Seznam kouzel a kouzel – Jak odemknout všechna kouzla – Průvodce Legacy Bradavice – IGN, kolik kouzel je v Bradavicích Legacy? Odpověděl – prima hry

Kolik kouzel je ve věku Bradavic? – odpověděl

Jakmile dosáhnete úrovně pět, získáte jeden bod talentu pokaždé, když se vyrovnáte, a budete Potřebujete tři body talentů, abyste zvýšili své sloty kouzla až do 16.

Seznam kouzel a kouzel – Jak odemknout všechna kouzla

Svět

Bojový systém Bradavic Legacy se silně spoléhá na použití magie k útoku na nepřátele nebo použití objektů, které budou blokovat útoky zaměřené na vás. Tento seznam kouzel a kouzel vysvětlí vše, co potřebujete vědět o různých kouzelech, která můžete obsadit v Bradavicích, včetně toho, jak odemknout všechna kouzla, časovače cooldown, upgrade talentů a mnoho dalšího.

Není si jistý, která kouzla se nejprve odemkne v Bradavickém dědictví? Podívejte se na našeho průvodce o nejlepších kouzelech, kde se nejprve odemknete a dozvíte se více.

Seznam kouzel v dědictví Bradavic

Níže najdete seznam všech dostupných kouzel v Bradavickém dědictví.

