Starfield na Steam Deck: Performance & Best Settings – Dexerto, je Starfield na Steam Deck? Charlie Intel

Je Starfield na Steam Deck

Hráči hlásí, že hra běží lépe pomocí Proton experimentální, A to může dokonce opravit i některé havárie ve hře.

Starfield na Steam Deck: Performance & Best Nastavení

Starfield s parní palubou na pozadí

Bethesda/Valve

Zcela nový rozsáhlý RPG ve velkém měřítku žádá spoustu kapesní konzole, která vede mnoho fanoušků k přemýšlení, zda může Starfield běžet na Steam Deck. Jsme tu proto, abychom na tuto otázku odpověděli a rozdělili její výkon a jaké jsou nejlepší nastavení k použití.

Je známo, že parní balíček spravuje některé z nejnáročnějších her překvapivě dobře. Handheld PC Valve může spustit jako Elden Ring, Red Dead Redemption 2 a dokonce i Cyberpunk 2077 při hratelné snímkové frekvenci.

Článek pokračuje po reklamě

Existují však limity s některými neověřenými hrami trpícími výkonovými poklesy a dokonce i havárie. To opustilo fanoušky Starfield, které se týkaly, že paluba by to nemohla zvládnout, ale je to pravda?

Článek pokračuje po reklamě

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, zda Starfield běží na Steam Deck a jaký druh představení můžete očekávat.

Je Starfield na Steam Deck?

Ačkoli Starfield není oficiálně podporován na Steam Deck, je to hratelné. Při nízkém nastavení se hráčům podařilo udržovat nad 30 FP ve většině oblastí s vrcholy až 45-50 v některých situacích.

Článek pokračuje po reklamě

Hráči hlásí, že hra běží lépe pomocí Proton experimentální, A to může dokonce opravit i některé havárie ve hře.

Nejlepší nastavení parní paluby pro Starfield

Právě teď je aktuálním nejlepším postupem vytěžit maximum z Starfield na parní balíčku Otočte vše na nízké. Poté chcete aplikovat supersampling s FSR 2 a vypnout rozostření pohybu a filmové zrno. To zajistí nejlepší výkon.

.

Článek pokračuje po reklamě

Starfield DLC

Proč Starfield běží špatně na Steam Deck?

Starfield je částečně vázán na CPU. To mělo za následek aktuální sestavu konzolí Xbox, jejichž procesory by byly potvrzeny někdy v roce 2018 nebo 2019, což by nutilo zámek na 30 snímků za sekundu.

Příbuzný:

Top 10 nejdražších NFT, které kdy byly prodány

Článek pokračuje po reklamě

Parní balíček se neliší. S vlastním čipem AMD uvnitř, nazývaného Van Gogha, je to také často příčinou špatného výkonu na platformě. Bethesda by musela vložit nějakou další práci, aby se zajistilo, že výkon je na místě v rámci jedinečné dostupné architektury.

Nebyli bychom překvapeni, kdyby hra nebyla při spuštění hratelná. Tento problém se dostal do her jako returnal a poslední z nás, s nestabilitou kvůli hardwaru. Ale přinejmenším se zdá, že fanoušci budou moci hrát Starfield na Steam Deck a pravděpodobně se to načte, běží a hraje, ale potenciálně s ify snímkem.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Mezitím vám Starfield dává docela dobrou omluvu, aby se připravila konzole a začala se stěhovat do PC. Pokud chcete tento zážitek z 60 snímků za sekundu, může to být jediné místo, kde ji v dohledné budoucnosti najít.

Pro ještě více novinek a obsahu týkající se Starfield je zde několik chutných průvodců, kteří vás chytí a připravují na akci:

Je Starfield na Steam Deck?

Postava sedící v kosmické lodi ve Starfieldu

Bethesda

Starfield je exkluzivní Xbox a hráči po celém světě zkoumají masivní vesmír RPG Bethesda. I když není pochyb o dostupnosti hry na Xbox Series X/S, tady je vše, co potřebujete vědět o hraní Starfield na Steam Deck.

2023 byl pro hry obrovským rokem díky vydání Diablo 4, Resident Evil 4: Remake, Street Fighter 6, Bradavice Legacy a obrněné Core 6. Téměř všechna hlavní vydání letošního roku byla hratelná na palubě Steam, která se přirozeně přidala k popularitě kapesní konzole.

Článek pokračuje po reklamě

Starfield byl příští ve frontě a nyní, když byl propuštěn, není divu, že hráči jsou zvědaví vědět, zda parník dokáže zvládnout rozsáhlou hru RPG, díky tomu, že má tunu planet a zdlouhavý kampaň.

Článek pokračuje po reklamě

Zjistěte, zda můžete hrát Starfield s Steam Deck.

Můžete hrát Starfield na Steam Deck?

Ano, můžete hrát Starfield na Steam Deck. Ve skutečnosti mají k němu přístup i hráči hrající na Ally Rog. Poznámky ke hře však uvedly, že výkon může trpět, pokud je použit hardware pod doporučenými minimálními specifikacemi, takže nezapomeňte vyhledat minimální požadavky.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje pro nejnovější aktualizace eSports, her a dalších.

Článek pokračuje po reklamě

S více než 1000 planetami a tunou dalšího obsahu, velikost souboru Starfield pohodlně sedí na více než 100 GB pro PC a konzoly a dokonce ani Xbox Series X to nespustí na 60 fps.

Screengrab postavy na útesu s výhledem na hory ve Starfieldu

Starfield nabízí více než 1 000 různých planet, které mohou prozkoumat, což může být zdaněna pro parní balíček.

Podobné problémy se mohou objevit u parního balíčku kvůli vlastnímu čipu AMD, Van Gogh. Jako známý úzkost by výkon čipu mohl být překážkou.

Článek pokračuje po reklamě

Zatímco Starfield běží na parní balíčku jako jiné PC hry, může být zážitek pro některé hráče zhodnocen kvůli limitu 30 FPS a rozlišení 720p.

Článek pokračuje po reklamě

S ohledem na to všechno by hráči mohli chtít provést přechod z konzolí na PCS, což by mohla být jedinou platformou schopnou nabídnout zážitek z 60 snímků za sekundu, po které fanoušci Starfield touží.

Pro více informací o Starfieldu najdete v některých dalších průvodcích: