Série NVIDIA 40 | ROG Gaming Graphics Cards | Asus Us, Nvidia údajně zastaví produkci GPU řady RTX 40 | PCGamesn

NVIDIA údajně zastaví výrobu GPU řady RTX 40

Nvidia údajně zastavil produkci RTX 4000 Grafické karty řady, podle nového úniku. Kromě toho Team Green údajně omezuje nabídku špičkových karet Lovelace, jako je Nvidia Geforce RTX 4080 a RTX 4090, maloobchodníkům.

Grafické karty Rog Nvidia 40 řady

Konečně tady je dlouho očekávaná řada grafických čipů Nvidia RTX 4000. Tyto karty se mohou pochlubit spoustou jádra CUDA, hromady VRAM a všechny funkce GeForce RTX, které potřebujete k vytvoření toho nejlepšího z nejlepších. Axial-tech ventilátory s reverzní rotací a 0dB technologií, velkoryse velikosti chladiče, aby nasákli teplo, patentované parní komory a ultra-rigidní kovový exoskelet jsou jen některé z inovativních funkcí, které najdete zabalené do dalších generací grafických karet ROG, které najdete zabalené do dalších generací Rog Graphics Cards.

Funkce

Poháněn řadou Geforce RTX 40

Nové streamování multiprocesorů Až 2x výkon a energetická účinnost

Čtvrté generace tenzorové jádra Až 2x výkon AI

Jádra RT třetího generace Až 2x výkonu paprsků

*Zobrazený model ROG 4090

Axial-tech upgrady

Větší a lepší. Fanoušci axiálního techniky se točí na ložiscích s dvojitým míčkem a byli zmenšeni tak, aby poháněli o 23% více vzduchu prostřednictvím karty, nastavením půdy pro nižší teploty, menší hluk a vyšší výkon.

Reverzní rotace a technologie 0 dB

Dva boční ventilátory točí proti směru hodinových ručiček, aby minimalizovali turbulenci a maximalizovali rozptyl vzduchu prostřednictvím chladiče. Všichni tři fanoušci se zastaví, když jsou tempy GPU pod 50 Celsia, což vám umožní hrát méně náročné hry nebo provádět světelné úkoly v relativním tichu. Fanoušci začínají znovu, když jsou tempy přes 55 ° C, odkazují na křivku rychlosti, která vyvažuje výkon a akustiku pro práci nebo hra.

*Zobrazený model ROG 4090

3.Design 5-slot

Vlastní dřez je velkoryse velikost a strukturován tak, aby nasákl teplo z GPU GeForce RTX 4090, takže jej mohou tři ventilátory axial-tech efektivně odhodit.

Patentovaná komora par

Vaporová komora s mletým cestou umožňuje tepelným městům klesnout, aniž by byly stisknuty naplocho, což umožňuje efektivnější přepravu tepla do pin zásobníku. Ve srovnání s konvenčními parními komorou a kombami v tepelném potrubí snižuje toto silné párování teplotu GPU až o 5 Celsia, když je podrobeno tepelnému zatížení 500 W.

*Zobrazený model ROG 4090

Kovový exoskelet

Vysoce kvalitní rám diecast, plášť a zadní deska pevně připevněte PCB a strategicky řídit proudění vzduchu.

Kompaktní PCB

Komponenta a stopová rozložení byla optimalizována na krátkou desku PCB, aby se snížilo ztráty energie a nechal teplo úniku masivním odvětráváním.

Technologie auto-extremu

Technologie Auto-Extreme je automatizovaný výrobní proces, který stanoví nové standardy v tomto odvětví tím, že umožňuje dokončení veškerého pájení v jednom průchodu. Tím se snižuje tepelné napětí na komponenty a vyhýbá se používání drsných chemických látek, což vede k menšímu dopadu na životní prostředí, nižší spotřebě výroby energie a spolehlivějším celkovým spolehlivějším produktem.

NVIDIA údajně zastaví výrobu GPU řady RTX 40

NVIDIA pozastavila herní produkci GPU podle úniků a brání distributorům v předávání stávajících modelů RTX 4000 maloobchodníkům.

NVIDIA GEFORCE RTX 4000 HALT VÝROBA: RTX 4090 se objeví vedle želvy proti oranžovému pozadí

Publikováno: 3. srpna 2023

Nvidia údajně zastavil produkci RTX 4000 Grafické karty řady, podle nového úniku. Kromě toho Team Green údajně omezuje nabídku špičkových karet Lovelace, jako je Nvidia Geforce RTX 4080 a RTX 4090, maloobchodníkům.

Podle maloobchodníka hovořícího s prominentním hardwarem YouTuberem je Mooreův zákon mrtvý, „RTX 4080 a 4090 se v porovnání s předchozími generacemi neprodávají dobře“, ale stále existuje poptávka po kartách od spotřebitelů. Splnění této poptávky je však obtížné, protože „už nejsou dodávány téměř žádné špičkové karty Lovelace.“

Thumbnail YouTube

Důvod? NVIDIA zjevně stanovila limit na počet GPU předávajících maloobchodníky týdně. Poté, co mluvil s několika skladbami obsahujícími uvedené grafické karty, je Mooreův zákon mrtvý, tvrdí, že existuje značná zásoba špičkových karet Lovelace, a proto je škrcení dodávek Nvidia prováděno spíše než nutností než nutností.

