Seznam magie: Klíčová slova shromažďování | Příloha | Fandom, Seznam magie: The Gathering Keywords – Wikiwand

Seznam magie: Klíčová slova shromažďování

Contents

Morph se objeví v Útok blok a Časová spirála blok.

Seznam magie: Klíčová slova shromažďování

Toto je Seznam klíčových slov Ve hře obchodních karet Kouzlo: Shromáždění . A klíčové slovo v Kouzlo: Shromáždění je slovo nebo fráze (obvykle jedno nebo dvě slova), které se objevuje na kartě, používané k označení, že karta má určitý atribut nebo schopnost. Tato klíčová slova se používají namísto úplného vysvětlení atributu nebo schopnosti a místo toho jsou podrobně vysvětlena v oddílech 501 a 502 komplexních pravidel. V některých sadách však některé klíčová slova okamžitě následují kurzívou, závorku (známý jako „text připomenutí“) plně vysvětlující význam klíčového slova. Každé klíčové slovo v sadě jádra má text připomenutí. [1] s vydáním Desáté vydání , Karty prémie (fólie) v základních sadách však již nebudou obsahovat text připomenutí. [2] [3]

Klíčová slova jsou obvykle vytvářena k shrnutí schopností nebo jiných atributů, které jsou přiměřeně běžné v individuální expanzi, rozšiřujícím bloku nebo ve hře jako celku. Mnoho klíčových slov shrnuje schopnosti nebo atributy, které jsou dostatečně složité tak, aby úplné vysvětlení vyplnilo oblast „text pravidel“ karty; Menší, jednoslovná klíčová slova umožňují vytištění karty s řadou složitých schopností, přesto je hráči snadno čitelné.

Klíčová slova mohou být také použita k shrnutí „blokovací mechaniky“, určitých schopností nebo typů karet, které jsou navrženy a určeny pouze pro použití v konkrétním tří-set „bloku“ expanzí. Zatímco tato klíčová slova jsou téměř vždy exkluzivní pro svůj konkrétní blok rozšíření, přesto se stanou součástí úředníka Kouzlo: Shromáždění pravidla hry. Mezi příklady mechaniky bloku klíčových slov patří Bushido, Ninjitsu a Suspend.

Absorbovat · Afinita · Zesilovat · Připojit · Aura Swap · Banding · Kapely s ostatními · Krvežíznivý · Bushido · Odkoupit · Mistr · Changeling · Kanál · Střet · Svolat · Čelit · Kumulativní údržba · Cyklistika · DeathTouch · Obránce · Ponořit se · Dvojitá stávka · Hloubit · Echo · Kouzla · Proplést · Epické · Vybavit · Vyvolat · Blednutí · Fateseal · Strach · První úder · Lemování · Blikat · Flashback · Letící · Předpověď · Opevnit · Šílenství · Štěp · Majestátnost · Náhrobek · Spěch · Strašit · Hellbent · Úkryt · Jezdectví · Otisk · Nezničitelný · Kicker · Příbuzenství · Landhome · Landwalk · Lifelink · Šílenství · Modulární · Morph · Ninjutsu · Nabídka · Přetrvávat · Fázování · Jedovatý · Ochrana · Provokovat · Prowl · Záře · Rampage · Dosáhnout · Uzdravit se · Posílit · Regenerovat · Replikujte · Vlnění · Oběť · Předpovědět · Stín · Zahalit · Soulshift · Spoj · Zlomek sekundy · Bouřka · Látka · Sunburst · Pozastavit · Zametat · Klepněte · Práh · Dupat · Transfigurace · Přeměnit · Typické · Untop · Mizející · Bdělost

Klíčová slova Core []

Toto jsou klíčová slova, která se v současné době používají v nejnovější sadě jádra . Používají se také v mnoha expanzích na úrovni odborníků, ale v těchto sadách jsou vytištěny bez textu připomenutí.

Defender []

Stvoření s obráncem nemohou zaútočit. Toto je klíčové slovo schopnosti, která byla dříve spojena se stěnami, protože zeď typu stvoření měla implicitní „pravidla zavazadel“, která takové stvoření bránila v útoku. Některé zdi měly text připomenutí (Stěny nemohou zaútočit.) objasnit to. Po uvolnění Double Strike []

Stvoření s dvojitým úderem obchoduje jak první stávka, tak normální bojové poškození. Například 1/2 stvoření s dvojitým úderem, jako je Boros Swiftblade, by v boji porazilo stvoření 3/1 a přežilo, kvůli zničení s prvním poškozením stávky. Zničilo by to také 2/2 stvoření, i když by bylo zničeno, protože soupeřící stvoření přežilo, aby způsobilo vlastní poškození.

Enchant []

Tato schopnost je napsána „Enchant (Quality)“. Všechny Auras (Aura je podtypem kouzelníků) mají tuto schopnost a tuto schopnost mají pouze Auras. Aura přichází do hry připojené k trvalému s kvalitou své kouzelné schopnosti. Aura může být připojena k trvalému s touto kvalitou. Pokud je aura připojena k trvalému, který ztratil požadovanou kvalitu, nebo pokud je aura ve hře, ale není k ničemu připojena (k tomu nejčastěji dochází, když objekt, který okouzlí, opustí hru), je vložena do hřbitova svého majitele. Stejně jako ochrana může být kvalita téměř cokoli, ale obvykle má s ní spojený trvalý typ (nejčastěji tvory), s výjimkou Spellweaver Volute, která se zaměřuje na okamžité karty na hřbitově. Tato schopnost byla dříve viděna v linii typu místo „kouzla – aura“.

Vybavit []

Tato schopnost je napsána „Equip (Cost)“. Nachází se pouze na vybavení, podtyp artefaktů, které se poprvé objevily Mirrodin . Hráč platí náklady na vybavení jako čarodějnictví (pouze během své vlastní hlavní fáze, když je zásobník prázdný) a připojí jej k stvoření, které ovládá. Toto stvoření se stane „vybaveným“ a pak jej může zařízení odkazovat jako na „vybavené stvoření“. Pokud je vybavení již připojeno k stvoření, může jeho ovladač zaplatit náklady na vybavení, aby jej přesunul na jiné stvoření. Zařízení však nemůže být jednoduše „upuštěno“ stvořením, ke kterému je připojeno zaplacením nákladů na vybavení. Pouze pokud stvoření opustí hraní nebo přestane být stvořením (některé netvorové karty se mohou dočasně stát stvoření.

Strach [ ]

První úder [ ]

Stvoření s poškozením první stávky před stvořeními bez prvního stávky v boji. Protože tato škoda „vyřeší“, než jiní stvoření způsobí škodu, může stvoření s prvním úderem vstoupit.

Flash []

Flash je klíčovým slovem schopnosti, která existovala až do zpět Mirage . [4] Karty s bleskem lze přehrát kdykoli, kdy by jeho ovladač mohl hrát okamžitě. Karty s touto schopností byly aktualizovány prostřednictvím pravidel Errata mít flash; To jim umožňuje pracovat s kartami, jako jsou mystické učení.

Letící [ ]

Stvoření s létáním nelze blokovat, s výjimkou jiných tvorů s létání a/nebo dosahu. Tato schopnost je obecně modrá, i když bílá má také mnoho tvorů s létáním. Černá a červená má relativně málo létajících tvorů. Jen velmi málo zelených tvorů má létání, ale často mají Dosáhnout schopnost, která jim umožňuje blokovat létající stvoření, aniž by ve skutečnosti létali.

Spěch []

Stvoření s touto schopností jsou schopny zaútočit a klepnout na aktivaci schopností na otočení a hráč získává kontrolu nad nimi, namísto čekání na další tah jejich kontroléru (efekt nazývaný „vyvolávání nemoci“). Haste je příkladem retroaktivního klíčového slova, protože karty z téměř každé dřívější sady vlastnily „mohou zaútočit na tah [vstoupí] do hry“ nebo „neovlivnění svoláváním nemoci“, které bylo nahrazeno slovem „Haste“.”

Landwalk []

Tato schopnost je psána jako (typ půdy) procházka. Tvoření s touto schopností je odblokovatelné, pokud obhajující hráč ovládá půdu s tištěným typem půdy (E.G. stvoření s bažinaProcházka je odblokovatelná, pokud má soupeř ve hře bažinu). Tato schopnost je poněkud vzácná, s nejběžnějším a nejméně běžným, swampwalk a Plainswalk.

Landwalk není omezen na pět základních zemí; Karty s Legendární Landwalk, nebasický Landwalk, Sníh Landwalk a Landwalk pro konkrétní pozemní karty byly vytištěny.

Lifelink []

Ochrana []

Tato schopnost je psána jako „ochrana před (kvalitou).„Stvoření s ochranou před kvalitou nelze okouzlit, vybavit, zablokovat nebo zacílit čímkoli s touto kvalitou a veškeré škody, které by bylo způsobeno zdrojem této kvality.G. Tvoření s ochranou před červenou nemůže být okouzleno červeným kouzlem, zablokováno červenými stvořeními, zaměřené na červená kouzla a schopnosti, nebo poškozují červené zdroje, vylučují výjimky, které výslovně uvádějí jinak). Ochrana bude ne Zastavte „ničení“ kouzla, jako je Boží hněv; stvoření s ochranou před bílou budou stále zničena kouzly, jako je tato.

Schopnost byla zpočátku omezena na „ochranu před (barvou)“, ale později byla rozšířena, aby umožnila „ochranu před artefakty“ v dosahu [] []

Reach je schopnost stvoření, která umožňuje stvoření, které má blokovat stvoření s létáním. Samotná pravidla létání byla změněna, aby se objasnila tuto interakci. Starší karty se schopností blokovat, jako by létaly, byla vydána pravidla Errata, aby místo toho dosáhla dosahu.

Shroud []

Trample []

Stvoření s Trample mohou způsobit „nadměrné“ poškození obhájce, pokud jsou zablokovány. Za normálních okolností, pokud je útočník 6/3 blokován obráncem 1/1, poškození útočníka je Všechno nasměrováno na obránce, přestože je schopen ustoupit pouze 1 poškození před zabitím. Pokud by však útočník měl mít šplhání, útočící hráč smět Vyberte si jakékoli nadměrné poškození (v tomto případě, 5) „šplhá“ a být přiřazen k obhájci hráče; Tato volba je přidělena útočícím hráči a mohou nastat okolnosti, ve kterých je „nadměrné“ blokující stvoření výhodnějším následkem. Navíc šrot při blokování nefunguje; Pokud je 6/3 pošlapávání obránce Blokuje útočníka 1/1, nelze útočícímu hráči přiřadit dalších 5 poškození obránce.

Trample a karty, které dávají stvoření, jsou nejčastěji zelené.

Vigilance []

Akce klíčových slov []

Akce klíčových slov nejsou schopnosti klíčových slov, ale spíše specializované herní podmínky používané k označení zvláštní akce, kterou by měl hráč podniknout. Tato kategorie klíčových slov byla vytvořena s vydáním [5] všechna akcí klíčových slov se používají jako slovesa.

Připojte []

Termín „připevněný“ se používá především na kartách, které mohou poskytnout účinky určitým jiným kartám po dobu neurčitého času, zejména Auras (viz Enchant), vybavení (viz vybavení) a opevnění (viz Fortify). Tyto typy karet se používají jejich připojením k jiným kartám.

Clash []

„Clashing“ je akce, která určuje výsledky kouzla. Když karta říká, že se střetává, každý hráč zapojený do střetu odhalí horní kartu své knihovny a poté je umístí na horní nebo spodní část příslušných knihoven. Vítězem Clash je hráč, který odhalil kartu s nejvyššími přeměněnými mana náklady. Pokud existuje kravata, není vítěz. Všechny karty s Clash Grant Grant Bonus Effect, pokud vyhrajete střet.

Clash byl představen v Counter []

„Counter“ kouzla nebo schopnost je odstranit jeho ze zásobníku a obvykle jej umístit do hřbitova svého majitele. To zabraňuje řešení kouzla nebo schopnosti. Kouzlo lze čelit jedním ze dvou způsobů. Za prvé, další kouzlo to může vyřešit, že to explicitně počítá. Kouzlo, které může „proti“ dalšímu kouzlu tímto způsobem, se často označuje jako „Counterspell“. Nebo, pokud se všechny cíle kouzla nebo schopnosti staly nezákonné (například stvoření zaměřené na černé kouzlo získané ochranou od černé), pravidla hry čelí kouzlu. Říká se, že kouzlo, které se tímto způsobem staví.„Některé karty určují, že je„ nelze s nimi čelit kouzly nebo schopnostmi.„To zabraňuje pouze explicitní metodě boje proti kouzel; takové kouzlo může stále čelit pravidlům hry.

Fateseal []

Tato schopnost je psána jako „Fateseal X“ a používá se jako sloveso. Pro Fateseal se ovladač dívá na horní x karty soupeře knihovny a může umístit libovolný počet těchto karet na spodní část knihovny tohoto hráče. Tato schopnost je tedy funkčně Scry v soupeřově knihovně. Ve skutečnosti byl Fateseal při designu dabován „zlým scry“. [6] .

Tento termín se objevuje výhradně na časových kartách z Regenerate []

Tento termín popisuje náhradní účinek na zničení a je obecně psán jako „náklady: regenerujte“ a je to schopnost držená pouze permanenty. Když se hraje schopnost, je na trvalém nastavení „regenerační štít“. Až příště bude trvalé zničit, místo toho je z něj odstraněno veškeré poškození, je poklepán (pokud je nevyužitý) a je odstraněn z boje (pokud je v boji). Tato schopnost je obecně pro stvoření, i když jakýkoli trvalý lze regenerovat.

Oběť [ ]

„Obětovat“ trvalé znamená, že jej vloží na hřbitov svého majitele, obvykle jako cena. Toho může provést pouze hráč, který ovládá trvalé obětované. Všimněte si, že tento termín je oddělený od jiných způsobů, jak mohou být permanenty vloženy do hřbitovů jejich vlastníků, jako je zničení nebo státní účinky (stvoření, které má 0 houževnatost). Nemáte dovoleno obětovat bez schopnosti nebo kouzla, abyste to udělali, abyste tak učinili.

Předpovědět [ ]

Scry se původně objevil v TAP/UNTAP []

„Klepnutím na“ trvalé znamená otočit jej o 90 stupňů, aby se označilo, že se používá, často jako cena, nebo označit stvoření, které útočí (s výjimkou tvorů s bdělostí). Většina hráčů klepne na své karty o 90 stupňů ve směru hodinových ručiček, i když jde o osobní preference a není stanovena podle herních pravidel. Stvoření, které hráč ovládá, které nebyly pod jeho kontrolou od začátku jeho tahu, nelze využít pro jejich schopnosti, které zahrnují symbol kohoutku, ani nemohou zaútočit (bez ohledu na to, zda mají ostražitost), ale mohou být. Poklepáte na náklady, které používají slovo „klepnout“ (například „Klepněte na dva nevyužité stvoření, které ovládáte“).

„Untor“ trvalé je vrátit jej do vertikální orientace, což umožňuje znovu využít. Než bude možné znovu využít, musí být poklepán na trvalý. Od klíčových slov z expanzí na úrovni odborníků []

Následuje klíčová slova, která se v současné době používají v Absanb []

Tato schopnost je psána jako „Absorb X“. Pokud by se stvoření s absorbem poškodilo, zabránilo se vám x této poškození.

Afinita []

Tato schopnost je napsána „afinita pro (kvalita).„Karta s afinitou stojí 1 bezbarvá mana méně hraní za každou trvalou s touto kvalitou pod kontrolou jejího řadiče. Například žab by byl zdarma, pokud jeho ovladač ovládá 4 nebo více artefaktů.

Afinita se objevila v celém Mirrodin Blokujte, obvykle pro artefakty. Cyklus 5 karet v Amplify []

Tato schopnost je napsána „Amplify X“, kde x je číslo. Jak přichází do hry stvoření s Amplify, může jeho ovladač odhalit libovolný počet tvůrčích karet v jeho ruce, které sdílejí typ stvoření s stvořením. Toto stvoření přichází do hry s X +1/ +1 čítače na něm pro každou takto odhalenou kartu.

Amplify se objeví pouze v aura swap []

Tato schopnost je psána jako „Aura Swap (Cost)“. Platíním nákladů na výměnu může hráč vyměnit auru s touto schopností s aurou kartou v ruce, pokud ovládá a vlastní auru s výměnou aury.

Krvežíznivý []

Krvežíznivý je schopnost spojená s bushido []

Tato schopnost je napsána „Bushido x“, kde X je číslo. Když stvoření s Bushido blokuje nebo se zablokuje, dostane se +x/ +x do konce otočení. Na rozdíl od Rampage se to děje pouze jednou, bez ohledu na to, kolik stvoření to blokuje. Schopnost je na všech samuraji v Kamigawa blokujte a pouze na Samurai. Dřívější karta, Chub ropucha, má stejnou schopnost, ačkoli nebylo dáno errata mít Bushido.

Bushido se objeví v zpětném odkupu []

Tato schopnost, omezená na okamžité a čarodějnice, je psána jako „odkup (náklady)“, což představuje další a volitelné náklady při přehrávání karty. Pokud by byly zaplaceny náklady na odkup, karta by se vrátila do ruky hráče po vyřešení, místo toho, aby šla na hřbitov.

Odkup se objeví v Časová spirála bloky.

Šampion []

Šampion, psaný „Champion A (typ)“, je [7], když stvoření s Champion vstoupí do hry, musí jeho ovladač odstranit kartu ve hře příslušného typu ze hry nebo obětovat šampiona. Když stvoření s šampionem opustí hru, stvoření, které „bojoval“ (karta odstraněná ze hry) se vrátí ke hře. Většina stvoření s Champion pojmenuje konkrétní typ stvoření, které mohou nahradit, ale ty, které mají schopnost měnit, mají obecný „šampion stvoření“.

Šampion byl představen v Changeling []

Changeling je klíčové slovo, které dává kartu všechny možné typy stvoření, podobně jako schopnost Mistform Ultimus. Objevuje se na stvoření a kmenových kouzel v Convike []

Cvoke je schopnost spojená s kumulativní údržbou []

Tato schopnost je psána jako „kumulativní údržba Náklady“. Na začátku každého z údržby svého kontroléru je na kartu položen „věkový pult“. Poté musí hráč zaplatit kumulativní náklady na údržbu za každý věkový pult na trvalém nebo obětu. Schopnost byla původně navržena tak, aby představovala neustále leznoucí náklady, nakonec nutila hráče obětovat kartu a ztratit své výhody, i když později inkarnace poskytují výhodu pro počet věkových čítačů na kartě, když je vložen na hřbitov.

