Nové a nadcházející středověké hry, které sledují v roce 2021 a dále, 23 nových středověkých her z roku 2023 – GameRANX

23 nových středověkých her z roku 2023

Contents

Projekt Project Awakening je hra, na kterou jsme čekali již několik let. Projekt je původně představen jako nadcházející titul PlayStation 4, vyvíjel se. Ještě to však není zrušeno a my pravděpodobně můžeme očekávat, že tato hra vydá pro PlayStation 5. Stále však čekáme na další informace, aby se dostali ven na veřejnost. Vypadá to jako fantasy akční hra, kde je popsána jako trochu jako Monster Hunter a zážitek z her podobných duši. Můžeme tedy očekávat některé brutální výzvy a masivní boje šéfa. Ale opět budeme muset počkat a uvidíme, zda se probuzení projektu letos propustí nové tahy, spolu s rozpadem toho, co s touto hrou očekávat. Takže přinejmenším můžete chtít udržet probuzení projektu na svém radaru do roku 2023.

Nové a nadcházející středověké hry, které budou sledovat v roce 2021 a dále

Lidé často mluví o tom, že se narodili ve špatném století nebo si přáli, aby mohli cestovat zpět včas do „starých dobrých časů.”Ale buďme upřímní, nikdo by se ve skutečnosti nechtěl vzdát všech moderních vymožeností, které dnes považujeme za samozřejmé výměnou za život ve středověku. Naštěstí můžeme mít svůj dort a sníst ho také Cby hrát středověké hry z pohodlí našich domovů. A jak se to stane, existuje více než dost nových videoher, které mohou poškrábat historické svědění, ať už ve velmi blízké budoucnosti buď venku nebo spuštění.

Hned od netopýra stojí za zmínku, že rozlišujeme mezi realistickými středověkými hrami a středověkými fantasy hrami. V tomto seznamu se chystáme pokrýt oba typy, ale každá z nich bude mít svou vlastní kategorii. Proč je toto důležité? Termín středověký v kontextu videoher, což často vede k mylným představám o tom, jaké toto historické období bylo opravdu používat velmi volně. S tímto způsobem se podívejme a podívejme se na některé z nejlepších nových a nadcházejících středověkých her, které byste si měli prohlédnout v roce 2021 a dále.

Přežití obléhání: Gloria Victis

Obavy byly důležitou součástí středověké války a často je vidíme v historických i fantasy hrách. Ale jen zřídka dostáváme hru, která se na ně zcela zaměřuje. To je místo, kde přichází přežití obléhání: Gloria Victis přichází. Hra, která vyšla před krátkou dobu 18. května, kombinuje prvky správy zdrojů a přežití, protože vás staví na starosti obrany města obléhaného masivní invazní armádou. Vaše město je jediná věc, která stojí mezi nepřítelem a říší, takže ztráta obléhání není možnost.

Na rozdíl od toho, co vidíte ve většině středověkých her nebo filmů, obléhání měl tendenci vydržet týdny nebo dokonce měsíce. To je zde velmi přesně zastoupeno. Přežití Siege: Gloria Victis obsahuje systém poněkud podobný tomu, co najdete v této válce, kde během noci vychytáváte zdroje a používáte je k výrobě zásob a infrastruktury během dne. Samozřejmě zde máte na starosti celé město a budete muset zvládnout mnohem více věcí, včetně několika zbývajících vojáků, kteří se snaží držet linii.

Nové a napodobené-meevial-hry-2021-a-beyond-age-of-empires-iv

Age of Empires IV

Age of Empires je jednou z nejdelších série historických strategických her v reálném čase kolem. Na konci 90. a začátkem roku 2000 byla franšíza nesmírně populární, ale v poslední době téměř skončila do nejasný. Jistě, měli jsme příležitostné vydání Remaster nebo HD, ale bylo to už více než deset let, co jsme měli správný vstup do hlavní série. To se konečně změní (doufejme) později v tomto roce, kdy se spustí Age of Empires IV. O nadcházejícím názvu stále nevíme, ale můžeme očekávat, že bude následovat vzorec stanovený jeho předchůdci velmi úzce a zároveň představovat nové funkce a samozřejmě mnohem lepší grafiku.

Jedním z hlavních prodejních míst hry budou její kampaně založené na historických událostech, z nichž jedna je připravena točit se kolem Normanského dobytí Anglie. Přestože je hra zasazena do středověku, období téměř vždy spojené s Evropou, věk říší IV bude zahrnovat také civilizace z jiných částí světa. Několik příkladů zahrnuje Mongoly, Číňané a Dillí Sultanate. Další zajímavou věcí, kterou je třeba poznamenat o Age of Empires IV, je to, že hra je vyvíjena společností Relic Entertainment. Studio je známé tím, že vytváří některé úžasné (a některé méně než hvězdné) hry, se sérií, jako jsou Company of Heroes, Homeworld a Warhammer 40K: Dawn of War. Age of Empires IV bude prvním vpád studia do středověkých her.

Jít středověké

Tuto hru v poslední době obklopovalo mnoho bzučení díky svým působivě pozitivním recenzím Steam. Zahájení včasného přístupu 1. června Sv je Going Medieval je stavitelem města Sandbox City často ve srovnání s jako Rimworld. Navzdory své celkové neohrabanosti a příležitostným problémům s výkonem vyšel ve středověku v překvapivě leštěném stavu ve srovnání s většinou ostatních titulů včasného přístupu. Vůbec to není špatné pro nezávislý projekt. Je trochu brzy říct, ale pokud devs pokračujte v dobré práci, mohli bychom se dívat na další úspěch podobný tomu, co jsme viděli s Valheimem začátkem tohoto roku.

O čem to je stejně o této hře? Základní podstatou středověku je, že se odehrává v alternativní historii 14. století, kde 95% globální populace bylo zničeno morem. Převezmete kontrolu nad malou skupinou pozůstalých obviněných z přestavby civilizace do značné míry od nuly. Odtud je to všechno na hráči. Můžete se rozhodnout postavit obrovské rozlehlé kolonie, masivní opevněné hrady, agrární vesnice nebo téměř cokoli jiného, ​​na co si vzpomenete. Going Medieval vám dává všechny nástroje, které potřebujete, abyste mohli žít svou středověkou městskou budovu fantazie.

Manor Lords

Když už mluvíme o středověkých městských stavitelů, další na našem seznamu máme panství Manor. Hra je podobná jako středověké v tom, že vám také umožňuje stavět a spravovat osady, i když v tomto případě je proces blíže tomu, co najdete v tradičních RTS. Kromě aspektu budování města se panství Manor Lords také silně zaměřuje na rozsáhlé bitvy, které vypadají přímo z totální válečné hry. Pokud jde o bitvy, a do jisté míry i aspekt budování města je překvapivý důraz na historickou přesnost.

Manor Lords se formuje, aby vypadal jako jedna z nejzajímavějších nadcházejících středověkých her, které jsme za chvíli viděli. To je docela působivé vzhledem k tomu, že se jedná o projekt jednoho člověka a v tom velmi ambiciózní. Hra v současné době nemá datum vydání, ale pravděpodobně to bude trvat ještě několik let vývojových prací, dokud nebude dokončena jeho vzhledem. Naštěstí nemusíme tak dlouho čekat, než se na to blíží podívat, protože hra se v blízké budoucnosti připravuje na zahájení včasného přístupu. Rozhodně se ujistěte, že na to sledujte.