Hláskovat Typ Cooldown Jak odemknout Popis Vylepšení talentů
Základní obsazení DMG Okamžitý Výchozí Základní útok, než je možné rychle stisknout pro kombinované údery Obsazení snižují cooldowns jiných kouzel,
Dopady vzduchu přispívají k starověkému magickému měřiči
Revelio Základní, ne-bojový Okamžitý Hlavní úkol – cesta k Bradavic Stisknutím doleva na D-Pad odhalujte Interactibles. Zvyšuje rozsah.
Lumos Nástroj, bojový Okamžitý Hlavní úkol – cesta k Bradavic Svítilna. Žádný
Protego & Stupefy Nezbytný Okamžitý Hlavní úkol – cesta k Bradavic Stisknutím tlačítka počítadla jednou zablokujete příchozí útok (protego), podržte jej a aktivujte ohromující kouzlo (STEFEFY). Různé nadšenci včetně zvýšeného metru, schopnosti proklínat nepřátele a dokonalé čítače mohou zlomit nepřátelské štíty.
Levioso Řízení 8 sekund Hlavní úkol – obrana proti třídě temných umění Zvedne nepřátele a předměty do vzduchu. Také zvedá nepřátele kolem cíle do vzduchu.
Accio Platnost 8 sekund Hlavní úkol – třída Charms Yanks většinu nepřátel vám a táhne je ve vzduchu. Používá se v průzkumu k chytání sběratelských předmětů. Také vám přitahuje nepřátele kolem cíle.
Reparo Nástroj, bojový Okamžitý Úkol na boční přiřazení – přiřazení profesora Ronena Obnovit poškozené předměty. Poté, co je házíte, můžete znovu vybudovat. Žádný
Starověký magický hod Nezbytný Okamžitý Hlavní úkol – Vítejte v Brakemeade Vyvolá objekty uprostřed boje. Způsobuje vysoké poškození a může zlomit kouzla štítu, bez ohledu na barvu. Může chytit a házet odzbrojené nepřátelské zbraně.
Starověká magie Nezbytný Když se vyplní měřič Hlavní úkol – Vítejte v Brakemeade Používá zásobu metru pro vysoce škodlivý útok. Rozbije štíty kouzla a často se okamžitě nezpůsobí. Může více přispět k starověkému magickému měřiči s různými talenty kouzla
Expelliarmus DMG 10 sekund Úkol na boční přiřazení – přiřazení profesora Hecata 2 Attack s dlouhým dosahem. Odzbrojí většinu nepřátel a poškozuje je. Expelliarmus proklíná nepřátele.
Intendio DMG, oheň 8 sekund Úkol na boční přiřazení – úkol profesora Hecata 1 Flametrower s krátkým dosahem. Promění invendio na kruh aoe kolem hráče.
DePulso Platnost 10 sekund Úkol na boční přiřazení – přiřazení profesora Sharp 1 Hodí nepřátele a předměty. Neposkytuje žádné poškození, ale nepřátelé a předměty mohou být hozeny na povrchy nebo jiné nepřátele. Uvolňuje další výbuch v AOE kolem hráče.
Rozčarování Nástroj, Stealth Okamžitý Hlavní úkol – tajemství omezené sekce Dělá vás většinou neviditelnými, vstupuje do režimu Stealth. Může sprintu, zatímco se tajně.
Evanesco Nástroj, bojový N/a Hlavní úkol – místnost požadavku Zmizí místnost požadavku, vrácení peněz do Moonstone Žádný
Kouzlo kouzla Nástroj, bojový N/a Hlavní úkol – místnost požadavku Vyvolává místnost požadavků Žádný
Změna kouzla Nástroj, N/a Hlavní úkol – místnost požadavku Mění formu a rysy místnosti pro požadavky Žádný
Confringo DMG, oheň 10 sekund Hlavní úkol – ve stínu podceňování Ohnivá koule s dlouhým dosahem. Zapálí nepřítele. Dopady vytvářejí šrouby ohně, které hledají nepřátele.
Petrificus TotalUs Nezbytné, utajení N/a Hlavní úkol – Percival Rackham’s Trial Toto kouzlo zkazí tělo cíle během utajení. Okamžitě způsobuje většinu nepřátel, ale silnější mohou po čase vypuknout. Se stává AOE kolem cíle.
Difindo DMG 15 sekund Přiřazení na straně úkolu – přiřazení profesora Sharha 2 Longe-Range Attack. Způsobuje značné škody. Plátky přes cíl zasáhnou za nimi nepřátele.
Wingardium Leviosa Nástroj, bojový Okamžitý Úkol na boční přiřazení – přiřazení 1 profesora Garlicka 1 Kouzlo, které zvedá malé předměty nebo zvířata ve vzduchu. I když toto kouzlo nefunguje na lidech, může je přimět k tomu, aby se ve vzduchu vyvinuly několik feetů, pokud je kouzlo vrženo na oblečení cíle. Žádný
Alohomora Základní, ne-bojový N/a Hlavní pátrání – Kateární lunární nářek Odemkne dveře. Existují různé úrovně, které musíte odemknout sbíráním demiguise měsíců. Žádné (odemknutí úrovně upgradováno návratem pologálních měsíců na MR. Měsíc.)
Glacius Řízení 10 sekund Úkol na boční přiřazení – Madam Kogawa’s Assonitation 1 Zamrzne nepřátele, zvyšuje poškození následných útoků. Vytváří škodlivé ledové střepy, když zasáhne zmrazený nepřítel.
Descendo Platnost 10 sekund Úkol na boční přiřazení – přiřazení profesora Onai Zabouchne nepřátele do země. Způsobuje větší poškození, pokud jsou ve vzduchu. Vytváří rázovou vlnu kolem bodu dopadu Target.
Brush bestie Nástroj, bojový N/a Hlavní úkol – třída zvířat Za péči o zvířata. Žádný
Beast Feed Nástroj, bojový N/a Hlavní úkol – třída zvířat Za péči o zvířata. Žádný
Nab-Sack Nástroj, bojový N/a Hlavní úkol – elf, nab -sack a tkalcovský Zachycuje zvířata. Žádný
Bombarda DMG 15 sekund Přiřazení přiřazení – přiřazení profesora Howina Způsobuje těžké poškození a hity obklopující nepřátele. Vytváří masivní AOE kolem cíle.
Flipendo Platnost 5 sekund Úkol na boční přiřazení – přiřazení 2 profesora Garlicka 2 Převrátí nepřátele a předměty. Vaše nejrychlejší cooldown kouzlo, aby se dostal do nepřátelského vzduchu. Flipendo proklíná nepřátele.
Dynamika zatčení Řízení 15 sekund Úkol na boční přiřazení – Madam Kogawa’s Assonitation 2 Zpomaluje předměty a nepřátele. Posílá nepřátele ve vzduchu. Proklíná nepřátele.
Proměna Řízení 20 sekund Úkol na boční přiřazení – přiřazení profesora Weasleyho Transformuje předměty a nepřátele na alternativní formy. Transformovat nepřátele na výbušné objekty.
CRUCIO Kletba 20 sekund Společný quest – Sebastian Sall’s’s ve stínu studie Způsobuje škodu v průběhu času a proklíná nepřátele. Nárazující prokletý nepřítel vytváří projektil prokletí.
Imperio Kletba 30 sekund Společný quest – Sebastian Sall’s’s ve stínu času Kouzla a proklínání nepřátel. Okouzlení nepřátelé šířili kletbu jejich útoků.
Avada Kedavra Kletba 90 sekund Společný quest – Sebastian Sall’s ve stínu Relic Okamžitě zabíjí nepřátele. Zabíjí všechny prokleté nepřátele.