Schopnost se poprvé objevila na kartě Cyclone z Mirage bloky (s Počasí nabízí řadu zvratů na náklady na údržbu). Kumulativní údržba byla použita v Coldsnap také.

Cyklistika []

Tato schopnost je napsána „Cyklistika (náklady)“. Hráč s kartou s cyklistikou v ruce může platit náklady na cyklistiku, zlikvidovat kartu a nakreslit novou kartu.

DeathTouch je schopnost stvoření. Kdykoli stvoření s DeathTouch způsobí poškození stvoření, poškozené stvoření je zničeno. Podobné schopnosti se objevily hlavně na zelených a černých kartách, ale ve většině případů se tyto schopnosti funkčně lišily (obvykle spustily poškození boje a/nebo na konci boje).

Tato schopnost byla poprvé vytištěna na jednom roztěžovaném stvoření od Thornweald Archer, ale znovu se objevila na několika kartách v krutém podvodu a jedovatých tesácích, byla vydána pravidla errata k získání DeathTouch.

Delve []

Delve je statická schopnost, která se může objevit na jakékoli kartě s náklady. Při přehrávání karty s Delve může její ovladač odstranit libovolný počet karet na jeho hřbitově ze hry. Za každou odstraněnou kartu stojí kouzlo o 1 bezbarvé mana méně.

Tato schopnost se objevuje výhradně na časových kartách z Dredge []

Dredge je schopnost spojená s echo []

Karty s Echo vyžadují dodatečné náklady, jejich náklady na ozvěnu, které mají být zaplaceny ve fázi údržby jejich kontroláře po přehrávání. Pokud nejsou náklady na ozvěny zaplaceny, je karta obětována.

V Urza Blok, tato schopnost byla napsána pouze jako „ozvěna“, přičemž náklady na mana byly vždy druhou platbou. Pravidla byla změněna pro návrat Echo Časová spirála být napsán jako „echo náklady„Místo toho a všem předchozím echo kartám byla vydána pravidla Errata, aby jejich ozvěny byly stejné jako jejich náklady na mana. Navíc všechny karty ozvěny Časová spirála měly ozvěny náklady rovnající se jejich nákladům na mana. Entwine []

Tato schopnost je psána „Entwine (Cost)“. Všechny karty s Entwine jsou modální kouzla se dvěma možnostmi. Hráč obvykle vybere jeden nebo druhý účinek. Pokud jsou náklady na propojení karty zaplaceny kromě pravidelných nákladů, oba účinky se hrají.

Entwine se objeví v Mirrodin blok.

Epické [ ]

Epic je schopnost, která se objevuje pouze na nepermanentních kouzelech. Má dva efekty: zaprvé, když hráč přehrává kartu s Epic, nemůže již hrát kouzla. Na začátku každé údržby však po zbytek hry hráč vloží (novou) kopii epického kouzla na zásobník. To se nepočítá jako „hraní“ (takže se nestane zbytečnou schopností) a nejsou vyžadovány žádné náklady na manu.

Cyklus pěti vzácných čarodějců v evoke []

Evoke je alternativní náklady na stvoření, obecně mnohem nižší náklady, s podmínkou, že stvoření musí být obětováno při vstupu do hry. Všechny karty s Evoke mají další účinky na přijetí nebo odchod, přehrávání. Řadič stvoření si může vybrat, zda oběť spustí před nebo po druhém efektu (efektů). [8]

Evoke se objeví na kartách v doprovodu []

Když je stvoření s touto schopností blokováno stvořením bez této schopnosti, blokující stvoření získá “-1/-1 do konce otočení”. Účinek je kumulativní; Více instancí boku poskytne násobený trest, i když blokovací stvoření potřebuje pouze jeden příklad, aby se zabránilo účinku.

Louch se objevuje v celém Mirage Block ( Mirage , Počasí ) a v Časová spirála blok.

Flashback []

Tato schopnost je napsána „Flashback – náklady“. Když je karta s touto schopností na hřbitově hráče, může tento hráč zaplatit své náklady na flashback a hrát kartu z hřbitova. Poté, místo toho, aby karta šla na hřbitov, je ze hry odstraněna. To umožňuje hráči získat druhé použití z karty. Karty s flashbackem, stejně jako jakákoli karta se schopností, která působila z hřbitova v Časová spirála (i když bez značky hlavolamů).

Prognóza []

Prognóza je schopnost spojená s Fortify []

Frenzy []

Tato schopnost stvoření je psána jako „Frenzy X“. Když stvoření s šílenými útoky a není blokováno, dostane se +x/ +0 až do konce otočení. Tato schopnost je podobná schopnosti u obyvatel Murk, která trvá do konce boje.

Štěp []

Graft je schopnost spojená s náhrobky []

Když hráč hraje kouzlo s náhrobky, vložili na zásobník kopii tohoto kouzla pro každý permanentní, který byl vložen do hřbitova před kouzlem náhrobky v tomto zatáčce. Tato schopnost je podobná bouři.

Haunt []

Haunt je schopnost spojená s úkrytem []

Hideaway je schopnost, která se objevuje pouze na cyklu zemí od jezdectví []

Jezdectví je podobné létání v tom, že stvoření s jezdectvím mohou být blokovány pouze jinými stvořeními s jezdectvím. Neexistuje však žádný analog pro dosah.

Jezdec je jedinečný pro otisk []

Tato schopnost je napsána „Otisk – (text)“. Text může být buď aktivovanou (náklady: schopnost) nebo spuštěna (když se něco stane, schopnost). Otisník umožňuje hráči odstranit kartu ze hry a udělit schopnosti trvalému s otiskem.

Otisk se nachází pouze na artefaktech v Mirrodin blok.

Neroditelné []

Tato schopnost je napsána „Tato trvalá je nezničitelná“. Trvalé, které je nezničitelné, nelze zničit, ať už účinky kouzla nebo smrtícího poškození. Takový permanentní lze ze hry stále odstranit, vrátit se do ruky hráče, obětovat, vložit na hřbitov kvůli 0 houževnatosti, nebo být vložen na hřbitov, protože je to jeden ze dvou legendárních permanentů se stejným názvem. Stvoření, které je nezničitelné, stále dostává poškození, a tak 3/3 nezničitelná, která způsobila 7 škod.

Nevyváženost se zdá být nejvýrazněji v Coldsnap , a Časová spirála , stejně jako v pravidlech Errata několika starších karet, jako je strážce Beast a zasvěcená země.

Kicker []

Tato schopnost je napsána „Kicker (Cost)“. Náklady na kicker představovaly další a volitelné náklady, které by mohly být zaplaceny, když byla karta uvedena do hry. Pokud jsou náklady zaplaceny, je aktivována schopnost vytištěna na kartě. Některé karty mají více schopností kickerů, z nichž lze aktivovat jakýkoli nebo žádný.

Karty kicker se nacházejí v Invaze blok ( Časová spirála A jako běžné karty v Šílenství []

Tato schopnost je napsána „šílenství (náklady)“. V době, kdy hráč zahodí kartu, může zaplatit náklady na šílenství a hrát na kartu. Když se šílenství poprvé objevilo na kartách, náklady na šílenství byly často levnější než v mnoha kartách s převedenou mana náklady 1, stejně jako běžné náklady na obsazení karty. Pravidla pro to, jak bylo šílenství jemně posunulo Časová spirála (Viz příliš cool pro pravidla).

Modulární []

Tato schopnost je psána „Modular X“, kde X je číslo. Stvoření s modulárním přichází do hry s X +1/ +1 pulty. Když je modulární stvoření vloženo do hřbitova, může jeho ovladač umístit všechny +1/ +1 čítače na toto stvoření na jiné stvoření artefaktu. Druhá schopnost je zaměřena, takže čítače nelze nasadit na artefaktové stvoření, na které nelze zacílit. Všimněte si, že to platí pro všechny čítače, nejen pro pulty udělené modulární schopností; Tím by byly také převedeny +1/ +1 pulty z předchozích mrtvých modulárních tvorů nebo schopností karet jako Arcbound Ravager nebo Arcbound Crusher.

Modular se objevil v Arcbound Wanderer). Zatím se objevil pouze na artefaktových tvorech a je velmi nepravděpodobné, že by se na normální stvoření objevil kvůli jeho chuti.

Morph []

Tato schopnost je napsána „Morph (Cost)“. Stvoření s morfem může být přehráno lícem dolů placením 3 bezbarvé many. Zatímco lícem dolů, stvoření je bezbarvé, bezejmenné a bezpodmínečné stvoření 2/2. Hráč může kdykoli zaplatit náklady na morfy stvoření a otočit stvoření lícem nahoru. Lze hrát pouze stvoření s morfem. Na konci hry, nebo kdykoli by stvoření z tváře dolů opustilo hru, je odhaleno všem hráčům. Kromě poskytování informací hráčům to zajišťuje, že hráči nepodvádějí hrací karty bez morph lícem dolů.

Morph se objeví v Útok blok a Časová spirála blok.