Nové a doprovodný meedievální-hry-2021-a-beyond-hellish-Quart

Pekelný kvart

Máte rádi bojové hry, ale přejete si, aby mohli nahradit děrování a kopání krájím a bodnutím? Máte štěstí, protože tam je hra Dueling Sword, která dokonale vyhovuje tomuto popisu a jde o jméno pekelného kvartu. Účast na 17. století polsko-lithuanské společenství, pekelný kvart je v podstatě historickým oplocení sim s dobově přesným zbraněmi, oblečením a oplocení. Nemluvě o realistických ragdollech a fyzice. Hra vyšla 16. února v raném přístupu a dosud byla recepce ohromně pozitivní.

Pokud si přečtete náš seznam historicky přesných videoher, už víte. Důrazně doporučujeme, pokud jste fanouškem HEMA nebo historicky přesné středověké hry. Od té doby, co jsme se na to naposledy podívali asi před dvěma měsíci, obdržel pekelný Quart asi tucet aktualizací obsahujících různé vylepšení, opravy chyb a dokonce i nové funkce a obsah. Je jasné, že vývojáři do hry vkládají hodně tvrdé práce a my se toužíme vidět, co pro to má budoucnost.

Mount & Blade II: Bannerlord

Původní Mount & Blade (a zejména Warband) je samotná definice neleštěného drahokamu. Hra vypadala datovaná i po svou dobu a od začátku do konce byla neuvěřitelně Janky. Přesto navzdory všem svým problémům se Mount & Blade podařilo kombinovat RPG a strategické prvky v neuvěřitelně jedinečném a příjemném zážitku. Nyní se jeho pokračování snaží pokračovat v tomto odkazu tím, že všechno zvětšuje a stále se drží blízko původního vzorce. Nechápejte mě špatně, Bannerlord je stále tak Janky jako jeho předchůdce v mnoha ohledech. Vývojáři však v TalaWorlds implementovali mnoho vylepšení a dělají maximum, aby hru vylepšila a vylepšila s každou novou aktualizací.

Mount & Blade II: Bannerlord byl v raném přístupu více než rok, takže se cítí trochu špatně Nový Středověké hry, ale prostě jsme mu museli dát výkřik. Hra je v současné době označena pro úplné vydání Q4 2021, ale nebyl bych překvapen, kdyby se TaleWorlds rozhodl ji tlačit zpět, protože stále existuje spousta problémů, které je třeba řešit. Bannerlord má potenciál stát se něčím opravdu zvláštním, ale potřebuje to mnohem více lak, než se to může stát. Hra je velmi zábavná i ve svém současném stavu a velmi doporučujeme ji zkontrolovat, ale možná se pokusit udržet vaše očekávání pod kontrolou prozatím.

Hood: Outlaws and Legends

Odstartování této druhé části našeho seznamu je akční RPG zaměřená na více hráčů, která vyšla poměrně nedávno 10. května . Hood: Outlaws and Legends dosud neobdržel nejlepší příjem, ale zdá se, že většina lidí souhlasí s tím, že hlavní koncept je docela zajímavý. Hraní se točí kolem 4V4 bitev mezi gangy Outlaws a snaží se provést dokonalou loupež. Kromě snahy se navzájem překročit a překonat se, oba týmy se také musí vyhnout nebo eliminovat stráže ovládané AI, aby dosáhly vyhledávané truhla s pokladem.

Podobně jako u jiných her v tomto žánru jsou různé třídy, z nichž si můžete vybrat, z nichž každá má vlastní sadu schopností a zbraní. Konkurenční hra pro více hráčů, která se zaměřuje na utajení a atentát, rozhodně není špatný nápad, ale zdá se, že hra má v tuto chvíli docela málo problémů, což ztěžuje doporučení. Pokud však tyto problémy mohou být vyžehnuty, Hood: Outlaws and Legends má potenciál stát se velmi zábavnou a jedinečnou hrou.

Ztracené eidolony

Toto je pravděpodobně jedna z nejasnějších středověkých her vycházejících v blízké budoucnosti. Lost Eidolons je debutový projekt Indie Developer Ocean Drive Studio, kterému se podařilo hru financovat prostřednictvím Kickstarter zpět v květnu. Hra je zasazena do smyšleného světa Artemesia a hraje se jako tahový RPG s některými strategickými prvky hodenými do mixu. Na rozdíl od jiných tahových RPG, kde se chystáte ovládat malou stranu hrdinů, Lost Eidolons vám umožní ovládat malé armády a můžete se dokonce podívat na obléhání podle vzhledu.

Na první pohled se zdá, že hra čerpá nějakou inspiraci z podobných věku Dragon, ale ztracené eidolony mají také velmi výraznou východní RPG vibraci. Ale pravděpodobně by to nemělo být příliš překvapivé, protože studio Ocean Drive je primárně složeno z jihokorejských vývojářů. Tato kombinace východních a západních vlivů je docela zajímavá a těšíme se na to, jak se hra vyvíjí. Lost Eidolons se připraví na spuštění ve společnosti Steam Early Access ve 4. čtvrtletí roku 2021. Mezitím se nejpozději očekává úplné vydání ve 4. čtvrtletí roku 2022.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Dungeons & Dragons: Dark Alliance je nadcházející čtyř hráči Co-op Action RPG, který se zdá, že chce jít na jinou vibraci než vaše typická hra D&D. Pokud se podíváte na jiné hry založené na D&D, jako je Baldur’s Gate nebo Neverwinter Nights, najdete složité světové budování a hluboký taktický boj. Z toho, co jsme dosud viděli, nebude toho v Dungeons & Dragons mnoho toho mnoho. Hra se zdá být mnohem více zaměřená na akci než jakékoli smysluplné prvky RPG. Což by mohla být buď dobrá nebo špatná věc v závislosti na tom, jaký typ hráče jste.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance se odehrává v prostředí Icewind Dale a jedním z jeho hlavních prodejních bodů jsou čtyři hratelné postavy, které jsou založeny na ikonických postavách z klasické D&D Lore. Dalším velkým důvodem, proč možná budete chtít dát Dark Alliance, je samozřejmě režim čtyř hráčů kooperace. Můžete hrát i toto sólo, ale Dark Alliance vypadá jako samotná definice hry, která se lépe hraje s přáteli. V ideálním případě, přátelé, kteří si užívají rychle se rozvíjející rvačky třetích osob. Dungeons & Dragons: Dark Alliance se má spustit 22. července a .

Nové a doprovodem-meedievské hry-2021 a-beyond-baldurs-bote-3

Baldurova brána 3

Když už mluvíme o věcech D&D, tady je hra, kterou je mnohem snazší doporučit. Baldur’s Gate 3 vyvíjí Larian Studios, tvůrci série Divinity, která zahrnuje úžasný původní Sin 2, a velmi následuje ve stopách dalších her, které vytvořili studio. Technicky je hra (druh) součástí stejné série jako Dark Alliance, ale hratelnost je velmi odlišná a zůstává mnohem věrnější pro tradiční D&D Formule. Baldurova brána 3 v mnoha ohledech hraje stejně jako Divinity: Original Sin 2, což byla podle našeho názoru téměř nekrubná hra.

Baldur’s Gate 3 byla spuštěna v Early Access koncem minulého roku, takže je to trochu jako podvádění, aby ji na seznam nových středověkých her, stejně jako u Bannerlordu. Ale hry, jako jsou tyto, mají tendenci se během předčasného přístupu hodně měnit, takže plná verze Baldur’s Gate 3 se bude pravděpodobně velmi lišit od verze, kterou můžeme hrát právě teď. V současné době je poněkud dokončen pouze první akt hry, přičemž druhé a třetí činy jsou stále nedokončenou prací. Larian jde s filozofií „bude to připraveno, až bude připravena“, takže to může trvat ještě pár a více let, dokud nebude hra úplně dokončena. Ale určitě se můžete hodně bavit i s aktuálně dostupnou sestavení a důrazně doporučujeme zkontrolovat ji.