Hledáte ještě více Bradavických dědických průvodců? Proč se podívat.

 • Všechna řešení Merlin Trials
 • Všechna umístění soch demiguise
 • 42 Základní tipy a triky, jak začít
 • 19 věcí, které Bradarovi dědictví neříká

Kolik kouzel je ve věku Bradavic? – odpověděl

Kolik kouzel Bradavic

Hlavní atrakcí být kouzelným čarodějkem v kouzelnickém světě je mít veškerou magii na světě, která je k dispozici na dosah ruky -která obvykle drží hůlku -a to je něco, co Bradavský odkaz dělá docela dobře. Kromě základních bojových kouzel jsme dostali docela seznam různých obsazení a kouzel, které máme k dispozici, abychom se vypořádali s každou situací, ve které se ocitneme.

Jaký je však skutečný rozsah našich sil? Viděli jsme spoustu kouzel, která byla obsazena ve filmech a knihách, a zatímco všechny z nich jsou přítomny ve hře?

Kolik kouzel můžete získat do dědictví Bradavic? – odpověděl

Můžete zvládnout celkem 31 kouzel v plnohodnotných hrázích. Patří sem klasika několika sérií, například Wingardium Leviosa, Stupefy, a Harryho vlastní „kouzlo podpisu“ Expelliarmus. Ve hře jsou také přítomni také nejvíce zlé kouzelníci, kteří mají být rádi, že tři neodpustitelné kletby-Imperio, Crucius a Avada Kedavra-jsou také přítomny, i když nejsou povinné a mohou je chybět a mohou je chybět.

Zde je seznam všech dostupných kouzel ve hře prostřednictvím všech svých verzí:

 • Accio
 • Alohomora
 • Změna kouzla
 • Starověká magie
 • Starověký magický hod
 • Dynamika zatčení

Většina kouzel se bude naučit přirozeně, jak postupujete ve hře, ale Mnoho z nich je uzamčeno za bočními úkoly s různými požadavky, Nezapomeňte tedy udržovat přehled o svém pokroku, abyste si nic nezmeškali.

Stále existují další 3 kouzla „péče o zvíře“, která jsou Beast Petting Brush, Beast Feed a NAB-Snack. Všichni jsou získáni společně ve stejném bočním úkolu a slouží pouze k péči o magická zvířata

o autorovi

Patrick Souza

Bohužel uvízl na pekle hoyoverse. Kdykoli dostane šanci uniknout, rád hraje nějaké dobré „n starých RPG a dalších příběhových her. Miluje řešení tvrdých výzev ve hrách, ale jeho kočky jsou stále nejtěžšími šéfy, které mohl požádat.

Všechna kouzla v Bradavickém dědictví

Student a troll čelí v Bradavickém dědictví

Johnny Yu (on/ho) je spisovatel průvodců v Polygonu. Psal o hrách jako The Legend of Zelda: Slzy království, Diablo 4, a Emblem Fire Emblem.

Existuje celkem 34 kouzel Bradavice Legacy, ale pouze 26 z nich lze umístit na vaše horké barvy. S maximálně 16 sloty si budete muset vybrat a vybrat, která kouzla, která budete chtít použít a která kouzla pro vás nejsou ta. Existují také některá nezbytná kouzla, která ve vašich horkých hrách nezabírají slot – například Alohomora – ale jsou nutné prozkoumat a postupovat prostřednictvím Bradavice Legacy.

Čtěte dále a naučte se všechna kouzla Bradavice Legacy A jak je odemknout.

Všechna kouzla v Bradavickém dědictví

Zde jsou všechna kouzla v Bradavice Legacy Spolu s jejich typem kouzla, popis kouzla, metodou odemknutí a upgrady přímo, jak bylo uvedeno ve hře, vše v jedné tabulce:

Všechna kouzla v Bradavickém dědictví

Hláskovat Typ Popis kouzla Jak odemknout Upgrade talentů Úroveň upgradu talentů
Hláskovat Typ Popis kouzla Jak odemknout Upgrade talentů Úroveň upgradu talentů
Alohomora Nezbytný Poskytuje přístup k různým uzamčeným pokoji a kontejnerům po celém světě, ale vyžaduje úspěšnou magickou zdatnost. Hlavní příběh quest “The The Caretaker’s Lunar Lament” N/a N/a
Starověký magický hod Nezbytný Předvolání a poté hodí speciální environmentální objekty na cíleného nepřítele. Obzvláště užitečné pro prolomení kouzel štítů. Hlavní příběh quest “Vítejte na Brademeade” Úlovky a hodí odzbrojené nepřátelské zbraně 5
Starověká magie Nezbytný Když je alespoň jeden segment vašeho starověkého magického měřiče plné, můžete obsadit ničivé starověké magické útoky, které způsobují masivní škody a zlomí kouzla štítů. Hlavní příběh quest “Vítejte na Brademeade” N/a N/a
Základní obsazení Nezbytný Zruší menší poškození nepřátelům a předmětům. Hlavní příběh quest “Cesta k Bradavic” Základní dopady obsazení snižují cooldowny kouzla a základní dopady na obsazení na nepřátele ve vzduchu přispívají více do starověkého magického měřiče. 5 a 16
Petrificus TotalUs Nezbytný Dostatečně silný, aby většinu nepřátel natrvalo vázali, ale nebezpečnější nepřátelé jen způsobí určité škody a poté se rychle uvolní. Hlavní příběh quest „Tajemství omezené sekce“ Vyzařuje oblast účinku, která může ovlivnit nepřátele v okolí 22
Protego Nezbytný Chrání před různými útoky, včetně odlitků kouzel, údery zbraní a dalších. Čekání na obsazení protego až do posledního okamžiku před dopadem dopadne na perfektní protego, které poškozuje útočníky na melee a odráží střely zpět a láme nepřátelské štíty. Hlavní příběh quest “Cesta k Bradavic” Úspěšné bloky protego přispějí do starověkého magického měřiče a perfektní bloky protego ještě více přispějí. Také blokování kouzla s perfektním protegem pošle dva projektily zpět na nepřátele a uvolní škodlivý výbuch, který rozbije nepřátelské štíty. 5, 16 a 22
Revelio Nezbytný Zdůrazňuje řadu užitečných a interaktivních cílů na světě, včetně skrytých předmětů, puzzle, kořistí, nepřátel a dalších. Hlavní příběh quest “Cesta k Bradavic” Zvyšuje rozsah Revelio 16
Stupefy Nezbytný Omráčí nepřátele a činí jim snadné cíle pro sledovací kouzla. Nepovažuje to žádné přímé poškození, ale ohromení nepřátelé způsobují další škody, označené čísly zlata. Rozbije také kouzla nepřátelského štítu (s výjimkou těžkých obtíží). Při úspěšném odklonění příchozího útoku s protego nechte akční klíč, aby vrhl protiútok v jakémkoli nepříteli, na který se rozhodnete zacílit. Hlavní příběh quest “Cesta k Bradavic” Stupefy má stejný účinek jako kletba na nepřátele, nepřátelé zasaženou STUTEFY zůstávají ohromeni po delší dobu a Stupefy se dotkne přímé poškození při nárazu. 5, 16 a 22
Beast Feed Nástroj Jídlo k krmení zvířat. Hlavní příběh quest “Beasts Class” N/a N/a
Brush bestie Nástroj Štětec, který lze použít k ženichové zvířatě. Hlavní příběh quest “Beasts Class” N/a N/a
Rozčarování Nástroj Způsobuje, že se zamícháte do svého okolí, což ostatním ztěžuje vnímání ostatních. Ideální pro plíživost nebo blížící se nepřátele nezjištěných, aby mohli obsadit Petrificus TotalUs. Hlavní příběh quest „Tajemství omezené sekce“ Může sprintu během rozčarování 5
Lumos Nástroj Umožňuje vidět v tmavých oblastech nebo vyřešit hádanky, které vyžadují další světlo. Hlavní příběh quest “Cesta k Bradavic” N/a N/a
Nab-Sack Nástroj Okouzlený taška, kterou lze použít k záchraně a držení zvířat Hlavní příběh quest „Elf, nab-sack a tkalcovský stav“ N/a N/a
Reparo Nástroj Umožňuje vám rychle vrátit určité poškozené předměty do svých bývalých států. Přiřazení „Úkol profesora Ronena“ N/a N/a
Wingardium Leviosa Nástroj Levituje a ovládá pohyblivý objekt. Přiřazení „Assovery 1“ profesora Garlicka 1 “ N/a N/a