To by mohlo být spojeno s dalším podstatným Mooreovým zákonem je mrtvý odhalit: výroba karet řady RTX 4000 se potenciálně zastaví na zastavení. Jeden zdroj tvrdil: „Všichni jsme zastavili výrobu RTX 4000 GPU. Technicky udržujeme linii otevřenou pro každou SKU, ale je to proto, že existují smlouvy s [Tchajwanskou výrobní společností], které nás v podstatě nutí k tomu.“

Tato předpokládaná pauza při herní produkci GPU by mohla být výsledkem toho, že NVIDIA se ještě více zaměřuje na grafické karty související s AI. Ale pokud se obáváte o nedostatek, je to nepravděpodobné, podle třetího zdroje. Zjevně Nvidia „může mít ve skutečnosti více než dostatek GPU měsíců“, díky svému výrobnímu úsilí až do teď.

Tato informace je samozřejmě nepotvrzena, dokud nedostaneme oficiální oznámení od NVIDIA nebo jejích partnerů. Ale pokud je to pravda, mohlo by to představovat šanci pro AMD vydělávat a zápasit podíl na trhu z týmu Green. Naše recenze AMD Radeon RX 7900 XTX s názvem vlajková loď Team Red’s GPU An, „výjimečně výkonná grafická karta“, což naznačuje, že AMD znamená podnikání ve válce GPU současné generace GPU.

Dylan Wilby inspirovaný strmými jižními Pennine Hills, který volá domů. Jako takové jeho zájmy spočívají v tom, co AMD a Nvidia vaří. To znamená, že je nejšťastnější před tahovou strategií nebo středověkou fantasy hrou na velké obrazovce s záchrannou kočkou Minnie na klíně a pintem hořkého v ruce.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

NVIDIA RTX 4000 – Datum vydání, cena, specifikace a benchmarky

3D vykreslování produktů NVIDIA GPU tyčící se nad člověkem CGI

Nvidia RTX 4000 Grafické karty jsou oficiálně zde, aby dethro donutily GPU GPU GeForce RTX 3000, musíme počkat trochu déle, až dorazí celá kavalérie. Abychom vám pomohli navigovat spletité vody oznámení, úniků a pověstí, sestavili jsme vše, co víme, o pixelových tlacích pixerech nové generace.

Zatím všechny nejlepší uchazeče o grafickou kartu příští generace obstarávají stolní počítače, ale zřejmě získáme herní notebook RTX 4090 dále po řádku. Na kartách jsou samozřejmě levnější mobilní možnosti, jako je RTX 4050, a celá sestava bude mít prospěch z Nvidia DLSS a Reflex.

Stejně jako RTX 4000 GPU nepochybně nabízejí vysokou úroveň výkonu, Lovelace čelí tvrdé konkurenci od AMD RDNA 3. Naštěstí jsou RTX 4090 a RTX 4080 již věc a neměli bychom čekat mnohem déle, abychom zjistili, jak se RTX 4070 a RTX 4060 hromadí proti svým soupeřům.

Zde je vše, co víme o GPU NVIDIA RTX 4000:

GPU NVIDIA RTX

Datum vydání NVIDIA RTX 4000

RTX 4090 vydáno 12. října, zatímco jeho sourozenec RTX 4080 se houpal na show 15. listopadu 2022. Stále čekáme, až dorazí celá sestava Lovelace, ale na začátku roku 2023 pravděpodobně uslyšíme více o NVIDIA RTX 4070 TI.

Různá názvy modelů RTX 4000 jsou nyní uvedeny jako ochranná známka EEC, která nezaručuje ETA, ale posiluje tvrzení, že se objeví za několik měsíců. Jen neočekávejte, že se RTX 4090 TI objeví brzy, protože se zdá, že Nvidia musí zabránit tání GPU, než jej odešle na trh.

Cena Nvidia RTX 4000

NVIDIA RTX 4090 nese statnou cenu 1 599 USD, což je jen o 100 $ více než RTX 3090 MSRP dva roky před. Cena RTX 4080 má 1 199 USD / 1 269 GBP GBP, což je téměř dvojnásobné počáteční cenu RTX 3080 699 a ještě více než 12 GB 3080 Ti, což původně stojí 1 199 USD USD. Tyto ceny samozřejmě prudce stoupaly kvůli globálnímu nedostatku čipů, ale je překvapivé, že stále vidíme takové vysoké náklady vzhledem k tomu, že konkrétní problém je delší.

