Průvodce Final Fantasy XIV Jobs and Character Class – Odealo, Job – Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (FFXIV) Wiki

FFXIV Jobs

Silné a slabé stránky Job

Duše hry
Final Fantasy XIV Job Guide

Systém třídy se často stává základem, na kterém je postaven úspěch MMORPG. Ve standardních systémech jsou třídy rozděleny do tří hlavních kategorií (tanky, léčitelé a prodejci poškození), hráči si mohou vybrat třídu, kterou by chtěli hrát, a jsou uvíznuty s jejich volbou, pokud nechtějí vytvořit alt. Méně běžné, ale „klasické“ (v jistém smyslu, že to bylo použito v některých z nejstarších her v žánru a pak zapomenuté, aby bylo znovu zavedeno) řešení se vzdává myšlenky tříd a umožňuje hráčům stát se tím, kdo chtějí. Druhý zmíněný přístup je typický pro MMO na karanténě (OSRS je skvělý příklad), zatímco první funguje nejlépe ve hrách TheMepark, jako je Wow nebo Guildwars.

Square Enix, vývojáři Final Fantasy XIV si vybrali zajímavou střední půdu tím, že se rozhodli implementovat třídy a zaměstnání ikonickou do série Final Fantasy a poskytnout hráčům možnost hrát jako některá z nich na každé postavě. To znamená, že jediná postava může hrát jako každá ze současných 10 základních tříd a rozšiřovat je na všech 18 pracovních míst, pokud splňuje požadavky, dokončí přidružené úkoly a aktivuje vhodný krystal duše (to také eliminuje potřebu Alts , jako jediná postava se může učit a zvládnout všechny role, potenciálně).

Cílem této příručky vám je představit všech 18 pracovních míst FFXIV a stručně popsat jejich hlavní rysy. Zdůrazní příchutě, silné body a hlavní funkce hraní každého z nich a zároveň se pokouší poukázat na slabosti, aby vytvořil jasný srovnávací nástroj pro nové i zkušené hráče podobně. Bude také zaměřena na změny implementované v rozšíření Shadowbringers.

Nedávno jsme zveřejnili seznam úrovně DPS založený na datech v Patch 5.35 Takže pokud se stále snažíte zjistit, která třída v současné době stojí za hraní, můžete si zkontrolovat článek právě zde.

Podrobný přehled úloh

Pokud jde o tankování, paladinové to rádi dělají dobrým starým způsobem – pomocí mečů, štítů a sad z brnění těžké desky. Mají přístup k silným dovednostem pro zmírnění poškození, šíleně silné desetisekundové nezranitelnosti cooldown ve formě posvátného pozemního schopnosti (její síla je vyvážena dlouhými, 7 minut cooldown) a používají robustní, ale dlouhé dvoudílné (fyzické a fyzické a používají (fyzické a fyzické a používají (fyzické a fyzické a magické poškození) rotace DPS. Rotace fyzického poškození se zaměřuje na budování MP, které se poté utratí během rotace magické poškození. Paladins také nabízí nejvíce skupinových nástrojů ze všech tanků, což je činí skvělými jako mimo nádrže, které se zaměřují na hlídání dalších členů strany (například jejich krycí schopnost jim umožňuje odvrátit veškeré škody, které si spojuje spojenec po dobu 12 sekund). V expanzi Shadowbringers se Paladins příliš nezměnil, ale přesto se cítili efektivnější a ještě pevnější jako tanky a mimo nádrže. Jejich zmírnění poškození zůstává velmi silné a obdrželi tolik potřebnou schopnost nabíjení (byli jedinou nádržnou prací bez jedné a nyní to dostanou na úroveň 74).

Poznámka: Stejně jako v jiných MMORPG, tanky mají mnohem snazší najít skupinu kvůli tomu, jak vzácné jsou. Tato vzácnost však není náhodná – hraní jako tank je docela náročné a vyžaduje dobrou znalost herní mechaniky a setkání šéfů.

 • Vyžaduje gladiátor úrovně 30 se všemi dokončenými úkoly
 • „Paladinův slib“, ul’dah; Kroky Thal (9, 11)

Silné a slabé stránky Job

Silné a slabé stránky Job

Temní rytíři zlé a těžce obklopené objímají temnotu a používají ji jako zbraň k boji za dobro (kde je světlo, je tu také stín a všechno). V minulosti byli terní rytíři na zvláštním místě. blízcí smrti, ale nikdy nezemřat, vždy hladověl pro poslance, ale nikdy se nechtěl vydržet urážlivě utratit. Všichni byli o správě zdrojů, což je učinilo jednoduchými a klamně složitými hraním. Díky tomu byly pro většinu hráčů příliš neškodné a příliš složité. Naštěstí pro Dark Knights, rozšíření Shadowbringers jim poskytla komplexní přepracování. Změnil jejich styl, posílil jejich obranu a přepracoval jejich soupravu.

Rotace Dark Knight se stále točí kolem vztahu o dobrém starém staviteli, ale bylo to zefektivněno a nyní mu umožňuje posílit jeho přestupek i obranu místo toho, aby ho nutil, aby si vybral jen jednoho. Jako všechny tanky, Dark Knight podporuje působivé sady nástrojů pro zmírnění nástrojů. Vyniká při zrušení nepřátelských kouzelných útoků (což je poněkud výklenek), ale postrádá silné schopnosti zdraví-sustain. Navíc jeho dovednost nezranitelnost – Living Dead ho nutí, aby se spoléhal na léčitele, aby ho udrželi naživu. Celkově vzato, Dark Knight je solidní, ale ne ideální a spíše složitý tank se zajímavou, temnou chutí.