King’s Bounty 2

King’s Bounty je jednou z nejstarších sérií strategických her založených. Originál vyšel zpět v roce 1990 a nakonec sloužil jako inspirace pro slavné série Heroes of Moment & Magic Series. Homm zastínil svého duchovního předchůdce déle než deset let, ale King’s Bounty se nakonec v roce 2008 vrátila pod vývojářem 1C Entertainment a v příštích několika letech obdržela řadu expanzí. Vývojář konečně oznámil plné pokračování v roce 2019, které bude zahájeno koncem tohoto roku v srpnu.

Lekce krátké historie stranou, King’s Bounty 2 se formuje jako jedna z nejlepších fantasy středověkých her, které byste měli mít na svém radaru, pokud jste fanouškem žánru TBS. Hra hraje hodně jako Homm během bojových fází, ale všechno ostatní je mnohem více podobné klasickému RPG. Na rozdíl od svých předchůdců se King’s Bounty 2 vypadá, že představuje perspektivu třetí osoby mimo boj, což je docela velká změna pro sérii. A nakonec podle mého názoru dobrá změna, protože krále odměny je stejné části RPG a TBS. Nová perspektiva funguje opravdu dobře při ponoření hráče ještě více na RPG stránku věcí. King’s Bounty 2 má být zahájeno 24. srpna .

Gotický remake

Původní gotika, která se stala o 20 let na začátku tohoto roku, a jeho první pokračování sloužilo jako hlavní zdroj inspirace pro mnoho RPG s otevřeným světem, včetně The Witcher 3. Přesto tato série nikdy nedosáhla pozornosti, kterou si zasloužila, ale to se brzy změní. Na konci roku 2019 vydavatel THQ Nordic vyšel z ničeho a vydal gotický hratelný teaser ve snaze posoudit zájem o potenciální remake původní hry. Zatímco samotná upoutávka nebyla velmi dobře přijata, a pochopitelně, zájem byl rozhodně tam a přiměl vydavatele, aby na začátku roku 2020 oznámil úplný remake.

Bohužel to bylo před více než před rokem a od té doby jsme neobdrželi žádné hlavní aktualizace. V březnu jsme dostali několik nových snímků a nějaké umělecké dílo, ale to je o tom. S Gothic je jednou z mých oblíbených her všech dob, jsem nadšený a obávám se budoucnosti remake. Na jedné straně nyní vývojáři staví tuto věc od nuly, což je skvělá zpráva, jak vidí, jak byla ukázka docela odpadky. Na druhé straně je remake zpracován nově vytvořeným studiem namísto původních vývojářů. Nedostatek informací o jejich pokroku s remake není příliš povzbudivý. Navzdory tomu všemu se však stále velmi těším na gotický remake a doporučuji, abyste na něj také sledovali.

Celková válka: Warhammer 3

Poslední část vynikající (dosud) války: Warhammer trilogie je téměř na nás. Oficiálně oznámil začátkem tohoto roku, Tw: W3 s sebou přináší řadu nových hraných frakcí, včetně Kisleva a Cathaye, stejně jako čtyři chaosové frakce Nurgle, Khorne, Slaanesh a Tzeentch. Více frakcí bude pravděpodobně přidáno dále po silnici, jako tomu bylo v případě prvních dvou splátek, ale šest nových frakcí přicházejících při spuštění by mělo stačit, aby nás pobavilo po dlouhou dobu. Obzvláště pokud CA také přidá mapu stylu smrtelných říší podobnou té, kterou máme ve TW: W2.

Hra vzala číslo jedna na našem seznamu nadcházejících her Warhammer, abyste sledovali, takže můžete pravděpodobně říct, že se na to opravdu těšíme. Nevíme přesně, kdy se hra uvolní, ale CA říká, že bychom ji měli očekávat někdy na konci roku 2021. Vypadá to jako dlouhá doba, ale totální válka: Warhammer 2 právě dostal nový balíček DLC, který by nás měl zaměstnávat, dokud pokračování nevyjde. Pokud nejste obeznámeni se sérií, udělejte si laskavost a vezměte druhou splátku, když dostanete šanci. Mělo by vám poskytnout dobrou představu o tom, co od Total War očekávat: Warhammer 3. Budete také potřebovat, abyste v nadcházející hře odemkli více hratelných závodů, takže je tu také.

Nové a napodobené-meedight-hry-2021-a-beyond-dragon-age-4

Dragon věk 4

BioWare se pomalu vrací do našich dobrých milostí díky nedávno vydanému vydání Mass Effect Legendary Edition. Společnost však musí doručit nový velký zásah, aby nahradila hymnu, a Dragon Age 4 by to mohlo být přesně to. Přestože je hra stále zahalena utajením, viděli jsme o tom Bioware a EA o tom mluvit častěji, což se zdá jako dobré znamení, že vývojový proces probíhá dobře. Dokonce jsme chvíli dostali filmový přívěs, který se zaměřil na Solas, i když zatím žádná hratelnost, bohužel, bohužel.

Otázka na mysli každého je nyní, bude Dragon Age 4 plně odhalen na E3 2021? A odpověď je možná. Zatímco EA bude přítomna v určité kapacitě na E3 letos, vydavatel bude pořádat svou vlastní akci 22. července dabované EA Play Live. Zdá se pravděpodobnější, že tam bude představen Dragon Age 4. Ať tak či onak, bylo by fantastické slyšet v blízké budoucnosti nějaké zprávy o věku čerstvého draka bez ohledu na to, odkud pochází. Akvizice Dragon Age zahájila v tomto bodě před více než šesti lety, takže je to určitě už nějakou dobu od posledního vstupu ve vynikající sérii Bioware.

Pokud se vám tento seznam líbil, nezapomeňte si prohlédnout některé z našich ostatních níže.

 • Top 10 duší podobných her, které mají hrát v roce 2021
 • 15 hybridních her, které úspěšně kombinovaly více žánrů
 • Všechny WoW Burning Crusade Classic Mounts seřazené podle obtížnosti akvizice
 • Top 15 nejlepších nejlepších her XCOM jako hry na PC v roce 2021
 • Top 10 her s neuvěřitelně drahými DLC

Jsem klasický autor Jack-of-All-Trades, který miluje psát o většině témat, i když hraní byl vždy mým silným oblekem. To znamená, že rozhodně neodmítám šanci pokrýt některé šťavnaté zprávy týkající se superhrdinových filmů, románů Stephen King nebo vesmírné cestování. Nebo roboti. Nebo roboti superhrdiny, kteří cestují v prostoru, maskovali jako Stephen King.

Nejnovější příspěvky Jasona Motha (viz všechny)

 • 10 skvělých hororových her pro hraní tohoto Halloween – 20. října 2021
 • Nový průvodce vyrovnáním světa pro začátečníky – Jak se dostat na úroveň 60 rychle – 18. října 2021
 • 15 hybridních her, které úspěšně kombinovaly více žánrů – 15. října 2021

23 nových středověkých her z roku 2023

Na obzoru je mnoho her. Dnes se podíváme na některé z nejočekávanějších, nadcházejících středověkých her. Také budou existovat některé tituly, o kterých jste možná neslyšeli. Široká škála her, od velkých rozpočtových titulů AAA po menší nezávislé hry, karetní hry a další. Pokud máte rádi temné věky a atmosféra ovládání meče nebo střílení luku, nehledejte nic jiného než naše 10 nových středověkých her roku 2023.