Dynamika zatčení Řízení Zpomaluje objekty i nepřátele, což vám dává více času na plánování vašeho dalšího kroku. Přiřazení „Madam Kogawa’s Assonitation 2“ Dynamika zatčení má stejný účinek jako kletba na nepřátele. Prokleté nepřátelé způsobují zvýšené poškození. 16
Glacius Řízení Zamrzne nepřátele a zvyšuje škody, které způsobí při následných útocích Přiřazení „Madam Kogawa je 1“ Zasažení nepřítele zamrzlého Glaciusem vystřeluje škodlivé střepy ven od cíle. 16
Levioso Řízení Levituje předměty a nepřátele, užitečné pro řešení hádanek i překvapivých nepřátel. Hlavní příběh quest „Obrana proti třídě Darks Arts“ Nepřátelé poblíž cílového levitovaného Levioso jsou také levitováni. 5
Proměna Řízení Transformuje předměty a nepřátele do alternativních forem, ať už řešení hádanek nebo neškodných knickknacks. Přiřazení „Úkol profesora Weasleyho“ Nepřátelé zasaženi transformačním kouzlem se transformovali na výbušné objekty. 22
Accio Platnost Vyvolejte různé předměty a nepřátele na blízký dosah. Hlavní příběh quest “Charms Class” Nepřátelé poblíž cíle svolaného Accio jsou také přitahováni k vám. 5
Descendo Platnost Nabídky žádné přímé poškození, ale předměty a nepřátelé, kteří jsou zabit na zem, utrpí značný dopad. Po nasazení na zem ve vzduchu budou mít ještě větší škodu. Přiřazení „Úkol profesora Onai“ Descendo Slam vytváří škodlivé rázové vlny kolem vašeho cíle. 16
DePulso Platnost Odrazuje mnoho typů předmětů a nepřátel se značnou silou. Přiřazení „Assovery profesora Sharp 1“ Casting DePulso uvolňuje další výbuch přímo kolem vás. 5
Flipendo Platnost Otočí předměty a nepřátele nahoru a dozadu. Přiřazení „Úkol profesora Garlicka 2“ Flipendo má stejný účinek jako kletba na nepřátele. Prokleté nepřátelé způsobují zvýšené poškození. 5
Bombarda Poškození Zruší těžké poškození dopadu, doprovázeno explozí, která může zničit těžké předměty a zasáhnout okolní nepřátele. Přiřazení „Úkol profesora Howina“ Bombarda způsobuje výbušný výbuch s masivní oblastí účinku. 16
Confringo Poškození Dlouhodobý šroub, který způsobuje poškození nárazu, a zapálit nepřátele. Hlavní příběh quest „Ve stínu podceňování“ Dopady Confringo produkují ohnivé šrouby, které hledají cíl nepřítele.s 5
Difindo Poškození Skládá předměty a nepřátele z dálky a způsobí značné poškození Přiřazení „Assovery profesora Sharp 2“ Diffindo vrhá proříznutí skrz dopadající nepřátele, aby dosáhli dalších cílů. 5
Expelliarmus Poškození Odzbrojeje hůlky a zbraně od většiny nepřátel, kteří je ovládají. Také způsobuje poškození všem nepřátelům, i když nenese zbraň. Přiřazení „Assovery 2“ profesora Hecata 2 “ Expelliarmus má stejný účinek jako kletba na nepřátele. Prokleté nepřátelé způsobují zvýšené poškození. 5
Intendio Poškození Zapojuje významné poškození a zapálí některé objekty, ale jeho rozsah je krátký a vyžaduje, abyste byli blízko cíli. Přiřazení „Assonitace 1“ profesora Hecata 1 “ Obsazení incidio uvolní prsten plamene kolem vás. 5
Změna kouzla Transfigurace Změňte fyzické formy a vlastnosti položek, když jsou obsazeny v místnosti požadavku Boční úkol „Zdobení interiéru“ N/a N/a
Kouzlo kouzla Transfigurace Vyvolává předměty k existenci, když jsou obsazeny v místnosti požadavku Hlavní příběh quest „místnost požadavku“ N/a N/a
Evanesco Transigurace Zmizí předměty a vrací Moonstone, když je obsazen v místnosti požadavku Hlavní příběh quest „místnost požadavku“ N/a N/a
Avada Kedavra Neodpustitelná kletba Okamžitě zabíjí nepřátele Vztah quest „Ve stínu relikvie“ Zabití nepřítele s Avadou Kedavrou zabíjí všechny prokleté nepřátele. 22
CRUCIO Neodpustitelná kletba Způsobuje, že se většina nepřátel svíjí v bolesti, protože v průběhu času způsobují poškození. Také proklíná oběť – a prokleté nepřátele způsobují další poškození. Quest vztahu „ve stínu studie“ Udeření nepřátelského prokletí Crucio uvolní projektil, který proklíná nedalekého nepřítele. 16
Imperio Neodpustitelná kletba Dočasně nutí nepřátele k boji, jako by byli vaším společníkem. Zatímco pod vaší kontrolou, berou sníženou škodu od ostatních nepřátel, aby vám prodloužili svou věrnost. Také proklíná oběť – a prokleté nepřátele způsobují další poškození. Vztah quest „ve stínu času“ Nepřítel pod vaší kontrolou s Imperio proklíná další cíle s každým úspěšným úderem. 16