 • Vyžaduje úroveň 50 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • Quest “Our End”, The Pillars (13, 8)

Silné a slabé stránky Job

Zbraně jsou zábavné, ale meče jsou také v pohodě. Proč je nekombinovat? The Gunblade, podivná, ale silná sloučení melee a zbraně na dálku, nyní využívanou nejnovějším nádržní prací Final Fantasy XIV, je s největší pravděpodobností výsledkem toho, že někdo položí předchozí otázku. Gunbreaker používá tuto zvláštní zbraň k doručení smrtící kombinace výkyvů na blízko a bodové střelby svým nepřátelům. Jeho hlavní mechanik hry, založený na nakládání kazet do jeho Gunblade, aby mohl uvolnit svou ničivou sílu na nepřátele, zajišťuje poutavý a dynamický herní styl více podobný práci DPS. Kromě toho má Gunbreaker přístup k řadě obranných schopností specifických pro tank. Díky tomuto dynamickému systému je Gunbreaker dobře zaoblený tank s přijatelnou obranou a velmi silným přestupkem, ale je zde cena. Chybí mu schopnosti zdraví, takže je nucen spoléhat se na zbytek své sady nástrojů, aby zůstal naživu a udržoval svou úroveň zdraví. Pokud hledáte nádrž zaměřené na útok, který může také při doručování devastujících komba, je způsob, jak jít.

 • Vyžaduje úroveň 60 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • “The Makings of a Gunbreaker” Quest, New Gridania (11, 11). NPC GODS ‘THUIVER KOW

Silné a slabé stránky Job

Silné a slabé stránky Job

Silné a slabé stránky Job

Astrology je léčivá práce, která využívá zajímavý, ale poněkud závislý mechanik RNG – systém karet. V zásadě má balíček karet, z nichž může čerpat náhodné karty a hrát je pro různé nadšence. Tento mechanik, i když je trochu náhodný, udržuje hrací hra. Kromě toho si Astrolog může vybrat jeden ze dvou postojů – DIURNAL (přidává Regen efekt k některým z vašich uzdravovacích kouzel) a noční (umožňuje vám chránit své spojence před příchozím poškozením).

Expanze Shadowbringers opustila astrolog na smutném místě. Práce se cítila podhodnocená a hráči byli nuceni tvrdě pracovat, aby dosáhli stejného výsledku, jak by mohly ostatní pracovní místa léčitele bez rozbití potu. Naštěstí patch 5.05 přinesl řadu buffů, kteří revitalizovali astrology, což mu umožnilo vydat konkurenční nájezdy DPS a přitom udržovat uzdravení. Od té doby je Astrologan flexibilním, konkurenčním léčitelem s velkým potenciálem a pilotování se cítí hladce a odměňující.

 • Vyžaduje úroveň 50 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • „Schodiště na nebe“, pillars (15, 10)

Silné a slabé stránky Job

Samurai je čistá třída DPS Final Fantasy XIV a slovo „čistý“ se překládá na „sobecké“. Zatímco většina ostatních pracovních míst DPS přináší ke stolu alespoň nějakou skupinovou užitečnost. To má za následek práci s potenciálem na špičkové metry DPS v celém obsahu, aniž by skupině nenapomohlo, kromě poškození.

Expanze Shadowbringers se příliš nezměnila, pokud jde o samuraiho hraní. Stále zůstává silný, dobře navržený, melee DPS s výbušnou rotací zdrojů/výdaje. Samurai se během boje cítí hladce a jeho zdroje jsou generovány organicky, zatímco vykonává jeho kombo, což činí hratelnost dynamického a příjemného. Pokud hledáte přímou, ale poutavá a příjemná práce zaměřená na jednu věc a vynikající v té jedné věci – už nehledejte, Samurai je nejlepší volba.

Poznámka: Samurai, stejně jako práce založená na japonské kultuře, má své schopnosti pojmenované po skutečných technikách samurajského meče (například Iaijutsu). v japonštině, což může být pro některé hráče matoucí a těžko si pamatovat.

 • Vyžaduje úroveň 50 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • „Cesta samurajského“ úkolu, ul’dah; Kroky NALD (9, 9)

Silné a slabé stránky Job

Přestože měl docela závažné problémy DPS, Ninja byla jedním z nejvyhledávanějších prodejců škod ve Final Fantasy XIV. Dluží této popularitě v RAID skupinách jediné schopnosti z jeho široké užitkové sady – trikový útok. Trick Attack je přímá schopnost melee. To také použije desetisekundový debuff, který zvyšuje škodu Targetu o 10%, což z něj činí jednu z nejsilnějších schopností užití skupiny v celé hře (má 60s cooldown). Mít jednu z nejlepších schopností užitkových skupin ve hře však často nestačí k zajištění místa nájezdu a ninjové musí tvrdě pracovat, aby vytlačili každý poslední bod DPS ze své třídy, aby byli konkurenceschopný.

Expanze Shadowbringers opustila Ninja na poměrně špatném místě. Jeho výstup poškození je často příliš nízký, aby mu ve většině skupin zajistil místo, i když je zohledněn bonus za škodu na škodě. Oprava 5 však.1 by mohl třást věci kolem a zvýšit úroveň výkonu ninja natolik, aby z něj udělal životaschopnou práci (zkřížené prsty).