#23 Diablo 4

Vývojáři: Blizzard Entertainment
Vydavatel: Blizzard Entertainment
Platforma: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S
Datum vydání: 6. června 2023

Nová hlavní hra Diablo Mainline je v dílech a bude připravena na spuštění letos. Říká se, že se Diablo IV podobá více nastavení Diablo II. Vývojáři se proto zaměřili na tmavší a vyspělejší tón hry spolu s jeho vyprávěním. Hra je stanovena po událostech Diablo III: Reaper of Souls, kde převzal vzestup Lilith. Hráči mohou očekávat stejný styl hry z předchozích splátek franšízy. Vydejte se na cestu, vydáte se na questy, prozkoumáte různá prostředí a vytvoříte svého protagonisty. Víme, že je také k dispozici pět tříd, takže hráči si mohou vybrat buď barbar, čarodějka, druid, rogue nebo nekromancer. Bohužel existuje jedna překážka s touto hrou přímo z brány: budete potřebovat připojení k internetu bez ohledu na to, zda plánujete tuto hru hrát jako sólový zážitek.

#22 Gothic 1 remake

Platforma: PC PS5 XSX | S
Datum vydání: TBA 2023

Gothic byl propuštěn celou cestu zpět na PC v roce 2001 a tato akce RPG získává nový nájem na život. Remake je v dílech pro gotiku, takže hráči si mohou tuto hru buď užít znovu, nebo poprvé. Vyprávění této hry je soustředěno kolem vězení zvyklého těžit rudu. Tyto vzácné zdroje byly vyhledávány, takže vězni byli nuceni ovládat důl. Byla vytvořena magická bariéra, aby udržovala vězně v dolech, aby zajistilo, že nikdo nemůže uniknout. Věci však rychle jdou do strany a nyní vězni získali kontrolu. Frakce se vaří a uprostřed nově objeveného chaosu je náš protagonista, nový vězeň.

#21 Stormrite

Platforma: PC XSX | S Xbox One
Datum vydání: TBA 2023

StormRite je nadcházející hra na otevřeném světě ve středověkém království RedReach. Hráči zahájí tuto hru jako mladý panoš. Starověká válka se vaří s návratem Requiem. Tato zvíře byla najednou starodávným folklórním příběhem, jak bylo řečeno, že by to mohla ovládat čas, podsvětí a cokoli, co by mohla vnímat mysl. Nyní s návratem se hráči pustí na velkou cestu. Víme, že tato hra má údajně robustní strom postav, který pomáhá hráčům vytvořit protagonisty k jejich konkrétnímu stylu hry. Stejně tak se říká, že každý úkol, který přijmete. To samo o sobě by mělo tuto akci RPG poskytnout určitou hodnotu přehrávání, jakmile dosáhnete kreditů.

#20 Dragon Age: Dreadwolf

Platforma: PC PS5 XSX | S
Datum vydání: TBA 2023

Je to už dlouho, co jsme obdrželi videohru Dragon Age Video. Po vydání Dragon Age 2014: Inkvizice jsme konečně dostali novou splátku s Dragon Age: Dreadwolf. Víme s touto splátkou, jdeme do Tevinter, země, kterou provozují mágové. Jemnější podrobnosti o tom, co bude tato hra znamenat. Stále čekáme na odhalení příběhu. Pravděpodobně však můžeme očekávat stejný typ herní zkušenosti. To je nakonec pocházející z BioWare, která je známá tím, že v minulosti poskytuje některé přesvědčivé RPG na vyprávění.

#19 Nemrtvá citadela

Platforma: PC
Datum vydání: 2023

Undead Citadel je nadcházející hra VR, která hodí hráče do středověkého fantazijního prostředí. Hráči se vydá na cestu, aby pochopili, co způsobilo nedávný mor, který způsobil, že se mrtví vstali. Hraní se zaměřením na fyziku je o boji proti nemrtvé armádě. Budete používat meče k prořezávání tělem vlkodlaku nebo pomocí luku k potození šipky do soupeře z bezpečné vzdálenosti. I když víme, že Combat je hlavním zaměřením, vývojáři také poznamenali, že pro hráče bude existovat řada hádanek, které mohou během kampaně vyřešit celou kampaň. Podobně je k dispozici režim hordy pro ty, kteří chtějí okamžik nabitý akcí. Zkusíte se pokusit přežít nekonečné vlny zbraní, abyste zjistili, jak daleko se dostanete na žebříčku hry.

#18 Awakener: Vzestup

Platforma: PC PS4 PS5
Datum vydání: 2023

The Awakener: Risen je další středověká fantasy hra, která vypadá, že se na trhu rozpadne, když se spustí letos. Doposud jsme viděli jen úryvky hry, ale shromáždili jsme, že sledujeme válku. Démonická legie bojuje proti smrtelníkům po tisíce let a ponechalo vás, protagonistku hry, aby se jednou provždy vykročilo a ukončila válku. Hráči vybudují protagonisty z jedné ze čtyř tříd, jako je válečník, tanečník meče, voják a Lancer. Odtud se vydáte na cestu k boji od démonů a další spodiny, které zaplavily do světa Sylvalandu.

Probuzení projektu #17

Platforma: PS4
Datum vydání: 2023

Projekt Project Awakening je hra, na kterou jsme čekali již několik let. Projekt je původně představen jako nadcházející titul PlayStation 4, vyvíjel se. Ještě to však není zrušeno a my pravděpodobně můžeme očekávat, že tato hra vydá pro PlayStation 5. Stále však čekáme na další informace, aby se dostali ven na veřejnost. Vypadá to jako fantasy akční hra, kde je popsána jako trochu jako Monster Hunter a zážitek z her podobných duši. Můžeme tedy očekávat některé brutální výzvy a masivní boje šéfa. Ale opět budeme muset počkat a uvidíme, zda se probuzení projektu letos propustí nové tahy, spolu s rozpadem toho, co s touto hrou očekávat. Takže přinejmenším můžete chtít udržet probuzení projektu na svém radaru do roku 2023.

Projekt #16: Perceiver

Platforma: PC PS4 PS5
Datum vydání: 2023

Připravte se na čínskou akční hru na otevřeném světě ve středověkém období. Stále hledáme více informací, které mají být představeny o této hře. Ale ti z vás, kteří si užili Sekiro: Shadows umírají dvakrát, mohou považovat tuto hru zajímavou. Hráči využijí své dovednosti meče k úspěšnému blokování nepřátelských útoků a zároveň dokonale načasování devastujících úderů svých vlastních. Mezitím existuje jedinečný atribut, který se zabývá maskami, které mohou hráči sbírat. Natáhnutím těchto mask odemkne náš protagonista nové schopnosti nebo dovednosti. Naštěstí máme téměř hodinu herních záběrů, abychom viděli projekt: vnímač v akci online. Hraní vývojářů předvádí většinou boj a několik oblastí světa ve hře, které prozkoumáte. To znamená, že víme, že tato hra má být vydána jako titul křížové generace pro PlayStation 4 a PlayStation 5.

#15 nočních vran

Platforma: TBA
Datum vydání: TBA 2023

Night Crows je nadcházející MMORPG nastavený ve středověkém prostředí Evropy. Tato hra sleduje jedinečný cech zvaný The Night Crows, který slíbil, že svět zabrání v bezpečí na hrozícím doom. I když vyprávění nemusí být tak hluboké jako některé jiné MMORPGS, má rozsáhlou komponentu PVP, která by mohla být zajímavá. Hráči zjistí, že hra podporuje až 1 000 hráčů v reálném čase. Pouze čas však řekne, jak dobře tento korejsko-rozvinutý MMORPG zaujme hráče po celém světě.