Ninjutsu []

Tato schopnost je napsána „ninjutsu (cena).„Schopnost je na všech ninja v nabídce []

Tato schopnost je napsána „(Creature Type) Nabídka.„Cyklus pěti patronů ve Flash) Pokud obětují stvoření s typem nabídky, pak zaplatí rozdíl v nákladů many mezi obětovaným tvorem a stvořením, které má být přehráno. Například patron Orochi má nabídku hada a mana stojí 6 bezbarvých a 2 zelené many. Pokud by hráč s tím měl v ruce obětovat hada s mana náklady na 2 bezbarvé a 1 zelenou manou, mohli hrát patrona jako okamžik tím, že zaplatili další 4 bezbarvé a 1 zelená mana. Během této nabídky může být obětováno pouze jedno stvoření.

Nabídka se objeví pouze v Zrady z Kamigawy.

Přetrvávat []

Když je stvoření s přetrváváním vloženo na hřbitov ze hry, pokud na něm nemělo čítače -1/-1, vraťte se do hry pod kontrolou svého majitele s pultem -1/-1 čítačem na něm.

Přetrvávat se objeví při fázování []

Tato schopnost zavedla do hry novou zónu, fázovanou zónu. Karty v fázované zóně jsou zacházeny, jako by byly ze hry odstraněny, s některými výjimkami. Na začátku řady každého hráče všechny permanenty ovládají hráč, které jsou ve hře a mají postupný přesun do fázové zóny, spolu s jakýmkoli Aurasem připojeným k grafickým kartám. Jakékoli karty, které hráč ovládá, které byly dříve v fázové zóně, se vrací do hry současně.

Fázování se objeví v Mirage blok. Dřívější karty Oubliette a Tawnosův rakev byly přeformulovány tak, aby na nějaký čas používaly také fázování; Tato errata však byla odstraněna v roce 2007. [9]

Jedovatý []

Tato schopnost se objeví na časových rozsahaných kartách z Budoucí pohled.

Provoke []

Když stvoření s provokacími útoky, může mít jeho ovladač stvoření, které obhajující hráč ovládá nevyužití a blokovat toto stvoření, pokud je to schopno tak učinit. Jedná se o cílenou schopnost, takže si nemůže vybrat stvoření, na které se schopnost nelze zacílit. Schopnost si může vybrat stvoření, které nemůže blokovat stvoření, které ho má; To je užitečné proti stvoření se schopnostmi „připnutí“ (které mohou zůstat poklepány na to, aby se vydalo, pokud jsou poklepány). Poté, co se spuštěna spuštění Provoke a krok vyhlásí blokátory, je však období, kdy se spuštěná spouštěčka vynoří. To znamená, že pokud má provokované stvoření schopnost „klepnout“ a není povoláno nemocné, může to poté využít její schopnost, a proto není nutné blokovat blokování. Provoke je kumulativní, i když žádný stvoření nemá více než jeden příklad.

Provoke se objeví pouze v Prowl []

Prowl, psaný „Prowl (Cost)“, je alternativní náklady. Hráč může hrát kartu za své náklady na lov, pokud stvoření ovládané tímto hráčem způsobilo boj proti poškození hráče, který se otočil a sdílí typ tvora pomocí karty Prowl. Většina karet s Prowl má další účinek, pokud se hraje za své náklady.

Prowl se objeví v Morningtide .

Rampage []

Tato schopnost je psána jako „Rampage X“, přičemž „X“ je číslo. Když se stvoření s běsněním zablokuje, stvoření získá „+x/+x do konce otočení“ pro každé stvoření za prvním přiřazeným blokem.

Mirage byla poslední sada pro tisk nových karet s Rampage a Časová spirála .

Uzdravit se [ ]

Obnovit je spouštěná schopnost, která spouští, když je karta na hřbitově jeho majitele. Je napsán „Obnovit (náklady)“. Kdykoli je karta stvoření vložena do hřbitova ze hry, všechny karty s zotavením v hřbitově hráče. Tento hráč pak může zaplatit náklady na obnovení každé karty; Pokud jsou náklady zaplaceny, karta v vrácení zpět do ruky. Pokud není zaplacena, karta je ze hry odstraněna.

Obnovení se objeví v Coldsnap .

Posílit []

Tato schopnost je napsána „Posílit n – (náklady)“. Hráč s kartou s posílením v ruce může tuto kartu zlikvidovat, zaplatit svou posílení nákladů a dát N +1/ +1 čítače na cílové stvoření.

Posílení se objeví v Morningtide .

Replikujte []

Replikát je schopnost spojená s zvlnění []

Ripple je spuštěná schopnost, která spustí při přehrávání karty. Je napsáno „Ripple X“, kde je X. Když se hraje kouzlo s zvlnění, může jeho ovladač odhalit horní x karty jeho knihovny. Pokud některá z nich jsou kopie kouzla zvlnění, které se hrálo, pak může hrát tyto kopie, aniž by zaplatil své nákladů.) Jakékoli karty, které se nehrály. Jedna karta, Thumming Stone, Grants Ripple 4 všem kouzelům, které hráč hraje.

Ripple se objeví v Coldsnap , kde všechny karty vytištěné s ním mají Ripple 4.

Shadow []

Stvoření s touto schopností mohou blokovat nebo být blokovány pouze jinými tvory se schopností stínu.

Stín se objeví v Bouře blok ( Exodus ) a v Časová spirála blok.

Soulshift []

Tato schopnost je napsána „Soulshift X“, kde X je číslo. Když je stvoření s soulshift vloženo do hřbitova ze hry, může jeho ovladač vrátit duchovní kartu s převedenou mana náklady x nebo méně z jeho hřbitova do jeho ruky. Většina stvoření s Soulshift měla soulshift číslo jedna méně než jejich převedené náklady na mana, aby jim zabránila v návratu. Téměř všechny karty s Soulshift jsou duchové (jediný ne duchovní je slibován Kannushi). Jedna karta, vidlička, byla vytištěna ve dvou různých případech Soulshift 4; Spustily se samostatně (tedy by mohly být získány dva duchové ceny 4 nebo méně, ale duch s odléváním náklady 8 nemohl být) nemohl být). Další karta, Kodama ze středového stromu, měla číslo variabilního soudu a mohla by se představit, pokud by se ve hře dostalo dost duchů.

Soulshift se objeví v sestřihu []

Tato schopnost je napsána „Splice na (kvalita) (náklady).„Během Evermind nemá náklady na manu (což znamená, že ji nelze přehrát normálně, na rozdíl od karty s mana náklady 0, kterou lze přehrát zdarma), ale má sestřihové náklady.

Splice se objeví v Kamigawa blok.

Zlomek druhé []

STRING DRUHA je statická schopnost kouzel. Dokud je kouzlo s zlomenou sekundou na zásobníku, hráči nemohou hrát kouzla nebo ne-mana aktivované schopnosti. Spuštěné schopnosti, stejně jako efekty, které nepoužívají zásobník, který lze hrát okamžitou rychlostí (jako je un-morfování tváře dolů trvalé), lze hrát jako normální, zatímco kouzlo je na zásobníku. STRING DRUHA je podobná zaniklému typu kouzla přerušení, s výjimkou toho, že jedna karta s zlomenou sekundou nelze přehrát na zásobníku na jinou kartu s zlomenou sekundou, zatímco jedna karta přerušení lze přehrát v reakci na jinou.

Zúčastněná sekunda se objeví v Časová spirála blok.

Bouřka [ ]

Když hráč hraje kouzlo s bouří, vložili do zásobníku kopii tohoto kouzla pro každé kouzlo přehrávané před kouzlem Storm v tomto tahu. Například, pokud Storm Spell bylo pátým kouzlem, které se hrálo na druhém. Obecně mají tato kouzla drahé náklady na obsazení. Jedno kouzlo bouře, touha mysli, byla omezena ve formátech vintage.

Storm se objeví v Časová spirála .

Látka []

Látka je statická schopnost bez účinku. Bylo původně vytvořeno pro Mirage , jako cyklus karet, jako je brnění z Armor of Thorns [10]

Látka nebyla nikdy vytištěna na a Kouzlo Karta, i když karty z Mirage, Aliance , a Sunburst []

Stálý s Sunburst přichází do hry s čítačem +1/ +1 (pokud je to stvoření) nebo nábojovým pultem (pokud to není stvoření) pro každou barvu many utracené za úhradu jejích nákladů.

Sunburst se objeví v pozastavení []

Suspend je kombinovaná schopnost kouzla. Je napsán „Pozastavení n – (náklady)“. Kdykoli hráč mohl hrát kouzlo s pozastavením, může zaplatit své pozastavené náklady za jeho odstranění ze hry a umístit na ní čítače času. Jednorázový čítač je během údržby řadiče odstraněn z zavěšené karty. (Omezení načasování se neplatí, ale účinky, které hráči zakazují hraní kouzel, mohou.)

Karty mohou být podány pozastaveny, když jsou ze hry odstraněny. Tento efekt vždy dává na kartě čítače časů. Zejména cyklus karet z Časová spirála blok.

Transfigure []

Přeměnit []

Transrute je schopnost spojená s typovým typem []

Typecycling je varianta cyklistiky, která je formulována „(typ karty) cyklování (náklady)“. Když je schopnost použita, hráč zahodí kartu, můžete prohledat svou palubu jakoukoli kartu obsahující uvedený podtyp a vložit ji do ruky. Poprvé se objevil v zmizení []

Tato schopnost je psána jako „Missing X“, kde x je číslo. Stálý s mizením přichází do hry s X Časové čítače na něm. Každá údržba, časový čítač je odstraněn. Když je poslední čítač odstraněn, karta je obětována .