 • Vyžaduje úroveň 30 Rogue se všemi dokončenými úkoly třídy (Rogue sám vyžaduje úroveň 10 Dom/Dow a třídní úkol odemknout)
 • “Rolníci ve dne, ninjas od noci” Quest, Limsa Lominsa Lower Decks (8, 16)

Silné a slabé stránky Job

Na rozdíl od jiných pracovních míst Monk nepoužívá zbraně, protože zbraně jsou pro lidi, kteří bez nich nemohou účinně bojovat, místo toho je celé jeho tělo zbraň. Je to přímý, snadno se naučitelný, ale také těžko-master melee DPS, který podporuje velmi poutavé hry. Mnoho ze schopností mnicha má poziční požadavky a nutí ho, aby byl v pohybu téměř neustále. Díky tomu je jedním z nejdynamičtějších pracovních míst ve hře. Hraní jako mnich se točí kolem údržby namazaného bleskového buffu (bonus 10% bonus za útok + 5% bonus za útok, hromadí se až 3krát nebo až 4, zatímco pod účinkem pěstí větrné schopnosti). Monk však není jen o poškození poškození. Také přináší do stolu nějakou docela dobrou skupinovou užitečnost.

Expanze Shadowbringers zavedla některé dobře přijímané změny kvality života mnicha, což usnadnilo manipulaci s rychlostí blesku, což také poskytuje nástroje, které umožňují zachování zásobníků i mezi setkáními.

Celkově je Monk velmi silnou prací DPS, která je vhodná pro hráče, kteří hledají dynamický zážitek a rádi zůstávají angažovaní po celou dobu setkání.

 • Vyžaduje plugilista úrovně 30 se všemi dokončenými úkoly
 • „Bratr z jiné matky“ hledání, Ul’dah; Kroky NALD (9, 10)

Silné a slabé stránky Job

Už jste někdy viděli akční fantasy korejský film? Dragoon hraje (a vypadá) jako postava pořízená přímo z jednoho. Používá brnění navržené k tomu, aby ho vypadal jako drak a bojuje s obřímlearmem. Jeho herní styl se točí kolem skákání kolem (hodně) a provádí některá z nejdelších komba, s pozičními požadavky, ve hře, která je velmi uspokojivá, dynamická a velkolepě honosná. Ochranná známka Dragoona, skoky, jsou také jednou z jeho hlavních nevýhod v některých situacích, protože ho zamkly na místě, takže špatně načasovaný útok na skok někdy vedl k smrti k útoku Bossa Aoe. Jeho dlouhá komba, i když komplikovanější než většina ostatních, se při správném provedení cítí velmi působivé, zejména pokud máte všechny poziční požadavky správně.

Expanze Shadowbringers přinesla v práci určité změny kvality života (hlavně se rotace zefektivnila a přidala se mnohem hladší) a přidala nový skok za nový celkem pět. Dragoon také obdržel třídílné kombo AOE, která se hodí k jeho tématu, že má dlouhé komba dokonale. Celkově vzato, expanze moc nezměnila Dragoon, ale učinila z něj mnohem hladší a opravila některé z jeho hlavních otáčení.

 • Vyžaduje úroveň 30 Lancer se všemi úkoly třídy
 • Quest “Eye of the Dragon”, Old Gridania (14, 5)

Silné a slabé stránky Job

Dancer je nová fyzická úloha DPS na dálku zavedená v rozšíření Shadowbringers. Používá Čakramy a podporuje zajímavý kombo mechanik, kde jeho hlavní pohyby (jak s jedním cílem, tak AOE, což znamená, že tanečnice má dvě vzkvétající rotace) má 50% šanci na vzkvétání a spustí jednu ze dvou kombo schopností, které zase mají Možnost dát vám zdroj specifický pro tanečnice, čtyřnásobné peří, který se hromadí až 4 a lze jej použít ke spuštění speciálních schopností zvaných fanoušky (existují dva; jeden cíl a Aoe, a oba mohou vzkvétat do třetího jeden). Tento systém, i když je zpočátku trochu matoucí, je poměrně jednoduché učit a příjemný používat, ale také založený na RNG. Kromě toho má Dancer přístup k některým zajímavým nadšencům, kteří z něj dělají, a vybraný spoluhráč (tzv. „Dance Partner“), efektivnější v boji. Ačkoli DPS tanečnice není nejvyšší, jeho nájezdový příspěvek více než to kompenzuje.

Dancer se cítí jako úplná práce. Jeho sada je dobře navržena a nutí ho zapadnout do skupinového nastavení téměř dokonale. Celkově je to dobrá podpora práce DPS se zábavou a solidem, ale také docela náhodná mechanika.

 • Vyžaduje úroveň 60 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • „Budeme tančit“ quest, Limsa Lominsa Lower Decks (9, 12), NPC Dychting Lominsan

Silné a slabé stránky Job

Machinist je fyzická práce na dálku, která používá zbraně a různé technologické vynálezy, jako jsou věže a automaty. Je velmi dynamický a nabitý akcí, zejména pro práci, která má udržovat vzdálenost a spam na dálku v cíli.

Strojník je jedním z pracovních míst, která byla podrobena nejsložitější léčbě přepracování ve Shadowbringers. Za prvé, jeho rotace byla osvobozena od prvků RNG a nyní může volně spamovat jeho rozdělený výstřel ⇒ Slug Shot ⇒ Clean Shot Combination. Jeho zdroj munice byl zcela odstraněn a nahrazen systémem dvojitého zdroje zaměřeného na budování tepla a zdrojů baterií pomocí schopností. Baterie lze použít k svolání strojů (věže nebo královna automatonu), které pomáhají v boji, zatímco teplo může poskytnout „přehřátý“ buff, který zvyšuje účinnost dovedností zbraní a odemkne dvě velmi výkonné speciální schopnosti. Nejnovější expanze opustila strojníka na téměř dokonalém místě, jeho DPS je vysoká, jeho rotace se cítí leštěná a s současnou iterací práce není nic „špatného“.