#14 Final Fantasy 16

Developer: Square Enix
Vydavatel: Square Enix
Platformy: PS5
Vydání: 22. června 2023

Poslední kapitola v milované RPG ságy dorazí koncem tohoto roku a podle všech účtů, Final Fantasy 16 bude příběh, který se výrazně liší od všeho, co série předtím udělala.

Všechno o hře se cítí větší, tmavší a rafinovanější. Vizuály vypadají nejvyšší, s hlasem působícího tak, aby odpovídal silném cutscenes. Kromě toho má bitevní systém k němu větší pocit akční hry, abyste mohli uvolnit silné útoky a kouzla, aniž byste museli čekat na řadu.

Příběh je také velmi zralý a bude obsahovat protagonisty, na rozdíl od všeho, co jste viděli dříve ve franšíze. Nakreslete si čepel a připravte se na epickou cestu!

#13 remake zdobí

Developer: The Fool’s Theory
Vydavatel: CD projekt s.A.
Platformy: PC
Vydání: 2023

Mnoho her právě dostává léčbu remake/remaster a některé z nich si to zaslouží více než jiné. Proto je mnoho nadšených Remake čarodějnice Z CD Projekt Red.

To je správně. Vrací se ke svým kořenům a přepravují původní RPG, který předváděl dovednosti Geralta z Rivie. I když je snadné říci, že franšíza je super populární, nebyla to vždycky tak. Původní hra byla velmi „kultovní klasika“, která by nakonec vyhodila pozdější tituly.

Takže dostat to ve formě remake ukáže lidem to, co jim poprvé zmeškali, a přitom to vypadá lépe než kdykoli předtím.

#12 Wo Long: Fallen Dynasty

Developer: Team Ninja
Vydavatel: Koei Tecmo
Platformy: PC PS4 XBOX ONE PS5 XSX | S
Vydání: 3. března 2023

Od tvůrců Nioh přichází nová hra IP s Wo Long: Fallen Dynasty. Tato hra podobná akční hra staví hráče do alternativní 184 Han dynastie Čína. Vstoupíte do jména milice, který sleduje dynastii, která kdysi prosperovala věky. Plague prometl oblast a jediným prostředkem přežití je zvládnutí dovedností vaší čepele. Prořečujte nepřítelem a pokoušejte se zabránit dynastii v kolapsu jakýmkoli nezbytným způsobem. Být zážitkem podobnou duši však můžete očekávat náročnou bitvu bez ohledu na to, co se na vaší cestě zakopne nepřítel.

#11 Elden Ring Erdtree DLC

Elden Ring byl masivní zásah, takže není velkým překvapením, že byla odhalena expanze DLC. S Erdtree ještě toho toho neví, ale stále má docela následovníky fanoušků, kteří se do hry ponoří. Fanoušci spekulují, že DLC bude následovat po hlavní kampani Elde Ringa a zaměří se na nyní nižší Erdtree. Bez ohledu na to, i když čekáme na další podrobnosti, aby se dostali ven do hry, mohou hráči očekávat, že stejné celkově náročné hry a bitvy Epic Boss budou přijmout, když se hra spustí na trh.

#10 Pánové prstenů: Gollum

Developer: Daedalic Entertainment
Vydavatel: Daedalic Entertainment
Platformy: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S přepínač
Vydání: jaro/léto 2023

Pán prstenů je masivní franšíza, ale zbývá vyprávění příběhů. V Lord of the Rings: Gollum, hráči dostávají novou hru zaměřenou na akční dobrodružku zaměřenou na Gollum. I když jsme viděli spoustu této postavy v filmových filmech a románech, dostáváme novou cestu, kterou je ještě třeba říct. Budeme následovat Gollum a jeho život mezi událostmi hobitovy a lorda prstenů trilogie. S Gollum hledáme, co je pro něj nejcennější, dostaneme se k tomu, že se jeho čas strávil jako zotročený člověk a bytí s elfy Mirkwood. I když to vypadá, že hráči se dostanou k tomu, aby vyprávěli vyprávění, když se zabýváme rozdělenými osobnostmi, které nadále bojují o kontrolu.

#9 Pánové padlí

Developer: Hexworks
Vydavatel: CI Games / City Interactive
Platformy: PC PS5 XSX | S
Vydání: 2023

Fanoušci lordů padlé franšízy dostávají letos restartování druhů. Tato nová splátka se bude konat více než tisíc let po první hře a pořádá pro hráče zbrusu nové dobrodružství. Můžeme očekávat, že se prozkoumá prominentní a pravděpodobně tmavší svět, zatímco narativní centra kolem tyranského démonického boha Adyr. Zatímco adyr byl zabit před věky, zdá se, že bohové nikdy nejsou navždy pryč. Adyr přichází nový vzestup a jeho legie brzy poroste, což znovu ohrožuje životy všech. Hráči se musí vydat na cestu přes říše živých a mrtvých, aby zastavili adyr. Naštěstí nebudete muset bojovat sami, protože vypadá, že bude kooperativní podpora pro více hráčů, která vám může pomoci během vaší cesty.

#8 The Quinfall

Developer: Vawraek Technology Inc.
Vydavatel: Vawraek Technology Inc.
Platformy: PC
Vydání: 2023

Quinfall má jeden velký atribut, kterého se vývojáři chlubí, a to je tento MMORPG bude mít masivní mapu, kterou si můžete hrát uvnitř. Hráči jsou povzbuzováni, aby prozkoumali tento středověký svět, protože se zdá, že existuje spousta obsahu. Vypadá to, že hráči zmapují jedinečné dobrodružství jako další občan Quinfall. To, co děláte, je na vás. Dozvíte se o různých bohách, kteří vládnou vesmíru, účastní se rostoucí občanské války, která se šíří po zemích, způsobuje chaos nebo se pokouší přivést mír zpět do tohoto světa. S masivní mapou musí být nespočet úkolů, které se ocitnete uprostřed.

#7 gangů Sherwoodu

 • Developer: Apelation Studios
 • Vydavatel: Nacon / Bigben Interactive
 • Platformy: PC PS5 XSX | S
 • Vydání: 2023

Příběh Robina Hooda je jedním z nejslavnějších všech dob. Gangy Sherwooda staví vás do říše legendárního psance, ale také vám umožní hrát jako jeho spojenci.

Hra kooperační hra čtyř osob vám umožní být Robin Hood, Marian, Friar Tuck a Little John. Postavy hrají jinak, takže se naučte své dovednosti, abyste se mohli účastnit své mise. Jaká je mise? Okrádat bohaté a dát chudým, samozřejmě!

Hledejte bohaté a zkorumpované a vezměte od nich, aby lidé mohli přežít. Jejich bohatství můžete také použít k vytvoření více postav! Jste připraveni udělat zloděj?

#6 Přežití Blight

 • Developer: Haenir Studio
 • Vydavatel: Haenir Studio
 • Platformy: PC
 • Vydání: 2023

Představte si válku mezi dvěma národy. Představte si krveprolití, ke kterému dochází, když boje pokračují bez konce. Nyní si představte, že v bojišti, které obsahovaly tuto válku, se objeví něco jiného. Blight pro svět, který oživuje těla padlých a přeměňuje je na příšery.

Vy a vaši spojenci jste byli dobře placeni, abyste šli do bohů z bojitelů a sundali stvoření, která byla zablokovaná. Hra kooperační hra čtyř osob vás otestuje, když se pokusíte odložit znovuzrozené stvoření. Vytvořte svého rytíře, aby byl takovým bojovníkem, kterého si přejete, a pak použijte různé zbraně k udeření prokletých entit.