Jak změnit kouzla v dědictví Bradavic

Přepnout svá kouzla Bradavice Legacy, Stiskněte „T“ na PC nebo „Right“ na d-padu na konzolách, abyste viděli všechna vaše kouzla.

 • PC – Jednoduše přetáhněte kouzlo do odemčeného slotu
 • Konzola-Držte pravý spoušť a použijte D-pad k výběru, který hotbar chcete změnit. Umístěte svůj kurzor na požadované kouzlo a stiskněte tlačítko, na které jej chcete vybavit.

Jak získat více kouzelných slotů v dědictví Bradavic

Jádro stromů a kouzelných slotů v dědictví Bradavic

v Bradavice Legacy, začnete se čtyřmi sloty kouzla, ale Ve stromu talentů můžete odemknout další sloty kouzla.

Nejprve dokončete hlavní příběh “Jackdawův odpočinek„Odemknout sekci talentů ve vašem terénním průvodci. (Toto je stejný úkol, který musíte dokončit, abyste získali první koště.)

Jakmile dosáhnete úrovně pět, získáte jeden bod talentu pokaždé, když se vyrovnáte, a budete Potřebujete tři body talentů, abyste zvýšili své sloty kouzla až do 16.

Vyberte základní strom a najděte upgrady slotů Spell (dva v sekci úrovně pět a jeden v sekci úrovně 16). Pomocí bodu talentu získejte upgrady slotů pro kouzelné sloty, abyste zvýšili sloty kouzel na 8, 12 a 16.

Jak je uvedeno výše, odemknout některá kouzla v Bradavice Legacy, Budete muset zamířit do Brademeade a koupit předměty z obchodů tam.

Při mnoha příležitostech v posledních letech tvůrce miliardáře a Harryho Pottera J j.K. Rowling zaujal veřejné postoje proti inkluzivním transgenderovým zákonům a trans-právům a napsal fikci, kterou organizace LGBTQ+ odsoudily za použití škodlivých anti-trans-tropů. Zločiny z nenávisti, stejně jako právní předpisy, které popírají práva trans -lidí, se v U u rozšířily.K. od roku 2019 a nedávno také ve Spojených státech.

Podle FAQ od Bradavice Legacy Vydavatel Warner Bros. Interaktivní – mateřská společnost společnosti Avalanche Software, vývojář hry – Rowling „není přímo zapojen“ do vytvoření vytváření Bradavice Legacy. Bez ohledu na to bude tržby a rozšířená pozornost generovaná videohrou AAA prospěch, a to vedlo některé fanoušky k tomu, aby se rozhodli nekupovat hru. Pro podrobnější vysvětlení letní kontroverze vedoucí k Bradavice LegacyVydání, přečtěte si rozklad Polygonu.