 • Vyžaduje úroveň 50 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • Quest “Spasitel of Skysteel”, nadace (8, 10)

Silné a slabé stránky Job

Bard je fyzický DPS se sídlem v Proc se spoustou potenciálu bušení, což z něj dělá dobrého spoluhráče ve skupině. Jednou z jeho hlavních rysů je dynamický styl hry. Bard je schopen provést své komba, zatímco je v pohybu díky jeho schopnostem okamžitého obsazení. Díky tomu je skvělý v tom, že se vyhýbá přicházejícím Aoe, přičemž udržuje jeho DPS a spravuje buffy. Jako skutečný bitevní singer by měl Bard využít svého mechanika písně, aby aplikoval buffy pro sebe a své spoluhráče.

Shadowbringers přinesl několik působivých změn na bardy. Ztratili svůj kritický buff, ale jejich surová škoda byla výrazně zvýšena, což je činí méně kriticky a mnohem konzistentnější. Jejich systém písní byl také přepracován a obdrželi nový zdroj, nazvaný Soul Voice, který se účtuje při přehrávání písní a lze jej použít k posílení jejich nového speciálního útoku, Apex Arrow. Tento nový útok způsobuje masivní poškození nepřátel v přímé linii a způsobí, že se Bardova sada nástrojů cítí úplnější. Na konci svého výkonu není nic uspokojivějšího než mocného třesku.

 • Vyžaduje lukostřelec úrovně 30 se všemi úkoly třídy
 • Quest “A Song of Bards and Bowmen”, New Gridania (15, 11)

Silné a slabé stránky Job

Red Mage je bojová práce s Caster, která kombinuje magická a bojová umění. Tento bitevní mág bojuje s obsazením kouzel a budováním jeho zdrojů, černé a bílé many, které se pak používají pro devastující útoky Rapier (Red Mage’s Weapon of Choice). Red Mage je také jedním z mála pracovních míst Final Fantasy XIV schopné vzkříšit hráče a ačkoli je DPS, má přístup k některým uzdravovacím schopnostem. Jako práce je Red Mage poměrně jednoduché, kvůli docela jednoduché mechanice, která jen vyžaduje, aby dodržoval kombo pokyny a uvolnil jeho kombo melee, když shromažďuje dostatek zdrojů.

Červený mág zůstává většinou nezměněn ve Shadowbringers. Dostal určitá vylepšení kvality života, některé z jeho hodnot poškození/obsazení byly pohrávány a získal přístup k zcela novému rotaci AOE. Patch 5.05 Upravené náklady na schopnost Red Mage (mnoho jeho schopností nyní stojí 100 méně MP, než zvykly) a okouzlená opakovaně se dostala. Celkově zůstává stále jedním z nejvšestrannějších pracovních míst, kvůli užitečnosti a podpoře, kterou poskytuje.

 • Vyžaduje úroveň 50 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • „Vezměte si červenou“ úkol, ul’dah; Kroky Thal (14, 11)

Silné a slabé stránky Job

Summoner je třída Pet Fantasy XIV (Job). Může si vybrat ze tří různých (AOE a ST DPSS a tanku) normálních domácích zvířat a má přístup k výkonným, časově omezeným speciálním předvoláním. V boji se spoléhá nejen na své společníky, ale také na silné škody v průběhu času a kouzla, která s nimi synergizují. Navíc má přístup k mocnému užitkovému kouzlu, vzkříšení, díky čemuž je jeden ze dvou pracovních míst, které mohou oživit padlé kamarády. Micromanaging Summoner’s Dots, Pets, Resources a Mechanics-specific Mechanics All současně je komplikované, což z něj činí jednu z nejobtížnějších učením pracovních míst ve hře.

Naštěstí pro ctižádostivé vyvolání, rozšíření Shadowbringers přinesla v práci řadu uvítacích změn. Domácí mazlíčci nejsou zacílitelní, což je mikromanaging je mnohem snazší, navíc byly přesunuty akce specifické pro domácí mazlíčky k akčním lištům Summonera, což ještě více zjednodušilo hraní hry pro domácí mazlíčky. K dispozici je také nový super-summon, Demi-Phoenix, který distribuuje celostátní, 20sekundové léčení v průběhu aktivace a poté funguje podobně jako Demi-Bahamut. Jeho tečky mají nyní trvání 30 sekund, což je usnadňuje udržování, což je dobré, protože jsou nyní důležitější než kdy jindy, protože zřícené kouzla způsobuje bonusové poškození cílů zasažených Summonerovými tečkami. Celkově vzato, Summoner zůstává velmi komplikovanou, ale také velmi obohacující práce, která se hodí pro hráče, kteří mají rádi výzvu.

 • Vyžaduje arcanist úrovně 30 se všemi dokončenými úkoly
 • „Austerity of Flame“ Quest, Limsa Lominsa Lower Decks (4, 11)

Silné a slabé stránky Job

Černý mág je mistrem elementární magie, který je schopen spálit své nepřátele ohně. Jako většina ostatních koleček trpí problémy s mobilitou způsobenou doby obsazení a je méně mobilní než fyzická práce na dálku. To, v kombinaci s nedostatkem obrany, nutí hráče Black mágů, aby věnovali pozornost okolí, aby se nezachytili v Bosseově Aoe Mid Contic (pohyb kolem, když černý mág vytváří prostoje a prostoje výrazně snižuje DPS, mějte na paměti a mějte na paměti a mějte na paměti a Naučte se své setkání dobře, abyste se vyhnuli zbytečnému pohybu).

Square Enix se musel rozhodnout, že černý mág byl na dobrém místě před Shadowbringers, protože ho téměř nezměnili. Nejpozoruhodnější změnou je přidání aspektu mistrovství, které umožňuje Black Mage přepínat mezi astrálním ohněm a umbrálním ledem zdarma, pokud je naskládán. Pokud hledáte výbušninu (a zároveň chladno, zároveň) Caster DPS, Black Mage udělá práci.

 • Vyžaduje úroveň 30 Thaumaturge se všemi úkoly třídy
 • „Vezměte černou“ úkol, Ul’dah; Kroky NALD (7, 12)

Silné a slabé stránky Job

Modrý mág

Modrý mág*

*Toto je omezená práce zaměřená na příběhové a dovednostní sólové zážitky, která na to má určitá omezení.

Modrý mág může napodobovat schopnosti svých nepřátel a účinně je porazit svými vlastními zbraněmi. Teoreticky, čím silnější je nepřítel, tím silnější je modrý mág a jeho arzenál, ale. Jako omezenou práci trpí řadou ochromujících omezení, včetně nepřístupnosti PVP a většiny obsahu skupiny. Kromě toho nemůže dosáhnout maximální úrovně. Hlavním zaměřením této práce je obsah specifický pro Blue mágů, „Maskovaný Carnivale“, který se skládá ze sbírky bojových výzev, které nutí hráče k využívání mechaniky Job v plnou výhodu.

V určitém okamžiku během Shadowbringers bude čepice úrovně Blue Mage s největší pravděpodobností zvednout, ale ne na maximum.

 • Vyžaduje úroveň 50 Desciple of Magic nebo Desciple of War
 • „Out of the Blue“ Quest, Limsa Lominsa Lower Decks (10, 11)

Silné a slabé stránky Job

Koncová poznámka

Zvednutí správné práce je obtížný úkol, zejména ve hře tak složité jako FFXIVV. Doufáme, že tento přehled vám pomůže udělat správnou volbu a přispět k vašemu zábavnému a progresivnímu zážitku ve hře.

Doufáme, že jste tuto příručku považovali za užitečnou a informativní. Pokud jsme zmeškali informace, která je pro vás důležitá, dejte nám prosím vědět!

Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o ranou verzi našeho průvodce a my rádi dostaneme konstruktivní kritiku, která nám pomůže vylepšit, takže vaše návrhy zanechte v sekci komentářů níže.

Obrázky použité v tomto článku jsou duševní vlastnictví Square Enix Co., Ltd.

FFXIV Jobs

Pracovní místa jsou více specializované třídy a vyžadují krystaly duše. Každá práce má svůj vlastní krystal, který může být vybaven hrudník zbrojnice. Při používání práce budou mít hráči stále přístup k akcím ze své základní třídy, ale také mají přístup k novým, specifickým akcím. Bonusy při atributech práce a úrovně se shodují s přiřazením základní třídy. Když se úroveň práce stoupá, tak také úroveň základní třídy a naopak.

Pro komplexní průvodce o různých dostupných pracovních místech a kde najít své počáteční úkoly, podívejte se na: FFXIVGUIDEBOOK.com

Seznam úloh [| ]

Práce Role Základní třída Expanze
Astrology Léčitel Nebesward
Bard Fyzické rozsah DPS Lukostřelec
Černý mág Magic Ranged DPS Divotvůrce
Temný rytíř Nádrž Nebesward
Tanečník Fyzické rozsah DPS Shadowbringers
Dragoun Melee DPS Kopiník
Gunbreaker Nádrž Shadowbringers
Strojník Fyzické rozsah DPS Nebesward
Mnich Melee DPS Boxer
Ninja Melee DPS Darebák
Paladin Nádrž Gladiátor
Červený mág Magic Ranged DPS Stormblood
Samuraj Melee DPS Stormblood
Šalvěj Léčitel Endwalker
Učenec Léčitel Arkanista
Vyvolání Magic Ranged DPS Arkanista
Bojovník Nádrž Marauder
Bílý mág Léčitel Kouzelník
Žací stroj Melee DPS Endwalker

Omezené úlohy [| ]

Existuje několik klíčových bodů, které odlišují omezené pracovní místa od ostatních pracovních míst.

 • Fungují nezávisle na jiných třídách a úlohách, počínaje úrovní 1 s maximální úrovní 70.
 • Při hraní omezené zaměstnání je možné účastnit se povinností s ostatními hráči na předformovaných nebo poddimenzovaných stranách. Následující povinnosti však zůstanou nepřístupné:
  • Duty Roulettes
  • Zakázaná země, Eureka
   • Po zadání instance není možné změnit na omezenou práci.
  • Diadem
   • Po zadání instance není možné změnit na omezenou práci.
  • Mise squadrony
  • Hluboké dungeony
  • PVP, včetně duelů
   • Je však možné vstoupit do Wolvesova doupěte jako modrý mág.
  • Kámen, obloha, moře
  • Síň nováčka
 • Omezená pracovní místa získávají větší zkušenosti s bojem nepřátel v otevřeném světě než jiné pracovní místa.
  • Žádné bonusy nejsou uděleny za zkušenosti získané z osudu nebo Guildleve nepřátele.
 • Omezené úlohy nelze použít k pokroku v hlavním scénáři.
 • Zadržovatelé nelze přiřadit omezené úlohy.
Práce Role Základní třída Expanze
Modrý mág Magic Ranged DPS Stormblood

Průvodce třídami FFXIV – kterou úlohu si vybrat ve Final Fantasy 14

Rozhodování o které třídě FFXIV? K dispozici je 20 dostupných pracovních míst od expanze Final Fantasy Endwalker, z nichž některé vás přimějí k dokončení základní třídy pro přístup. Díky tomu může být výběr správné třídy FFXIV extrémně obtížnou volbou. Naštěstí ve FFXIV můžete přijmout jakoukoli práci pouze s jednou postavou, takže pokud se vám nelíbí třída, kterou si nakonec vyberete, je relativně snadné provést změnu. Možná však budete muset zkontrolovat náš průvodce vyrovnáním FFXIV, aby byl tento proces o něco rychlejší.