Zmizení je aktualizovaná verze staršího mechanika, vyblednutí. Zmizení používá čítače času k interakci Časová spirála karty a vyvolává oběť při odstranění konečného pultu.

Schopnost slova []

Některá speciální klíčová slova nejsou klíčová slova ve smyslu používaném výše uvedenými klíčovými slovy. Tato slova se používají jednoduše k svázání karet s podobnými schopnostmi dohromady. [11] První karty pro turnajové legální se slovy byly vytištěny Unhinged s kartami Gotcha.

Schopní slova se vždy objevují kurzívou a následuje kanál []

Všechny karty s kanálem mají schopnost být vyřazeny za náklady na to, aby poskytly určený účinek.

Kanál se objeví v [12]

Grandeur []

Tato schopnost je psána jako „Majestátnost – Vyhoďte další kartu s názvem (název karty): (efekt) “. Grandeur je slovo schopnosti, které se objevilo pouze na legendárních tvorech a bylo navrženo jako prostředek ke snížení nevýhody kreslení více kopií stejného legendárního permanentního.

Tato schopnost se objevuje výhradně na časových legendárních kartách od Hellbent []

Hellbent je schopnost slova spojené s příbuzností []

Kinship je slovo pro efekty, které kontrolují, zda karta (často horní karta knihovny hráče) sdílí typ tvora s stvořením, které má schopnost příbuznosti. Pokud tato karta sdílí typ tvora s kartou s příbuzností, může jej hráč odhalit pro bonusový efekt.

Kinship se objeví na několika kartách v Morningtide .

Radiance []

Záře je slovo schopnost spojené se zametání []

Kouzla se zametání mají účinky, které lze posílit vrácením jakéhokoli počtu základních zemí (jediného typu) do rukou jejich majitelů.

Sweep se objeví pouze na čtyřech kartách v [13]

Práh [ ]

Tato schopnost byla původně napsána „prahová hodnota – schopnost“. Kdykoli má hráč na hřbitově sedm nebo více karet, jeho karty získají jakékoli prahové schopnosti, které by mohly mít. Hráč nemůže hrát aktivovanou schopnost vázanou na prahovou hodnotu, pokud nemá na hřbitově sedm nebo více karet.

S vydáním Časová spirála , Prahová hodnota přestala být mechanikem klíčového slova. Místo toho bylo předefinováno jako slovo schopnosti bez toho, aby k němu nebyly připojeny pravidla. Například, Nomad Decoy byl původně napsán:

W, TAP: Klepněte na Target Creature. Prahová hodnota – WW, Klepněte: Klepněte na dvě cílové stvoření. (Máte prahovou hodnotu, pokud máte na hřbitově sedm nebo více karet.)

A byl změněn na:

W, TAP: Klepněte na Target Creature. Práh – WW, TAP: Klepněte na dvě cílové stvoření. Hrajte tuto schopnost pouze v případě, že na hřbitově je sedm nebo více karet.

Ne všechny směny byly tak jednoduché jako změna textu připomenutí na text pravidel; Například Centaur Chieftain vyžadoval další pohrávání, aby se zachoval původní způsob, jakým karta fungovala. [14]

Prahová hodnota se objeví v ukončených klíčových slovech []

Tak jako Kouzlo: Shromáždění Pokročilo, že některá klíčová slova byla považována za nevhodné pro pokračující používání ve hře a bylo to ukončené. Zatímco schopnosti, které tato klíčová slova představují, jsou v pravidlech hry stále funkční (s jednou výjimkou), bylo silně naznačeno, že se nikdy neobjeví na žádných kartách vytištěných v budoucích sadách.

Banding []

Banding je schopnost, která má dvě části. Za prvé, hráč určuje, jak bojové poškození způsobuje protichůdné stvoření, pokud alespoň jeden z tvorů blokujících nebo blokuje nepřátelský stvoření, má banding; To normálně určuje řadič stvoření, které způsobuje škodu. Za druhé, útočící hráč může tvořit „kapely“ stvoření s bandingem (do kapely by mohlo být zahrnuto jedno nedbalé stvoření). Pokud se jedno stvoření zablokuje, celá skupina se také zablokuje, zda by obránce mohl blokovat další stvoření v kapele.

Banding se objevuje především v bílém. Počasí byla poslední sada pro tisk karet s bandingem; Mark Rosewater od té doby naznačil, že schopnost byla v důchodu, protože „dokonce i [[nejlepší hráči na světě] byli zmateni bandingem.”[15]

Pásky s jinými []

Tato schopnost je omezenou verzí bandingu, psaná jako „kapely s jiným (typ stvoření).„Stvoření s touto schopností má pásmo, ale může kapelu pouze s tvory, které mají také„ kapely s ostatními “, pokud jsou uvedeny typ stvoření. K stvoření s bandingem se mohou připojit k útočící kapele a platí všechna ostatní pravidla bandingu. Proti názvu schopnosti, stvoření s „kapelami s ostatními“ nemůže Jednoduše pásmo s jakýmkoli stvořením, které má stejný typ jako ty, které je uvedeno ve schopnosti; Všechna stvoření zapojená do kapely musí mít stejné „kapely s jinými“ schopnostmi nebo normálním pásma.

„Kapely s ostatními“ se objevují pouze v Mistr lovu. Kapely s ostatními se nazývají „možná nejhorší schopnost klíčových slov všech dob“ Kouzlo Manažer pravidel absurdní nebo směšný? Rozhodnete se, což znamená, že mechanik byl pravděpodobně do důchodu navždy.

Fading []

Tato schopnost je psána jako „Fading X“, kde x je číslo. Do hry přichází trvalé s vyblednutím. Každá údržba, vyblednutí je odstraněno. Pokud nelze odstranit čítač, karta je obětována .

Fading je exkluzivní pro zmizení, což řekl, že čarodějové pobřeží nahradí blednutí. [16] Missishing používá místo toho čítače času a vyžaduje oběť po odstranění posledního pultu, spíše než o údržbu později.

Landhome []

Tato schopnost je psána jako domov (typ půdy). Tvoření s touto schopností může zaútočit pouze na hráče, který ovládá zemi určeného typu půdy, a musí být obětován, pokud jeho ovladač neovládá alespoň jednu zemi stejného typu. S výjimkou Gorilla Pack, Ronona Serpent a Bog had se tato schopnost objevuje pouze na modrých kartách a v odrůdě „Islandhome“.

Schopnost byla přítomna od zázraku Blokujte se zavedením hada Kukemssa. Klíčové slovo bylo od té doby přerušeno; Poslední kartou, která má být vytištěna se schopností klíčového slova, byla Manta Ray z expanze počasí.

Landhome je jedinečný v tom, že je to jediná schopnost klíčového slova, aby byla z pravidel zpětně odstraněna. Zatímco karty, které dříve měly Landhome, stále obsahují související omezení, byly vydány Errata odstraňující „landhome“ tak jako klíčové slovo, ponechání pouze textu připomenutí.

Reference [ ]

 1. ↑ “Ask Wizards – říjen 2004”. Zeptejte se Wizards. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/askwizards/1004 . Citováno 2007-07-17 . „Jedním z velkých rozdílů mezi sadami jádra a sadami na úrovni odborníků je to, že každé jednotlivé klíčové slovo v sadě jádra dostane pokaždé připomenutí textu. Tímto způsobem se noví hráči dozví, co ve skutečnosti dělají všechny základní magické schopnosti (jako létání, první úder, strach a bdělost).”
 2. ↑ „Prémiové fólie desátého vydání“. Magic Arcana. Čarodějové pobřeží . 2007-07-12 . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/arcana/1374 . Citováno 2007-07-17 .
 3. ↑ Laugel, Del (2007-08-27). “Zeptejte se Wizards – srpen 2007”. Zeptejte se Wizards. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/askwizards/0807 . Citováno 2007-08-27 .
 4. ↑ Hledání sběratelů vyhledává karty s textem „Kdykoli byste mohli hrát okamžitě“, MTG.com, přístup k 26. září 2006
 5. ↑ Forsythe, Aaron (2007-05-18). „Akce scry a klíčových slov“. Nejnovější vývoj. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/af171 . Citováno 2007-07-21 .
 6. ↑ Scrying Game od Marka Rosewater , MTG.com, Pondělí 14. května 2007
 7. ↑ Rosewater, Mark (“a zbytek”. Dělat magii. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/MR299 . Citováno 2007-10-01 .
 8. ↑ Karsten, Frank („Threshers and Blades“. Online Tech. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/fk57 . Citováno 2007-09-19 .
 9. ↑ Masters Edition Update Bulletin
 10. ↑ Gottlieb, Mark (2006-03-07). “Zeptejte se Wizards – březen 2006”. Zeptejte se Wizards. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/askwizards/0306 . Citováno 2007-09-05 .
 11. ↑ Forsythe, Aaron (2005-05-20). „Nebe padá“. Nejnovější vývoj. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/af67 . Citováno 2007-07-22 . „„ Proč „klíčové slovo“ vůbec tyto schopnosti?„Odpověď je pro snadnou komunikaci. Je snazší mluvit a porozumět kartám jako skupině, pokud existuje nějaký verbální odkaz, který je spojuje dohromady.”
 12. ↑ Rosewater, Mark (2005-05-23). „Výběr kanálu“ . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/MR177 . Citováno 2007-02-26 . „Mechanickým důvodem bylo svázat karty do Soulshift. Tím, že jsou duchové, mohly být karty přivedeny zpět, když byla stvoření Soulshift vložena na hřbitov.”
 13. ↑ Rosewater, Mark (2005-06-06). „Jeden s jedním s ničím“ . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/MR179 . Citováno 2007-02-26 . „Sweep selže jako klíčové slovo na několika úrovních. Zametání klíčových slov byla chyba.”
 14. ↑ „příliš cool pro pravidla“. Článek. Čarodějové pobřeží . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/funkce/362 . Citováno 2007-10-16 .
 15. ↑ Rosewater, Mark (2003-12-01). „Dítě a voda v lázni“ . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/MR100 . Citováno 2007-07-24 . „Jeden takový projekt pracoval na mistrovství světa v magii z roku 1995. Jako soudce jsem měl příležitost odpovědět na velké množství otázek pravidel. Nejoblíbenější byl v podstatě „Jak funguje banding?„Byli to nejlepší hráči na světě a dokonce oni byli zmateni pásem.”
 16. ↑ Rosewater, Mark (2007-01-15). “Utter Chaos” . http: // www.čarodějové.com/výchozí.ASP?x = mtgcom/denně/MR262 . Citováno 2007-02-24 . „To mizí 2.0. Je to způsob, jak si přejeme, aby mizely vždy fungovaly, a to je to, s čím plánujeme pohnout kupředu v budoucnu.”