RTX 4060 a RTX 4070 stále nejsou oficiální, takže můžeme pouze spekulovat, kolik budou stát pomocí vlajkových lodí jako výchozího bodu. Očekáváme, že RTX 4070 by mohl dorazit kolem 549 $ – 699 USD, zatímco RTX 4060 by mohl sedět poblíž 349 $ – 500 USD.

Ve srovnání s tím, že AMD Radeon RX 7900 XTX stojí 999 $ a Radeon RX XT se nachází na 899 $. Ani by nemohl držet krok s monstrózními schopnostmi RTX 4090, ale vlajkové lodi červeného týmu fouká s RTX 4080.

Herní počítač s GPU NVIDIA RTX

NVIDIA RTX 4000 SPECIS

Specifikace NVIDIA RTX 4000 byly původně trochu matoucí kvůli dvěma různým RTX 4080s. Naštěstí tým Green o sobě myslel lépe a od té doby ho zúžil na jeden.

V širším měřítku běží všechny RTX 4000 GPU na nové architektuře Ada Lovelace, která zlepšuje procesory RTX a nervové vykreslování motorů. Podporují také nový a vylepšený DLSS 3.0 Upscaling, který nefunguje na starších GPU. Nakonec by to mělo pomoci přepracovat nejlepší scénu s notebookem, pokud jsou na CES 2023 vyhlášeny mobilní grafické karty RTX 4000.

Grafická karta GeForce RTX 4080 má 16 GB GDDR6X VRAM, což je dobrý výchozí bod, protože hry jako Far Cry 6 mají nějaké potíže s čímkoli menším než 12 GB při vyšších rozlišeních a nastaveních (jako je trasování paprsků). To znamená, že GPU AMD Radeon GPUS hodilo 16 GB, protože jeho soupeři RTX 3000 zasáhli trh. Bude tam verze RTX 4080 12 GB, ale to už není věc.

NVIDIA RTX 4000: grafická karta RTX 4080 na kartonovém displeji

NVIDIA říká, že RTX 4080 se může pochlubit dvakrát a čtyřnásobkem rychlosti RTX 3080 Ti na Racerx. Stojí za zmínku, že generální ředitel NVIDIA Jensen Huang je neumisťuje jako náhradu za sérii RTX 3000, ale jako řada doplňkových nadšenců, která jej doplňuje.

Hodiny RTX 4090 s neuvěřitelným 24 GB GDDR6X VRAM, což vede poplatek za Ada Lovelace. I když se očekává, že se bude moci zavádět na elektrické elektřině, NVIDIA doporučuje napájení 850 W, takže jsme ještě nedosáhli spojků čtyř číslic.

Podle spolehlivého úniku Kopite7kimi, NVIDIA RTX 4090 TI, která používá verzi GPU AD102 AD102 AD102. Zasvěcenec specifikuje, že není jasné, zda se stane skutečným produktem, ale grafická karta SOPED UP by mohla být vybavena 46 GB GDDR6 VRAM, zatímco vyžaduje dva 16pinové napájecí konektory.

Plněná tvrzení o výkonu GPU s plným tukem se také vynořila online a zasvěcenci tvrdí.

CUDA Jádra L2 mezipaměť
AD102 18 432 96 MB
AD103 10 752 64MB
AD104 7 680 48 MB
AD106 4 608 32 MB
AD107 3 072 32 MB

Další úniky ukazují na vylepšené specifikace AD104, protože RTX 4070 zřejmě zabalí hladiny výkonu RTX 3090 Ti. Rovněž má rychlejší rychlosti hodin než RTX 4090, což by z něj mohlo učinit vynikající možnost střední třídy.

NVIDIA RTX 4090 ASUS TUF Gaming Graphics Card ležící na stole

Benchmarky Nvidia RTX 4000

RTX 4000 Benchmarks dorazily a naše recenze Nvidia Geforce RTX 4090 zkouší vlajkovou loď Leviathan test. Další gen může posílit FPS za hranicemi RTX 3090, a to i při povolených předvolbách paprsků a ultra předvolby.

NVIDIA DLSS 3.0 hraje obrovskou roli při povznášení schopností GPU RTX 4090 a generace rám je měnič her. Zatímco to bude chvíli trvat, než se podpora rozběhne napříč deskou, nástroj tlačí Cyberpunk 4K Ray Tracing Funce Funte na trojcigálním území.

RTX 4090 samozřejmě nebude jediným GPU vyzbrojeným DLSS 3.0, protože celý rozsah RTX 4000 by se měl pochlubit kompatibilitou s technikou. Pokud má vlajková loď upscaling představení co projít, dokonce i vstupní karty, jako je RTX 4060.

Podívejte se na tento prostor pro naši recenzi RTX 4080, protože v listopadu je naplánována příští grafická karta Lovelace na špičkové úrovni.

Phil Hayton Phil je PC herní odborník na hardware. Kdo touží po pípnutích a bloopech jejich starého retro herního počítače, ale je rád, že se potkává retro-t-brýle, aby pokryly nejnovější grafickou kartu Nvidia a AMD shenanigans. Mají také měkké místo pro parní balíček.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.