Nejlepší způsob, jak začít, je výběr vaší počáteční role; Můžete se rozhodnout být odolným tankem, podpůrným léčitelem nebo výkonným DPS (poškození za sekundu). Pokud se rozhodnete přejít na roli DPS, budete mít jinou možnost udělat, DPS Melee, DPS nebo magie DPS. Stojí za zmínku, že tanky a léčitelé jsou v mnohem vyšší poptávce kvůli odpovědnosti na jejich ramenou, ale stojí za to se dostat, aby se tyto role dostaly do dungeonů mnohem rychle.

Jakmile jste si vybrali svou preferovanou roli v této hře. Posaďte se, odpočiňte si a nechte našeho praktického průvodce, jak vás projděte nejobtížnějším rozhodnutím, které dnes učiníte – Výběr třídy FFXIV.

Zde jsou všechny třídy FFXIV:

 • Nádrž
 • Léčitel
 • Melee DPS
 • Magické DPS na dálku
 • Fyzické DPS na dálku

Třídy FFXIV – tank

Tanky jsou v podstatě štíty po zbytek strany. Mají vysokou HP a obranu s dovednostmi, které upoutají pozornost nepřátel.

Paladin (PLD)

Základní třída: Gladiator (GLD)
Zbraň: Meče a štíty
Paladin chrání stranu štíty a svatým magií. Využívají také svůj bazén MP pro uzdravení spoluhráčů a poškození prasknutí. Paladinská práce je vynikajícím úvodem k tanku, ale může být náročné ovládat.

Nejprve musíte dokončit questy základní třídy Gladiator, abyste se stali paladinem, přejděte do Ul’dah – kroky Thal (x 9.2 y 11.7) a promluvte si s Lulutsu, abyste mohli začít. Můžete se stát paladinem na úrovni 30.

Warrior (válka)

Základní třída: Marauder (MRD)
Zbraň: GREADAXES
Válečníci mají četné samoléčivé schopnosti, způsobují slušné poškození a efektivně přitahují davy nepřátel. Warrior Job je vynikající volbou pro hráče, kteří vyzkoušeli třídu DPS FFXIV a chtěli by dát tankování.

Nejprve budete muset dokončit úkoly základní třídy Marauder, abyste se stali válečníkem, vydejte se na horní paluby Limsa Lominsa (x 11.0 y 6.3) a promluvte si s Blauthotou, abyste mohli začít. Můžete se stát válečníkem na úrovni 30.

Dark Knight (Drk)

Zbraň: Greatswords
Požaduje se expanze nebe
Temný rytíř využívá sílu temnoty a má ve hře nejúčinnější škody zmírňující schopnost. Musíte dobře spravovat svou manu a využití krve, abyste byli dobrým temným rytířem, což může být obtížné, když je uprostřed bitvy.

Neexistuje žádná základní třída pro Dark Knight, ale musíte dosáhnout úrovně 50 jako válečného žáka nebo magie, než si můžete vyzkoušet práci. Abyste se stali temným rytířem, vydejte se na sloupy (x 13.2 y 8.8) a promluvte si s ishgardiánským občanem, abyste mohli začít.

Gunbreaker (GNB)

Zbraň: Gunblades
Vyžaduje se rozšíření Shadowbringers
Gunbreakers se určitě odvolávají na hráče, kteří jsou fanoušky Squall z Final Fantasy 8. Práce na Gunbreaker má přímý styl hry a některá mocná komba, která mohou pomoci zvýšit poškození nebo vytvořit štíty.

Stejně jako The Dark Knight, Gunbreaker nemá základní třídu, ale musíte dosáhnout úrovně 60 jako válečné žáky nebo magii, než se budete moci přijmout na práci. Vydejte se na novou mřížku (x 11.5 y 11.9) a promluvte si s bohy s chvějícími se, abyste mohli začít.

Třídy FFXIV – léčitel

Léčitelé udržují tým naživu nebo je oživí, v závislosti na tom, jak dobře dělají svou práci. Léčitelé mohou také způsobit drobné poškození během léčení.

Scholar (Sch)

Základní třída: Arcanist (ACN)
Zbraň: Knihy
Učenec předvolává víly, aby pomohl uzdravit stranu a poskytovat štíty. Při pokusu o zvládnutí učebního zaměstnání může být o sebe postaráno a víla může způsobit obtížnější křivku učení, ale při léčení mohou způsobit dobré škody a jsou cennými členy týmu, když jsou správně použity.

Nejprve budete muset dokončit úkoly arcanistické základní třídy, abyste se stali učencem, vydejte se na dolní paluby Limsa Lominsa (x 4.5 y 11.2) a promluvte si s Murie, abyste mohli začít. Arkanista může také sledovat cestu DPS, pokud dáváte přednost. Můžete se stát učencem na úrovni 30.

