do SFF s pomstou a nejen vydělávají na současném zeitgeistovi. Také to demokratizují. . Dokonce i za vyšší ceny, které zmenšují stopu pouzdra, zahrnují více funkcí nebo se mohou pochlubit dokonce i materiály, jsou náklady na stejné úrovni jako větší případy podobné kvality. Utrácet 130 $ za Lian Li A4-H2O se necítí jako nadměrné výdaje ve srovnání s O11 Air Mini společnosti-jen jiná cesta.

#3: Ale PC SFF stále stojí celkově

Základní deska Asus Rog Strix B550-I Gaming Mini-ITX

. Ale celkové náklady na budování počítače SFF stále běží v průměru vyšší, kvůli několika faktorům.

Hlavním bodem lepení je potřeba základní desky mini-ITX. Přestože mají ve srovnání s deskami ATX méně funkcí kvůli jejich menší velikosti, mají tendenci začít s vyššími cenami. A i když zde a tam najdete pouzdro, které může pojmout napájení ATX, většina sestav SFF vyžaduje napájení SFX nebo SFX-L, které také začínají za vyšší ceny. Neplatíte víc za méně, samy o sobě – ​​vy se vydáte více proto, že začnete s hezčím vybavením. Výrobci obvykle nevyrábějí desky mini-ITX nebo SFX PSUS.

Pomocné nákupy se mohou také vplížit. Jsou to věci, které obvykle nepotřebujete s větším sestavením, jako jsou fanouškovské grily nebo různé kabely napájení. . Podobně nemusíte potit nepružné napájecí kabely. Dokonce ani v pouzdru na mikronomě. A pokud máte co nejlépe ze svého hardwaru-nebo žijete v smrtelném strachu ze suboptimálních teplot-můžete nakonec také vložit více peněz do chlazení s vyšší výkonností, také. Nemusíte plánovat na obrázku dokonalé sestavení, abyste utratili více. .

#4: Váš hardware smaží

Nemůžete uniknout zákonům přírody, ale balení hardwaru do těsných čtvrtí není jejich trest smrti. Moderní případy SFF věnují mnohem více pozornosti toku vzduchu a co je důležitější, lépe se přizpůsobí chladičem uzavřené smyčky, které mohou pomoci upustit tempy, aniž by si vzali tunu prostoru.

Větší faktor s teplotami v malých tvarových faktorech je plánování. . Chcete -li udržovat tempy CPU a GPU v doporučených rozsazích, musíte zvážit rozložení zvoleného pouzdra a jak bude váš seznam dílů interagovat v rámci tohoto rozvržení. Ale i když SFF PC bude běžet trochu teplejší než sestavení střední věže, stále můžete zasáhnout skvělé tempy s určitým úsilím (a pravděpodobně o něco více peněz, než se původně očekávalo).

#5: Budování často trvá více času

Intel Beast Canyon nuc

Alaina Yee / idg

Ve větších případech můžete nainstalovat díly téměř v jakémkoli pořadí. U počítačů s malými formami faktorů instalace komponent obvykle sleduje ideální řád-a zjistí, že to vždy vyžaduje čas. I když výrobce nabízí pokyny pro tento proces, stále se můžete ocitnout zdvojnásobení zpět a s tímto nebo tak. .

Videa na YouTube mohou snížit potíže s určováním sledu kroků, ale v každém případě budete stále investovat více minut (nebo hodiny) celkově. Management kabelů může vyžadovat zejména práci navíc – když jeden zaměstnanec PCWorld postavil svůj první PC SFF, to byla první věc, kterou se naučil.

Proč jít SFF?

Malý stolní počítač, který se vejde téměř kdekoli a bude se pohybovat s lehkostí mezi těmito skvrnami, je již docela v pohodě. Schopnost zabalit do špičkových částí jako Ryzen 9 5900X a GeForce RTX 3080 ve stejném počítači je naprosto úžasné. Malý nemusí být obětí výkonu.

. (Žádná hříčka není zamýšlena.) To je důvod, proč zprávy o čerstvě oznámených nebo případech spuštění získají tolik humbuků. Vylepšená estetika a inovativní návrhy nadále zvyšují stavební zážitek a také nabízejí větší flexibilitu a výběr. Celé riffy na sestavení SFF jako Intel’s Dragon Canyon NUC jsou obzvláště vzrušující-můžete hodit 8-litrový počítač v za hodinu.