Další zdroje []

 • Sběratel, oficiální čarodějové pobřeží Kouzlo databáze karty
 • Kouzlo Komplexní pravidla
 • Nejlepší kniha MTG vůbec! Naučte se, jak postavit lepší deack a vyhrát více her!

Seznam magie: Klíčová slova shromažďování

V rámci sběratelské karetní hry Kouzlo: Shromáždění Publikované Wizards of the Coast mohou jednotlivé karty nést pokyny, po kterých budou hráči následovat. Pro zjednodušení těchto pokynů jsou některé z těchto pokynů uvedeny jako klíčová slova, která mají společný význam na všech kartách.

Většina klíčových slov popisuje schopnosti karty, například předvolané stvoření s klíčovým slovem „létání“ znamená, že mohou být zablokovány pouze soupeřovými stvořeními „létání“ nebo za jiných zvláštních podmínek. Některá klíčová slova jsou uvedena jako „akce klíčových slov“, která popisují akci, kterou hráč podniká při obsazení karty, nebo pomocí schopností karty, jako je „oběť“, což znamená odstranit svolaný permanentní z herního pole a dát ji na hřbitov.

Řada klíčových slov a akcí klíčových slov je označena jako vždyzelená a aplikuje se ve všech základních sadách, blocích a expanzích. Klíčová slova zavedená v blocích a expanzích se nazývají klíčová slova expertní a obvykle byla vyvinuta pro téma tohoto bloku nebo expanze. Například klíčové slovo „Bushido“ bylo vyvinuto pro blok Samurai s tématem Kamigawa. Tato odborná klíčová slova se obvykle nepoužívají mimo tyto bloky, ale občas však bude seznam stálezelených klíčových slov aktualizován s vydáním nové sady jádra, odejde do důchodu některých klíčových slov a přináší odborná klíčová slova jako nová evergreen, jako například “ Scry “z expanze pátého úsvitu, nebo jinak přepracování běžných karty pravidla do jediného slova. [1]

Obecně platí, že každá karta v jádrové sadě zahrnuje kurzívou „text připomenutí“ v závorkách po klíčovém slovu k vysvětlení jeho použití; [2] V jiných sadách závisí použití textu připomenutí na dostupném prostoru karet, i když pravidla pro všechna klíčová slova jsou vytištěna v příručkách a dostupná online pro hráče. [2]

Tento seznam také obsahuje slova schopnost, což jsou kurzívá slova, která nemají žádná pravidla, ale používají se na kartách s podobnými schopnostmi. Schopitelná slova se obvykle používají pro mechaniku bloku bez klíče.

Některé z popisů klíčových slov odkazují na „sílu“ nebo „houževnatost“. Některé karty jsou vytištěny se dvěma čísly vpravo dole, notace mechanického mechaniky vyjádřená jako síla / houževnatost . Konfliktní karty každá vypořádává svou sílu v rámci poškození proti tvrdosti proti protichůdné kartě, přičemž jakákoli karta způsobuje poškození rovnou nebo více, než je její houževnatost posílána na hřbitov. [3]

Klíčová slova MTG Vysvětlená: Co znamená každé klíčové slovo v magii: Shromažďování

Od absorbů po Withera musí všechna klíčová slova, která musí přehrávač MTG vědět.

Jak přispěvatel Jason Coles
Publikováno 4. května 2022
Sledujte magii: Shromáždění

Složitost pravidel: Střední

Strategická hloubka: Střední

Vydavatel: Wizards of the Coast

Návrhář: Richard Garfield

Existuje strašlivá magie: klíčová slova shromažďování a upřímně řečeno, je těžké je mít na paměti. Zatímco mnozí budou mít na kartě často text připomenutí, přičemž některé karty jsou již tak složité, je užitečné vědět, co každý z nich dělá.

Abychom vám pomohli dozvědět se více o nich, včetně toho, kde jsme poprvé viděli každé z mnoha klíčových slov MTG, rozhodli jsme se pokračovat a vytvořit obří seznam vysvětlující, jaká klíčová slova v magii: The Gathering Mean. Je jich mnoho z nich, ale každá z nich je buď součástí historie hry, nebo klíčovou součástí moderní hry.

Mnoho z nich je nepravděpodobné, že by bylo vidět mimo paluby velitele výklenků, ale hej, znalost je síla a my se snažíme, aby vás opravdu velmi silně.

Kouzlo: Vysvětlena klíčová slova shromažďování

Sephara, Skys Blade Magic: The Gathering

 • Absorbovat
 • Afinita
 • Postihnout
 • Posmrtný život
 • Následky
 • Zesilovat
 • Annihilator
 • Zlézt
 • Pomoc
 • Aura Swap
 • Probuzení
 • Banding
 • Bojový pokřik
 • Propůjčit
 • Blitz
 • Krvežíznivý
 • Chlubit se
 • Bushido
 • Odkoupit
 • Kaskáda
 • Oběť
 • Mistr
 • Changeling
 • Šifra
 • Rozštípnout
 • Společník
 • Komplikovaný
 • Konspiruje
 • Svolat
 • Osádka
 • Kumulativní údržba
 • Cyklistika
 • Pomlčka
 • Denní a noční list
 • DeathTouch
 • Rozpadlý
 • Obránce
 • Ponořit se
 • Prokázat
 • Sesadit z trůnu
 • Odpočívat
 • Pohltit
 • Rušit
 • Dvojitá stávka
 • Hloubit
 • Echo
 • Balzamovat
 • Vynořit se
 • Kouzla
 • Přídavek
 • Proplést
 • Epické
 • Vybavit
 • Eskalovat
 • Uniknout
 • Zvěčnit
 • Vyvolat
 • Rozvíjet se
 • Vznešený
 • Využívat
 • Vydírat
 • Vymyslet
 • Blednutí
 • Strach
 • První úder
 • Lemování
 • Blikat
 • Flashback
 • Letící
 • Předpověď
 • Předpovídat
 • Opevnit
 • Šílenství
 • přátelé navždy
 • Pojistka
 • Štěp
 • Náhrobek
 • Spěch
 • Strašit
 • Hexproof
 • Skrytá agenda
 • Úkryt
 • Jezdectví
 • Nezničitelný
 • Improvizovat
 • Infikovat
 • Požití
 • Zastrašit
 • Skok start
 • Kicker
 • Landwalk
 • O úroveň výš
 • Lifelink
 • Živá zbraň
 • Šílenství
 • Melee
 • Hrozba
 • Učitel
 • Zázrak
 • Modulární
 • Morph
 • Mutovat
 • Nesčetné
 • Ninjutsu
 • Nabídka
 • Přečkat
 • Přetížení
 • Partner
 • Přetrvávat
 • Fázování
 • Jedovatý
 • Ochrana
 • Provokovat
 • Statečnost
 • Prowl
 • Rampage
 • Dosáhnout
 • Odskočit
 • Přenastavit
 • Uzdravit se
 • Posílit
 • Proslulost
 • Replikujte
 • Retrace
 • Nepokoje
 • Vlnění
 • Prohledávat
 • Stín
 • Zahalit
 • Krást se
 • Soulbond
 • Soulshift
 • Podívaná
 • Spoj
 • Zlomek sekundy
 • Bouřka
 • Sunburst
 • Nárůst
 • Pozastavit
 • Totem Armor
 • Výcvik
 • Dupat
 • Transfigurace
 • Přeměnit
 • Hold
 • Neohrožený
 • Nehynoucí
 • Odhalit
 • Rozpoutat
 • Mizející
 • Bdělost
 • Ward
 • Wither

Probuzení

Awaken je schopnost, která vám umožnila dát +1/ +1 pulty na zemi a poté ji proměnit v 0/0 elementární stvoření, které se většinou objevilo v bitvě o Zendikar.