Bílý mág (WHM)

Základní třída: Conjur (CNJ)
Zbraň: Hůlky a hole
Bílý mág je obecně první prací, která přijde na mysl, když si vzpomenete na léčitele ve Final Fantasy. Mají ohromnou restorativní sílu a některá skvělá kouzla regenerace v průběhu času. Práce bílého mága je relativně snadné získat pověšení a může také pomoci s DPS, pokud je to potřeba.

Nejprve budete muset dokončit úkoly základní třídy Conjurer, abyste se stali bílým mágem, přejděte na Old Gridania (x 6.5 y 11.0) a promluvte si s Madelle, abyste mohli začít. Můžete se stát bílým mágem na úrovni 30.

Astrologan (AST)

Zbraň: Hvězdné glóby
Požaduje se expanze nebe
Astrologan používá magii k uzdravení a chránění večírku a karty pro Buff Teammates. Tato třída FFXIV má dva postoje, jednu pro stínění strany a druhou pro okamžité uzdravení.

Neexistuje žádná základní třída pro Astrologa, ale než si můžete vyzkoušet práci, musíte dosáhnout úrovně 50 jako válečného žáka nebo magie. Abyste se stali astrologem, vydejte se na sloupy (x 15.2 y 10.0) a promluvte si s Jannequinardem.

Sage (SGE)

Zbraň: Nouliths
Vyžaduje se expanze endwalkeru
Sage je třída léčitele a používá odnímatelný éter, které jsou napisované Noulits, aby pomohli spoluhráčům v bitvě uzdravením, levováním nebo ochranou strany pomocí bariér.

Sage Job může také použít éter manipulaci s Nouliths v boji a dočasně rozšířit své vlastní magické schopnosti.

Třídy FFXIV – melee DPS

Jobs Melee DPS vás přiblíží a osobně se svými nepřáteli. Udělejte masivní poškození, zatímco nádrž rozptyluje nepřítele a léčitel vás udržuje naživu.

Monk (MNK)

Základní třída: Pugilist (PGL)
Zbraň: Pěsti
Mniši mají vysokou škodu a mohou ve stejnou dobu budovat večírek. Abyste se stali efektivním mnichem, budete muset zvládnout rotaci pohybu, ale s praxí mohou mít na večírku některé z nejvyšších DPS. Stojí za zmínku, že mnich bude oživit svou roli s náplastí 5.4, který má být vydán začátkem prosince.

Nejprve budete muset dokončit úkoly pugilistické základní třídy, abyste se stali mnichem, přejděte do Ul’dah – kroky Nalda (x 9.4 y 10.2) a promluvte si s Gagarunou, abyste mohli začít. Můžete se stát mnichem na úrovni 30.

Dragoon (DRG)

Základní třída: Lancer (LNC)
Zbraň: Polearms
Dragoony jsou známé svými působivými skokovými útoky a jsou obecně honosné postavy. Podobně poškozují většinu tříd DPS, ale jsou obecně pomalejší než ostatní úlohy DPS. Dragon může být obtížné zvládnout, ale budete vypadat velmi cool skokem do bitvy.

Nejprve budete muset dokončit úkoly základní třídy Lancer, abyste se stali Dragoonem, přejděte na Old Gridania (x 14.1 y 5.8) a promluvte si s Jillianem, abyste mohli začít. Můžete se stát drakem na úrovni 30.

Ninja (nin)

Základní třída: Rogue (Rog)
Zbraň: DAGGERS
Ninjové provádějí rychlá a výkonná komba s použitím ninjutsu. Mohou také způsobit četné debuffy na nepřátele, což zvyšuje výstup strany strany. Jak se však Ninja spoléhá na debuffy, dělají nižší DP než jiné pracovní místa, pokud jsou zneužívány. Stojí za zmínku, že vzhledem k vysoké rychlosti některých pohybů ninja může být trochu složitější hrát s vysokou latencí ve srovnání s jinými třídami.

Nejprve budete muset dokončit úkoly Rogue Base Class, abyste se stali ninja, přejděte na Limsa Lominsa dolní paluby (x 8.1 y 16.1) a promluvte si s Lonwoerdem, abyste mohli začít. Můžete se stát nepoctivým na úrovni 30.

Samurai (Sam)

Zbraň: Katanas
Vyžaduje se expanze Stormblood
Samurai dělá nejvyšší DPS ve hře, ale nemá žádné podpůrné vtípky, které pomáhají večírku v bitvě. Je těžké udržet samuraj naživu bez večírku, což znamená, že sólo-otáčení může být obtížné.

Neexistuje žádná základní třída pro samuraj, ale než si můžete vyzkoušet, musíte dosáhnout úrovně 50 jako válečného žáka nebo magie. Chcete -li se stát samurajem, jděte do Ul’dah – kroky Nalda (x 9.2 y 9.1) a promluvte si s občanem Ul’dahn.

Reaper ve ffxiv ovládající kosu proti pozadí fialových mraků

Reaper (RPR)

Zbraň: Kosa
Vyžaduje se expanze endwalkeru

Dvouruční Scythe je hlavní zbraň Reapera, která se zvyklá na nepřátele v blízkém dosahu a byla poprvé považována za primární zbraň pro práci Temného rytíře ve Final Fantasy XI.

Reaper může také svolat avatara z prázdnoty, aby pomohl při těchto setkáních z blízkého dosahu, a dokonce se stát hostitelem samotného avataru a získat „brutální, okouzlující styl boje“.

Třídy FFXIV – magické DPS na dálku

Vraťte se od akce a použijte různé druhy magie, abyste způsobili masivní poškození proti vašemu nepříteli. Magické DPS na dálku má obecně omezený pohyb, protože se nemůžete pohybovat při obsazení.