#5 Manor Lords

 • Developer: Slavic Magic
 • Vydavatel: Horsed Hooded
 • Platformy: PC
 • Vydání: 2023

Existuje mnoho titulů, které vám umožňují vybudovat vaši královskou cihlu od Bricka, ale často existují omezení, která s nimi přicházejí. Manor Lords jde o historickou přesnost a typ organické budovy, díky které budete mít pocit, že máte úplnou kontrolu nad tím, co konstruujete.

Začnete stavět svůj domov. Pak expandujete a vytvoříte si vlastní vesnici. Poté můžete rozšířit svůj dosah dále, dokud nebudete mít pod svým ostražitým okem celé království.

Bránit jej před útočníky a organicky jej vytvořte jako nejlepší obydlí v zemi! Jak bude vaše říše vypadat, když s tím budete hotovi?

#4 Valiant

Statečná hra

 • Developer: Kite Games
 • Vydavatel: THQ Nordic
 • Platformy: PS4, PS5, XBO, X/S
 • Vydání: 2023

The Valiant je hra RTS (Strategy v reálném čase) s prvky RPG (hraní rolí). Akce přivede hráče do středověku. Převezmete kontrolu nad rytíři, kteří potřebují zabránit křižákům v získávání starověkého artefaktu. Naším protagonistou je Theoderich von Akenburg, bývalý křižák. Vaším cílem je znovu ovládat meč a jít na dobrodružství, abyste našli a zastavili svého starého přítele. Hlavní hraní zde je režim příběhu z patnácti kapitol. Budete cestovat po celém světě ve středověku.

#3 Rotwood

 • Developer: Klei Entertainment
 • Vydavatel: Klei Entertainment
 • Platformy: PC
 • Vydání: 2023

Rotwood je hra s adventure akcí. Má nějaké hackerské prvky a také roguelike. Procházíte fantastickým světem stylizovaným ze středověkých časů. Naši hrdinové jsou antropomorfní zvířata, kteří na cestě prozkoumávají záhadný les a bojují proti nepřátelům. Akce hry je prezentována ve 2D perspektivě. Běžíte doleva nebo přímo kolem lesa a bojujete s nepřáteli, na které narazíte. Hra lze plně hrát v režimu spolupráce až pro čtyři hráče.

#2 Spellforce: Dobytí EO

 • Developer: Vlastněn Gravity
 • Vydavatel: THQ Nordic
 • Platformy: PC
 • Vydání: 2023

Spell Force: Dobytí EO je další strategická hra založená na bojovém stylu založeném na tahu. Hrajete jako mág, který chce dobýt svět. Proto dobytí názvu. Jakýkoli hráč kouzelníků slyšel o světě EO. Jako mocný mág se musíte zbavit jakékoli konkurence, nepřátel nebo bývalých přátel, abyste to všechno dobyli. Hra je zaměřena na vytváření a modernizaci armády, vašich magických schopností a získávání stále více a více půdy pod vašim rozpětím. Najdete různá kouzla a artefakty. Navíc můžete najmout několik hrdinů a poslat je na mise. Existuje velmi rozšířený tvorba, která vám umožňuje vytvářet položky, jako jsou tyto artefakty, kouzla nebo dokonce společníci. Je to výhradně hra pro jednoho hráče.

#1 Crimson Desert

Crimson Desert

 • Developer: Pearl Abyss
 • Vydavatel: Pearl Abyss
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBX, X/S
 • Vydání: Na

Crimson Desert je další hra s akcí a akcí s nějakou mechanikou RPG. Hra je vyvíjena tvůrci Black Desert Online, tentokrát to však není exkluzivní hra online. V Crimson Desert navštívíte obrovský kontinent zvaný Pywel. Poté, co král Demeniss šel do kómatu, mnoho lidí zahájilo vzpouru. Hrajete jako MacDuff, který je válečník. Musíte vyhrát bitvu, abyste získali zpět dlouho ztracené země. Hra se často spoléhá na boj proti nepřátelům. Kromě obvyklých lidí, příšer a podobně se také narazíte na obrovská zvířata, která poněkud slouží jako šéfové. Boj je většinou nalezen s mírným přidáním luků, kuších atd. Crimson Desert už vypadá ohromující a jen čas ukáže, zda hratelnost přináší své sliby.

13 nadcházejících středověkých her, které by mohly být opravdu dobré

Rytíři, hrady, Vikingové. Středověk pro nás má hodně. A naštěstí nám v této éře brzy nedojde hry: v budoucnu se můžete těšit na tyto středověké hry.

Středověk nás zve, abychom snít. Lidé věděli, že alespoň od doby, kdy byl romantizován v 18. století. Ale kdo může odolat myšlence ušlechtilých rytířů, vzdorných hradů, schémingů šlechticů a divokých Vikingů? Bez ohledu na to, zda se to setká jako pohádka nebo tma, středověk nabízejí témata pro každý příběh, bez ohledu na to, jak dobrodružný.

Právě tato romantická myšlenka středověku se úžasně propůjčuje PC hry a v průběhu let se skvěle propůjčuje PC hry a vytvořila některé z nejlepších titulů všech dob. Hry jako Anno 1404, Festinghold nebo Kingdom Come: Deliverance.

A i když zde mluvíme o minulé éře, prozatím alespoň necháme hraní her a podíváme se do budoucnosti. V nadcházejících měsících a letech zůstane středověk na PC horkým tématem. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších her, které dosud nebyly propuštěny nebo jsou v raném přístupu.

Obsah

1. Proslulost

(Vývojář: RDBK Studios – Uvolnění: 2023 – Žánr: Akce)

Kdy to je soubor? Renoména není stanovena v žádném konkrétním středověkém období, ale zahrnuje celou řadu středověkých dob s jeho různými technologiemi.

Co je to o? Renomén je druh středověké hry pro přežití, ve které stavíte vlastní pevnost a zaútočíte na ty ostatní hráče. Ale protože hrady a obléhací zbraně a další vybavení nelze vytvořit z tenkého vzduchu, první věcí, kterou musíte udělat, je sbírat materiály a řemeslo.

Zvláštní zaměření je kladeno na bitvy, které se řídí snadno naučitelným, těžko-mistrovským principem. Koneckonců, kdokoli může sekat mečem. Ale ve skutečnosti provádění správných útoků a čítačů ve správný čas je mnohem těžší.

Kdo by se na to měl těšit? Pokud se vám líbí obléhání hradu z první osoby ve stylu Mount & Blade, ale chtěli byste mít tuto hru v otevřeném světě, měli byste se podívat na proslulé.
Já, inkvizitor

(Vývojář: Prach s.A. – Uvolnění: 2024 – Žánr: Akce)

Kdy hrát si? Já, inkvizitor není nastaven v našem světě, ale na alternativní časovou osu, ale na základě skutečného 15. století. S mnohem silnějším vlivem náboženství však.

O čem to je
? Já, inkvizitor jsem založen na sérii inkvizitora autora Jaceka Piekara a dělá z vás inkvizitora, který musí jménem Boží prozkoumat řadu zločinů a najít ty, kteří porušili víru. Především bude testována vaše vlastní morálka. V závislosti na tom, jak postupujete, se příběh změní.

Hra není úplně bez fantazie. Koneckonců, musíte zastavit konečné zlo z jiné dimenze. Přesto se můžete ponořit do starého světa a zažít středověk pro sebe.

Kdo by se na to měl těšit? Zvláště pokud máte zájem o náboženství středověku a také jako řešení záhad, získáte vzrušující hru s I, inkvizitorem. Protože neexistuje správný způsob, podporuje to také hodnotu přehrávání.

3. Pentiment

(Vývojář: Obsidiánská zábava – Uvolnění: 2022 – Žánr: Dobrodružství)

Kdy je nastaven? Pentiment vás posílá do Bavorska na začátku 16. století a trvá celých 25 let.