Banding

Banding je schopnost, která teď naštěstí nevidí moc hry. Byl představen v Alpha a krátkou verzí schopnosti je, že umožňuje stvoření útočit jako skupina.

Bojový pokřik

Battle Cry byl poprvé viděn v Mirrodinu obléhaný a uděluje další útočící stvoření +1/ +0, kdykoli stvoření s útoky schopností.

Propůjčit

Udělit poprvé se objevil v Therosu a umožňuje vám místo toho vrhat stvoření jako auru a udělit stvoření nějaké buffy.

Blitz

Blitz se objevuje v ulicích nové Caperny a umožňuje vám vrhnout stvoření, spěchat a pak vám umožňuje nakreslit kartu, když zemře. Musíte to také obětovat na začátku dalšího koncového kroku, pokud vrhnete stvoření s blitzem.

Krvežíznivý

Krvežíznivý se objevil nejprve v Guildpactu a umožňuje stvoření vstoupit s +1/ +1 pulty, pokud soupeř v takovém pořadí způsobil poškození.

Chlubit se

Pochlubit se objeví v Kaldheimu a umožňuje vám zaplatit náklady na aktivaci speciální schopnosti, pokud by stvoření, na kterém je, zaútočilo na tuto řadu.

Bushido

Bushido se objevil jako první v šampiónech Kamigawa a dává stvoření extra sílu a houževnatost, když blokují nebo jsou blokovány.

Kumulativní údržba

Kumulativní údržba je schopnost, která se poprvé objevila v arabských nocích, díky nimž hráči platí náklady na údržbu.

Cyklistika

Cyklistika vám umožňuje zaplatit náklady za vyřazení karty a nakreslení nové, nebo načíst konkrétní druh karty. Poprvé se to objevilo v Urzině ságy.

Pomlčka

Dash se poprvé objevil v osudovém reformovaném a je to alternativní náklady, které udělují spěch stvoření a vrátí se do vaší ruky na začátku dalšího koncového kroku.

Denní a noční list

Denní a noční list se objevil v Innistrad: Midnight Hunt a nechte se měnit denní čas na základě počtu obsazených kouzel. To ovlivňuje několik různých věcí, včetně transformací vlkodlaka.

DeathTouch

DeathTouch znamená, že jakékoli poškození stvoření se zabývá jiným tvorem. Poprvé to bylo vidět na budoucím pohledu.

Rozpadlý

Decayed se poprvé objevil v Innistrad: Midnight Hunt, a to znamená, že stvoření nemůže blokovat, a musí být obětováno na konci boje, pokud zaútočí.

Obránce

Obránce znamená, že stvoření nemůže zaútočit. Poprvé se to objevilo v Alpha.

Ponořit se

Delve vám umožní exilní karty z vašeho hřbitova, aby se snížily náklady na kouzlo. Poprvé se to objevilo v budoucím pohledu.

Prokázat

Demonstrace je schopnost, která se objevuje na kouzlech, která vám umožní zkopírovat kouzlo, ale pokud tak učiníte. Objevilo se to ve veliteli 2021.

Sesadit z trůnu

Dethrone je klíčové slovo spiknutí, které dává stvoření a +1/ +1 čítač, kdykoli zaútočí na hráče s největším životem.

Odpočívat

Zničení jednoduše znamená, že karta nemá barvu. Většinou se to objevilo v přísahách brány.

Pohltit

Devour vám umožňuje obětovat stvoření nebo jiné permanenty, abyste dali stvoření, které obsahuje +1/ +1 pulty. Shards of Alara byl jeho debut.

Rušit

Narušení vám umožní vrhnout kouzlo z vašeho hřbitova v jiné formě. Objevilo se to v Innistrad: Midnight Hunt a Innistrad: Crimson slib.

Dvojitá stávka

Dvojitý úder znamená, že stvoření způsobuje poškození prvního úderu a pravidelné bojové poškození. Poprvé se to objevilo v legiích.

Hloubit

Dredge vám umožní obchodovat s remízou za frézovací efekt, abyste vrátili kartu z vašeho hřbitova do ruky. Poprvé to bylo vidět v Ravnice: City of Guilds.

Echo

Echo je cena, kterou musíte zaplatit ve své údržbě, abyste zabránili obětu trvalého, pokud vstoupil na bojiště poslední kolo. Jeho debutem byla Urza’s Saga.

Balzamovat

Emllalm byl poprvé vidět v Amonkhetu a je to schopnost, která vám umožní vyhnat kartu z vašeho hřbitova, aby se z toho vytvořil.

Vynořit se

EMERGE vám umožní snížit náklady na stvoření obětováním jiného stvoření. Je to mechanik z Eldritch Moon.

Kouzla

Enchant vám umožní připojit auru k něčemu. Poprvé se to objevilo v Alpha.

Přídavek

Encore vám umožní vyhnat kartu stvoření z vašeho hřbitova a vytvořit token, který musí zaútočit na každého soupeře, kterého máte. Poprvé to bylo vidět ve velitelských legendách.

Magic: The Gathering Innistrad: Midnight Hunt Artwork

Proplést

Entwine vám umožňuje vybrat si každou možnost na kartě, pokud zaplatíte náklady a debute v Mirrodin.

Epické

Epic se objevil u Spasitele Kamigawy a umožňuje vám zkopírovat kouzlo v každé ze zatáčky po zbytek hry, ale nemůžete obsadit žádná jiná kouzla.

Vybavit

Vybavení je cena, kterou zaplatíte za připojení karty zařízení k něčemu. Poprvé se objevil v Mirrodinu.

Eskalovat

Eskalate se objevila v Eldritch Moon a umožňuje vám zaplatit další manu vybrat si další možnosti na kartě.

Uniknout

Escape vám umožní zaplatit manu odevzdat kartu z vašeho hřbitova a byl nalezen v Therosu za smrtí.

Zvěčnit

Eternalize Exiles kartu z vašeho hřbitova a vytvořit kopii stvoření, který je 4/4 černý zombie token. Bylo to vidět v hodině devastace.

Vyvolat

Evoke vám umožní zaplatit jinou částku many, aby se stvořila a okamžitě ji obětovala, když vstoupí na bojiště. Poprvé to bylo vidět v Lorwynu.

Rozvíjet se

Evolve spustí, kdykoli stvoření vstoupí na bojiště, které má větší sílu nebo houževnatost, a umožňuje vám dát na stvoření počítadlo +1/ +1 s vývojem. Tenhle se poprvé objevil v Gatecrash.

Vznešený

Povýšené granty stvoření +1/ +1, když zaútočí na vlastní pěst a byl poprvé viděn na Shards of Alara.

Využívat

Využití vám umožňuje obětovat stvoření, abyste získali další účinek. Poprvé to bylo nalezeno v dracích Tarkir.

Předpovídat

Foretell vám umožní zaplatit dvě many, abyste vložili kartu do exilu a poté ji odhodili na jinou cenu za jinou cenu. Poprvé to bylo vidět v Kaldheimu.

Opevnit

Fortify se objevila v budoucím dohledu a umožňuje vám připojit kartu k zemi pro další účinek. Na jedné kartě se to objevilo jen někdy zvané Darksteel Garrison.

Šílenství

Frenzy je budoucí mechanik zraku, který dává stvoření zvláštní sílu, pokud není zablokováno.

přátelé navždy

Friends Forever je jedinečný partner mechanik, který se objevil pouze v Stranger Things Secret Lair.

Pojistka

Pojistka se objevila pouze v Dragon’s Bluding a na kartách, které byly dvě kouzla. To vám umožní obsadit obě části karty současně.

Štěp

Graft se poprvé objevil v nesouladu a znamená to, že stvoření vstupuje s +1/ +1 pulty na ně.

Náhrobek

Náhrobou je varianta bouře, která vám umožní zkopírovat kouzlo pro každý permanentní vložení do hřbitova během tohoto zatáčky. Objevilo se to pouze na kartě zvané Bitter Ordeal a nemělo by být zaměňováno s kouzlem náhrobky.

Spěch

Schopnost, která umožňuje stvoření útočit nebo klepnout na tah, který vyjde. Toto bylo představeno v Alpha.

Strašit

Haunt se objevil v Guildpactu a umožňuje stvoření mít další účinky poté, co zemřou tím, že se sami vystavují a zacílí na další stvoření.

Hexproof

Hexproof se poprvé objevil na portálu Three Kingdoms a znamená, že odpůrci nemohou zacílit na stvoření pomocí kouzel nebo schopností.

Magic: The Gathering Innistrad: Crimson slib Artwork

Skrytá agenda

Skrytá agenda je konspirační klíčové slovo, které vám umožní jmenovat kartu pro speciální efekty. Vrátil se ve spiknutí: Vezměte korunu jako dvojí agendu.

Úkryt

Hideaway byl lorwyn mechanik, který se od té doby vrátil v ulicích New Capenna. Umožňuje vám vyhnat kartu z horní části paluby a poté ji odevzdat naplněním určitých kritérií.

Jezdectví

Koni je portál Three Kingdoms Mechanic, který znamenal, že stvoření mohlo být blokováno pouze jinými stvořeními s jezdectvím.

Nezničitelný

Nerozměrná je klíčová slovo, které znamená, že trvalé nelze zničit poškozením nebo účinky, které říkají zničit. Poprvé se to objevilo v Alpha.