Černý mág (BLM)

Základní třída: Thaumaturge (thm)
Zbraň: Scepters a Staves
Stejně jako Bílý mág je léčivá základna do série Final Fantasy, jsou černé mágové známé tím, že jsou mocnými elementárními kolečkami. Černí mágové ve FFXIV mají velký potenciál poškození, je relativně snadné se naučit základy, ale jsou náročné zvládnout.

Nejprve budete muset dokončit úkoly Thaumaturge základní třídy, abyste se stali černým mágem, přejděte do Ul’dah – kroky Nalda (x 7.3 y 12.4) a promluvte si s Yayake, abyste mohli začít. Můžete se stát černým mágem na úrovni 30.

Summoner (SMN)

Základní třída: Arcanist (ACN)
Zbraň: Knihy
Summoner může vykouzlit jeden ze tří bitevních sil, který jim pomůže v bitvě, včetně neuvěřitelně rozkošného karbuncle, který si možná pamatujete z předchozích titulů Final Fantasy. Vyvolávatelé mohou způsobit vážné poškození jednotlivých cílů a bitevní-pets pomáhají buffy spojencům. V případě potřeby může vyvolání během bitvy také vzkřísit spojence.

Nejprve budete muset dokončit úkoly arcanistické základní třídy, abyste se stali vyvolávačem, zamiřte na dolní paluby Limsa Lominsa (x 4.5 y 11.2) a promluvte si s Murie, abyste mohli začít. Arkanista může také sledovat cestu učence léčitele, pokud dáváte přednost. Můžete se stát vyvoláváním na úrovni 30.

Red Mage (RDM)

Zbraň: Rapiers
Vyžaduje se expanze Stormblood
Jeden z nejvíce vyvážených pracovních míst ve FFXIV může Red Mage efektivně používat černou nebo bílou magii a zbraně. Mají nižší poškození výkonu než jiné třídy DPS kvůli dlouhé době obsazení, ale nahrazují svou rychlost s všestranností.

Neexistuje žádná základní třída pro červeného mága, ale než si můžete vyzkoušet, musíte dosáhnout úrovně 50 jako válečného žáka nebo magie. Chcete -li se stát červeným mágem, zamiřte do Ul’dah – kroky Thal (x 14.1 y 11.7) a promluvte si s rozrušenou děvkou, abyste mohli začít.

FFXIV Blue Mage Spells Guide

Modrý mág

Zbraň: Jednoruční hole
Modrý mág je navržen výhradně pro sólovou hru a může dosáhnout pouze úrovně 60, bude to zvýšeno na 70 s náplastí 5.4. Modré mágové kopírují schopnosti poražených nepřátel a mají širokou škálu kouzel, která mohou použít. Máme plné průvodce o tom, jak odemknout modrého mága a která kouzla mohou použít k tomu, aby pomohla rozhodnout, zda je tato postava pro jednoho hráče pouze pro vás.

Třídy FFXIV – Fyzické DPS na dálku

Fyzické úlohy DPS na dálku vás udržují mimo akci, jako je magická DPS na dálku. Jsou však mnohem mobilnější, protože jsou zadrženy pomalým obsazením.

Bard (brd)

Základní třída: Archer (oblouk)
Zbraň: Luky
Bard se zaměřuje na podporu strany s poškozením Buffy a rozptyluje debuffy nepřátel na hráči s mocí hudby. Bohužel, Bard má produkci s nízkým poškozením, ale schopnost posílit sílu strany činí z Bardu v těžkých situacích aktivum.

Nejprve budete muset dokončit úkoly třídy Archer Base Class, abyste se stali bardem, vydejte se do New Gridania (x 15.2 y 12.1) a promluvte si s Athelynou, abyste mohli začít. Můžete se stát bardem na úrovni 30.

Machinist (MCH)

Zbraň: Střelné zbraně
Požaduje se expanze nebe
Strojník má zbraň a používá věže k tomu, aby nepřáteli položil odpad. Hraní strojníka dobře znamená vyplnit měřiče tepla a baterií, aby bylo možné způsobit masivní poškození.

Neexistuje žádná základní třída pro strojníka, ale musíte dosáhnout úrovně 50 jako válečného žáka nebo magie, než si můžete vyzkoušet práci. Abyste se stali strojníkem, hlava k nadaci (x 8.1 y 10.1) a promluvte si s Stephanivienem, abyste mohli začít.

Dancer Job FFXIV

Dancer (DNC)

Zbraň: Házení zbraní
Vyžaduje se rozšíření Shadowbringers
Tanečnice je vyvážená role DPS a podpory. Pokud tanec po poli a podpora vašich spojenců zní přitažlivě pro vás, máme úplné příručky FFXIV Dancer Job, který vám poskytne další informace.

Neexistuje žádná základní třída pro tanečnice, ale musíte dosáhnout úrovně 60 jako učedníka nebo magie, než si můžete vyzkoušet práci. Abyste se stali tanečnicí, jděte na Limsa Lominsa dolní paluby (x 9.8 y 12.0) a promluvte si s dychtivým Lominsanem, abyste mohli začít.

A tady to máte, všechny informace, které potřebujete, abyste se rozhodli, pro které třídy a pracovní místa FFXIV. V expanzi Endwalker přicházejí také dvě nová pracovní místa, včetně práce Sage a Reaper.

Ruby Spiers-Unwin Ruby je fanouškem všech věcí Final Fantasy, JRPGS a Pokémon, i když je také částečná pro dobrý plošinovka, také. Její slova naleznete také na našich sesterských stránkách.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.