O čem to je? Středověká detektivní práce! Protagonista je umělec, který se zapojuje do řady vražd a je nyní jediný, kdo je schopen odsoudit pachatele. K tomu však nedochází lineárním způsobem. Každé rozhodnutí, které učiníte, má důsledky. Navíc není skutečný vrah nikdy odhalen. Neexistuje tedy žádné právo ani špatné. Pouze vaše vlastní morálka. Trestáte, koho si opravdu myslíte, že je vrah? Nebo používáte případ k žalobě nevinné osoby, protože se vám nelíbí jejich chování?

Kdo by se na to měl těšit? Pokud máte rádi hry jako disco elysium, l.A. Noire nebo Ace Attorney, získáte na dosah ruky více vzrušujících vyšetřování. A hra se nevyhýbá velmi vážným tématům. Není to tedy pro ty, kteří hledají poněkud mělký příběh. Protože věci nebyly ve středověku.

4. Písně Syx

(Vývojář: Gamatron ab – Uvolnění: 2024 – Žánr: Stavební hra)

Kdy hrát si? Písně Syx jsou zasazeny do speciálně vytvořeného světa inspirovaného evropským středověkem a obývané celkem šesti lidmi. Nemusíte si však vybírat. Vaše říše přitahuje obyvatele ze všech koutů světa.

Musíte se jen rozhodnout, jak s nimi vypořádat. A může to být extrémně tmavé v písních Syx. Nevyhýbá se tomu, aby ukazuje opravdu temné stránky středověku, jako je diskriminace, otroctví a podobně. Je na vás, zda stavíte tyranský režim nebo idylickou utopii, ve které se může každý občan volně vyvíjet.

O čem to je? Hra mísí budování her, jako je Rimworld a trpasličí pevnost s velkými strategickými aspekty civilizace nebo série Total War Series. Začnete jen trůnem a několika předměty, ale postupem času si vybudujete masivní městský stát. Na mapě světa nakonec provádíte politiku, přesunete své jednotky a podrobujete další říše.

Ale buďte opatrní: Neměli byste ignorovat vnitřní fungování vaší říše. Vznešené rodiny ve vaší zemi mají své vlastní zájmy. A pokud je nedodržíte, mohou se vás dokonce pokusit odstranit z trůnu.

Kdo by se na to měl těšit? Je pravda, že hra není pro ty, kteří hledají nejlepší moderní grafiku. Ale co mu chybí, písně Syx si ve své hluboké herní mechanice nahradí. Od ekonomických cyklů po politiku, náboženství a armádu se musíte postarat o celou řadu aspektů. Kromě toho se můžete připravit na masivní bitvy: Zde se armády s desítkami tisíců vojáků střetjí mezi sebou.

5 dynastie Sengoku

(Vývojář: Superkami – Uvolnění: 2022 – Žánr: RPG)

Kdy to je soubor? Dynastie Sengoku vás pošle na mírně exotičtější středověk. Protože namísto starých časů v Evropě je zažíváte zde v Japonsku v době, kdy Warlords vládl nad zemí a všichni ji chtěli sjednotit pod praporem. V souladu s tím jsou místo církví místo rytířů a svatyně samuraj.

O čem to je? Dynastie Sengoku je kvazi-úspěch pro středověkou dynastii, která byla mezitím propuštěna. V souladu s tím můžete znovu očekávat známou směs hraní rolí, strategie budování, simulace života a přežití. A tady také hrajete jednoduchého občana země z nízkého pozadí.

V souladu s tím musíte stavět domy, lovit, kovat, vařit a možná dokonce založit rodinu. Postupně se budeš propracovat, abyste se stali legendou. Tentokrát však boj bude hrát důležitější roli než ve středověké dynastii. A k potěšení všech fanoušků pro více hráčů existuje tentokrát dokonce kooperační režim!

Kdo by se na to měl těšit? Pokud se vám již líbilo středověké dynastie, pak je pro vás také dynastie Sengoku také něco. Protože základní složky zůstávají stejné. Samozřejmě byste měli mít určitou otevřenost pro nastavení a zahraniční kulturu hry. Ti, kteří se již zajímají o vzdálenou zemi, mohou také sledovat hru.

6. Jít středověké

(Vývojář: Foxy Voxel – Uvolnění: 2022 – Žánr: Stavební hra)

Kdy se koná? Going Středověké je zasazeno do alternativní verze 14. století, poté, co 95 procent světové populace podlehl moru. Několik pozůstalých se nyní pustilo do budování nové civilizace.

Hra není založena pouze na skutečné éře, ale i na historických událostech. Trochu však změní jejich kurz, aby vám poskytl dostatek svobody. Přísně řečeno, samozřejmě, dostanete scénář na konci času. Pokud jde o hratelnost, je to však jako skutečný středověk.

O čem to je? Hlavním zaměřením je zde aspekt budovy. Během této doby stavíte svou vlastní pevnost. Za tímto účelem poskytujete úkryt, bránit obyvatele vaší země proti zvířatům a banditům a zabývat se dalšími problémy ve světě, ve kterém již neexistují žádné zákony.

Going Medieval vám dává hodně svobody při stavbě hradů pomocí jednoduchých nástrojů. Nejprve začnete pouze jednoduchými dřevěnými budovami. Ale v průběhu času rostou v kamennou pevnost, která dokonce odolává obléhání.

Kdo by se na to měl těšit? Going Medieval je alternativou pro fanoušky pevnosti a jeho hraní je zaměřeno především na vášnivé stavitele hradu. A co víc, už to můžete hrát. Bylo to v raném přístupu od června 2021. Konečné vydání se bude konat nejdříve v roce 2022, ale může to také trvat trochu déle.

7. Prosperuje: těžká lži koruny

(Vývojář: Zugalu Entertainment – Uvolnění: – – Žánr: Strategie)

Kdy hrát si? Thrive: Těžká lži Koruna, stejně jako mnoho her, je založena na skutečném historickém středověku včetně jeho temných aspektů, ale není v našem světě stanovena, a proto se nezavazuje k určitému časovému období.

O čem to je? Thrive: Heavy Lies The Crown kombinuje prvky strategické hry 4x s bojem a hraní budování v reálném čase. zaměření je především na přežití. A nejen v masivních bitvách proti nepřátelům vašeho království, ale také proti nebezpečím přírody.

Rozhodnutí jsou zde obzvláště důležitá. Nejen, že je musíte udělat rychle, budete také cítit jejich účinky stejně rychle. Tak se postupně vyvíjíte v vládce, který se stará o blahobyt lidí nebo do tyranu. A dokonce to rozpoznáte v designu vašeho města.

Kdo by se na to měl těšit? Thrive není jen o tom, že budujete středověké město, musíte také činit větší strategická rozhodnutí. To vám dává silnější pocit, že jste skutečným vládcem, než kdybyste se zajímali pouze o budování jediného osídlení.

8. Noble’s Life Kingdom Reborn

(Vývojář: Jemné griffony – Uvolnění: 2023 – Žánr: Simulace)

Kdy to je soubor? Noble’s Life Kingdom Reborn je nastaven ve velmi nejisté době sto let války v Evropě a zároveň na začátku vypuknutí moru. Zároveň církev ztrácí moc a Velká Británie je na pokraji občanské války.

O čem to je? Hra nabízí jedinečnou kombinaci simulace a strategie. Převezmete roli šlechtice, který jde do války za svého krále a musí dělat četná rozhodnutí, která ovlivňují nejen průběh konfliktu, ale také vesnice pod vaší kontrolou.