Improvizovat

Improvise vám umožňuje klepnout na artefakty a snížit náklady na kouzlo. Debutoval v éterském vzpouru.

Infikovat

Infect se poprvé objevila ve jizvách mirrodinu a je schopností, která umožňuje stvoření způsobit poškození jiným tvorům jako -1/-1 čítače a hráčům jako jedovaté čítače. Hráč s deseti čítači jedem zemře (ve hře).

Požití

Přijímání se objevilo hlavně v bitvě o Zendikar a dělá to tak, že když stvoření s přijímáním způsobí poškození hráče.

Zastrašit

Zastrašování se poprvé objevilo v Zendikaru a dělá to tak, aby stvoření mohlo být blokováno pouze artefaktovými stvořeními nebo stvořeními, které s ní sdílejí barvu.

Jump-Start

Jump-Start je schopnost, která vám umožní vrhnout kartu z hřbitova, pokud zahodíte obsazení spolu s dalšími náklady, pak musíte kartu vyhnat. Poprvé se to objevilo v cechlech Ravniky.

Kicker

Kicker debutoval v invazi a umožňuje hráčům zaplatit dodatečné náklady za další účinek. Existuje také varianta zvané multikicker, která umožňuje hráči platit tyto náklady opakovaně.

Kouzlo: Shromažďování odpadků Elemental Hector Ortiz

Mutovat

Mutate vám umožní zaplatit jiné náklady na to, aby se stvoření nebo pod lidský stvoření. To umožňuje výsledným tvorům mít všechny schopnosti tohoto zásobníku. Poprvé se objevilo v neanccionané.

Nesčetné

Myriad vytváří kopii útočícího tvora, které útočí na každého jiného dostupného hráče. Tyto kopie se pak na konci boje vyhnou. Poprvé se objevil ve veliteli 2015.

Ninjutsu

Ninjutsu umožňuje hráčům zaplatit náklady na vrácení odblokované stvoření, které ovládají s stvořením Ninjutsu v ruce. Existuje také velitel s názvem ninjutsu. Poprvé se objevilo ve zradách Kamigawa.

Nabídka

Nabídka umožňuje hráčům obětovat typ karty, aby jim umožnil karet s okamžitou rychlostí. Objevilo se to pouze ve zradách z Kamigawa.

Přečkat

Outlast umožňuje hráčům klepnout na stvoření a vložit na něj čítač +1/ +1. Debutoval v Khans z Tarkiru.

Přetížení

Přetížení je alternativní náklady, což znamená, že kouzlo se zaměří na všechny potenciální možnosti místo pouze jednoho. Poprvé se objevil na oplátku s Ravnica.

Partner

Partner je mechanik velitele, který vám umožní mít dva velitele místo jednoho. Existuje také varianta, kde se dva stvoření spojují konkrétně. Poprvé to bylo vidět ve veliteli 2016.

Přetrvávat

Přetrvávat je efekt, který spouští, když stvoření zemře a přivede je zpět na bojiště s pultem -1/-1, pokud ho již neměli, když zemřeli. Poprvé se to objevilo ve Shadowmoor.

Fázování

Fázování odstraní permanenty ze hry na čas, což znamená, že s nimi nelze komunikovat, když tam nejsou. Tento mechanik se poprvé objevil v Mirage.

Jedovatý

Kdykoli jedovaté stvoření způsobí škodu hráči. Tento mechanik se objevil v budoucím pohledu.

Magic: The Gathering Innistrad: Crimson slib Artwork

Ochrana

Ochrana znamená, že trvalý nelze blokovat, zacílit, poškodit, okouzlit nebo vybavit vše, co má trvalé ochranu před. Poprvé se to objevilo v Alpha.

Provokovat

Provoke vám umožní vybrat si nepřátelské stvoření, uvolnit ho a pak si nechat zablokovat své stvoření. Tento mechanik debutoval v legiích.

Statečnost

Prowess dává stvoření +1/ +1, kdykoli vrhnete kouzlo bez tvorby. Poprvé to bylo vidět v Khans z Tarkiru.

Prowl

Prowl vám umožní obsadit stvoření za jinou cenu, pokud jste již způsobili boj proti poškození hráče s konkrétním typem tvora. Tento mechanik se objevil v Morningtide.

Rampage

Rampage stvoření získají další sílu a houževnatost pro každé stvoření, které je blokuje za první stvoření. Tento mechanik se objevil v legendách.

Dosáhnout

Reach umožňuje stvoření blokovat stvoření létání. Poprvé se to objevilo v Alpha.

Odskočit

Odskočení znamená, že pokud vrhnete kouzlo z ruky, může být znovu obsazeno zdarma v další údržbě. Tento mechanik byl poprvé vidět ve vzestupu Eldrazi.

Přenastavit

Rekonfigurace je schopnost vybavení, která vám umožní připojit nebo nepřipojit zařízení k něčemu. Tento mechanik byl vidět v Kamigawa: Neon Dynasty.

Soulshift

Soulshift vám umožní vrátit ji jiné duchovní stvoření od hřbitova do ruky, když stvoření umírá. Bylo to viděno poprvé v šampiónech Kamigawa.

Podívaná

SHECTACLE je mechanik věrnosti Ravnica, který vám umožní zaplatit jiné náklady na manu, pokud soupeř ztratil život, který se otočil.

Spoj

Splice vám umožní vrhat kouzlo vedle jiného kouzla za cenu. Poprvé se objevil v šampiónech Kamigawa.

Zlomek sekundy

STRING DRUHA je klíčové slovo, které zastaví hráče, když jsou na stahování obsazení cokoli jiného. Poprvé to bylo vidět v čase spirály.

Bouřka

Storm dělá kopii kouzla pro každé další kouzlo, které jste obsadili, které se otočí a debutovala ve Scourge.

Sunburst

Sunburst Creatures vstupují na bojiště s čítačem +1/ +1 na nich pro každou barvu many, která je použila k jejich obsazení.

Nárůst

Přepětí je přísahou mechanika Gatewatch, která vám umožní zaplatit jiné náklady na manu za kouzlo, pokud váš nebo spoluhráč již obsadil kouzlo, které se otočí.

Pozastavit

Suspend vloží kouzlo do exilu na řadu zatáček s časem čítače. Poté odstraníte jeden pult ve své údržbě a můžete vrhat kouzlo, aniž byste zaplatili své náklady. Poprvé to bylo vidět v čase spirály.

Totem Armor

Totem Armor je mechanik aury, což znamená, že pokud by bylo zničeno trvalé, ke kterému jsou připojeny, aura je místo toho zničena. Zjevně se to zpočátku objevilo v Rise of Eldrazi.

Výcvik

Trénink umožňuje stvoření získat počítadlo +1/ +1 útokem spolu s stvořením s větší mocí. Poprvé to bylo vidět v innistrádu: Crimson slib.

Magic: The Gathering Innistrad: Crimson slib Artwork

Dupat

Trample umožňuje vašemu stvoření způsobit jakékoli nadbytečné poškození blokovacího stvoření pro soupeře. Alpha označil svůj debut.

Transfigurace

Transfigure vám umožní zaplatit náklady a obětovat trvalé, abyste si prohlédli svou knihovnu za stvoření se stejnou hodnotou many a položili ji na bojiště. Bylo to vidět pouze v budoucím dohledu.

Přeměnit

Transrute je klíčová slovo Ravnica: City of Guilds, které vám umožní zlikvidovat kartu a najít kartu se stejnou hodnotou many z vašeho balíčku a vložit ji do ruky.

Hold

Pocta umožňuje jinému hráči dát +1/ +1 pulty na vaše stvoření, pokud se chtějí vyhnout jeho spouštěcímu bojišti, když vstoupí do hry. Bylo to vidět poprvé v Born of the Gods.

Neohrožený

Undaunted způsobuje, že kouzla stojí méně pro každého soupeře, kterého máte. Objevilo se to pouze ve veliteli 2016.

Nehynoucí

Nedychnutí přináší stvoření zpět k životu s pultem +1/1, pokud neměli pult +1/ +1, když zemřeli, a poprvé byli viděni v temném vzestupu.

Odhalit

UNEARTH umožňuje přivést stvoření z hřbitova na bojiště na bojiště, než se otočí, než se ho objeví a objevila se zpočátku ve střepech Alary.

Rozpoutat

Unleash vám umožňuje dát na stvoření počítadlo +1/ +1, když vstupuje na bojiště, ale zastaví stvoření, které je schopno blokovat, pokud tak učiníte. Toto klíčové slovo se původně objevilo na oplátku s Ravnikou.

Mizející

Zmizející permanenty vstupují na bojiště s časem čítače, na kterém odstraníte jednu z údržby, a pak musíte obětovat trvalé, když byly všechny čítače odstraněny. Tento mechanik se objevil jako první v rovinném chaosu.

Bdělost

Vigilance znamená, že při útoku nemusíte klepnout na stvoření. Poprvé to bylo vidět v Alpha.

Ward

Ward znamená, že nepřátelští hráči musí platit manu, pokud chtějí zacílit na stvoření s Wardem se schopností nebo kouzlem, které ovládají, a byl představen ve Strixhaven: School of Mages.

Wither

Wither umožňuje stvoření způsobit poškození jiným tvorům ve formě pultů -1/-1 a debutoval ve Shadowmoor.