Rozhodnete se sami, jakou cestu chcete podniknout. A v závislosti na tom se hratelnost také mění. Můžete bojovat na frontových liniích jako obávaný válečník nebo nechat boje svým vojákům a ustoupit do svých vlastních komor. Zde však nejsou žádné jasně definované limity a vy můžete najít svůj vlastní styl.

Kdo by se na to měl těšit
? S Nobleovým životem se můžete opravdu ponořit do středověku. Protože ovládáte hru přímo z hlediska vznešeného a nedívejte se jen na mapu shora. Díky tomu je užitečné pro všechny ty, kteří chtějí zažít život té doby z první ruky.

9. Knights of Honor 2: Sovereign

(Vývojář: Hry černého moře – Uvolnění: 2022 – Žánr: Strategie)

Kdy to dělá se koná? Knights of Honor 2 se také nezavazují k žádné explicitní fázi středověku, ale je velmi jasně na Zemi – s twistem. V zásadě nám čestné rytíři 2 představují fantazii nekonečného středověku, kde technologický pokrok nikdy neopustí éru hradů a longbows.

O čem to je? Jste neuvěřitelně korunovaný král vašich evropských zemí. Ale ani král nemůže dělat, co chce. V Knight of Honor 2 máte také korunní radu na vaší straně, kterou vyplňujete důvěryhodnými obchodníky, diplomaty nebo špiony (doufejme, že vaše vlastní). Odtud můžete rozšířit svou říši, jít na křížové výpravy nebo se vypořádat s Revolty.

Kdo by se na to měl těšit? Knights of Honor 2 by mohla být perfektní směsí vysoce komplexního Crusader Kings 3 a klasické totální války. Zažijete podobně rozmanité příběhy jako ve strategii Colossus z paradoxu. Zároveň se bitvy bojovaly také v reálném čase. Zejména ti, kteří čekali na nové středověké 15 let, by měli na svůj seznam umístit čest 2 Knights.

10. Mount & Blade 2: Bannerlord

(Vývojář: Taleworlds Entertainment – Uvolnění: 2022 – Žánr: Roleplaying)

Kdy to je soubor? Mount & Blade 2: Bannerlord není nastaven na Zemi, ale na smyšleném kontinentu zvaném Calradia. Stále však existují lidé a národy, kteří velmi připomínají pozemský středověk. Vládnoucí struktury a technologie odpovídají zhruba vysokému středověku. Vůbec neexistuje žádná magie ani jiné fantasy prvky.

O čem to je? Stejně jako v předchůdci je strategie kombinována s hraním rolí. Na začátku jste vůdcem malé kapely a postavte svůj vlastní hrdina. Pak můžete v podstatě dělat, co chcete. Cestujete po světě Calradia, bojujete s bitvami proti lupičům nebo jiným pánům, nebo si můžete jen vybudovat obchodní říši.

Kdo by z toho měl být nadšený? Mount & Blade shromáždila kolem něj velmi věrnou skupinu hráčů. Především oceňují, jak velkou svobodu si zde užívají. Mount & Blade je jedním z nejlepších středověkých karantén, ve kterých můžete být cokoli od krále po loupežního barona. Cena za to je často technický stav a že se musíte nejprve propracovat do mechaniky.

Mount & Blade však má také velmi aktivní moddingovou scénu, která vyhýbala mnoho problémů nebo řeších obrovských celkových konverzí, jako je Lord of the Rings.

11. panství panství

(Vývojář: Slovická magie – Uvolnění: 2022 – Žánr: Stavební strategie)

Kdy hrát si? Manor Lords zhruba pokrývá období od 11. do 15. století. Jinými slovy, vysoký až pozdní středověk. V tomto časovém rámci se však hra nezavádí ke konkrétnímu bodu, ale vyzvedne se na různé prvky. Pokud jde o jeho nastavení a stupeň realismu, Manor Lords však stanoví vysoký bar.

O čem to je? V tomto projektu jednoho člověka musíte na velké mapě postavit různé vesnice. Chcete -li to udělat, shromažďujete zdroje a obchod. Jak s vlastními vesnicemi, tak s těmi jinými frakcemi.

Pro stavební hru má Manor Lords úžasně sofistikovaný bojový systém. Stejně jako v celkové válce velíte vojákům z několika jednotek a musíte nepřítele doprovázet. To vytváří přesně ten bojiště, které mnozí spojují se středověkem.

Kdo by se na to měl těšit? Vlastně byste neměli očekávat nic zázračného od panství Lords. Koneckonců, hra je vyvíjena pouze jednou osobou. Ale vyloučení již ukázalo, že stavební hry však mohou držet krok s mnohem většími konkurenty.

12. sága senua: Hellblade

(Vývojář: Asobo Studio – Uvolnění: 2022 – Žánr: Akční adventura)

Kdy to je soubor? Hellblade má tendenci být přehlížen, pokud jde o hry zasazené do středověku. Protože zde není žádná stopa hradů nebo rytířů. Ve skutečnosti však spadá do raného středověku. V první části se Hellblade zabývala krvavou invazí Picts, lidí ze severního Skotska, severskými dobyvateli. K této invazi došlo ke konci 8. století.

O čem to je? SAGA SENUA: Hellblade pokračuje v velmi osobním příběhu keltského válečníka Senua. V první části se žena sužovaná hrůzami invaze snažila zachránit duši svého zavražděného manžela z pekla.

Všechno to zní docela nadpřirozeně. A Hellblade také obsahuje více příšer, než byste mohli očekávat v historické hře. Trik však je: Senua je pronásledována halucinacemi. Hellblade se tak neustále ptá, co se skutečně děje a co se děje pouze ve své vlastní představivosti.

Kdo by z toho měl být nadšený? Vše, co je dosud o Saga Saga opravdu známo, je to, že hra pokračuje v příběhu první části a má působivou grafiku. Dosud však nebylo žádné hry. V první části to byla směs ozbrojených blízkých bojů a vizuálních hádanek.

S Hellblade však je třeba vždy říci: hra vás může vyvolat docela emocionálně. Sotva jakákoli jiná hra vám dává takový intenzivní pocit utrpení psychologickým traumatem. Ujistěte se tedy, že osobně nedosáhnete prahů bolesti.

13. Morová příběh: Requiem

(Vývojář: Asobo Studio – Uvolnění: 2022 – Žánr: Akční adventura)

Kdy to je soubor? První část, morová příběh: nevinnost, byla stanovena ve Francii 14. století. Přesněji v roce 1348, a tedy na začátku šíření moru, která vymazala asi třetinu evropské populace v té době do roku 1353. Zdá se, že se objevuje morová příběh: Requiem se na druhé straně odehrává o několik let později, ale přesně kolik je stále neznámé.

O čem to je? Protože dobrodružství je stanoveno v době, kdy mor zuřil, tento mor a především hejna potkanů, které jej šířily, hrají důležitou roli. Po cestě je pronásledování inkvizicí a anglo-francouzskou válkou také opakovaně tematizováno. Ve středu jsou vznešené uprchlíci Amicia a její bratr Hugo. Ten dokonce má schopnost ohýbat hordy potkanů ​​k jeho vůli skrz krevní kletbu.

Kdo by se na to měl těšit? Morová příběh je zaměřen především na přátele klasických příběhů pro jednoho hráče. Bojí se, ale mnohem častěji se jedná o plíživost nebo environmentální hádanky, aby se prošli skrz krysy.

Příběh je vyprávěn ve vysoce kvalitních cutscenes a poskytuje emocionální nebo dramatické okamžiky sympatické hlavní postavy a silné pouto mezi bratrem a sestrou. Dosud nebylo určeno, jaké nové hry budou v Requiem.