Udržování a péče o axolotls jako domácí zvířata, kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího – Embora Pets

Kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího

Axolotls jsou jedinečná a roztomilá stvoření, která, přestože jsou exotická, můžete vlastnit jako domácí mazlíčci! Ale pokud máte zájem vlastnit vlastní axolotl, možná vás zajímá, kde byste se měli dívat.

Axolotl (Mexican Walking Fish): Profil druhů

Lianne McLeod DVM, odborník na malé zvíře pro smrkové domácí mazlíčky

Lianne McLeod, DVM, je malý odborník na zvíře a exotický domácí mazlíčky s více než desetiletím zkušeností s psaním o veterinární péči. Po péči o zvířata ve své veterinární praxi pokračovala ve studiu biologie a výzkumu kvality vody a chronických onemocnění na University of Saskatchewan.

Nick Saint-Erne, DVM

Dr. Nick Saint-Erne, DVM, je vysoce dokonalý veterinář a spisovatel, který léčil zvířata zoo a exotickými domácími mazlíčky více než 35 let. Spolupracoval s Centra pro kontrolu a prevenci nemocí na zlepšení péče o zvířata pro domácí zvířata mimo jiné. Dr. Saint-Erne je součástí veterinární revizní desky smrku mazlíčků.

Ss

Sarah Scott je kontrolou faktů s více než 16 lety zkušeností s výzkumem, psaním a úpravou digitálních a tiskových médií. Ověřovala a upravovala články o různých předmětech pro smrkové domácí mazlíčky, včetně chování domácích zvířat, zdraví a péče, stejně jako nejnovější trendy v produktech pro zvířata v domácnosti.

Malý mazlíček axolotl chodící na dně nádrže v profilu

Axolotl je určitě jedinečný mazlíček, typ mloka, který je zcela vodní. Na rozdíl od většiny mloků se nepodléhají metamorfóze od larválních k dospělé formě, kde dýchání změn z žábrů na plíce. Místo toho zůstávají po celý svůj život vodní. Nejedná se tedy o domácí mazlíčky, které zvládnete, ale mohou být docela zábavní sledovat. Jsou relativně snadné se starat a odolné, což je činí vhodnými pro majitele pro začátečníky. Navíc, jejich stravovací potřeby jsou poměrně jednoduché.

Co je to axolotl?

Axolotl je typ mloka, který lze nalézt v různých barvách, včetně černé, šedé, zlaté a bílé.

Přehled druhů

Obecná jména: Axolotl, mexické pěší ryby

Odborný název: Ambystoma mexicanum

Velikost dospělých: Mezi 6 a 18 palci dlouhými, i když přes 12 palců je vzácné

Délka života: V průměru 10 až 15 let

detailní záběr axolotl Malý bílý axolotl domácí plavání v nádrži s velkými horninami a vysokou vegetací Bílá kontejner s malými červenými červy pro krmení axolotl

Axolotl chování a temperament

Zatímco axolotls jsou relativně otužilé k mírným výkyvům ve svém prostředí, mají také jemná měkká těla s propustnou pokožkou. Ve skutečnosti je většina jejich těla vyrobena spíše z chrupavky než kosti. To znamená, že by se s nimi neměly zacházet, pokud to není nezbytně nutné. A pokud je musíte přesunout z jejich nádrže, udělejte to s jemnou síťovou sítí, která nezapmají žádnou z jejich částí těla.

Jakmile máte správné nastavení bydlení, obvykle musíte strávit jen několik hodin týdně za krmení a čištění. Zbytek si je prostě užívá jako tichý, vodní společník. Axolotls bývají docela odvážní a jsou dokonale spokojeni, že se pohybují po tanku, protože je sledují jejich lidé. Někteří přijdou na stranu svého tanku, když je tam člověk pozoruje.

Nejsou však zvláště sociální zvířata a nevyžadují žádné společníky tanků. Neměli by být drženi s jinými druhy, protože axolotls by se mohli pokusit jíst domácí ryby a ryby se na ně někdy také potýkají. Měli byste být dokonce opatrní ohledně jejich umístění s jinými axolotls. Mladistvé axolotls mohou být vůči sobě kanibalistické, takže jsou nejlépe vychovány v samostatných přílohách. Dospělí mohou být potenciálně umístěni společně, ale přesto si dávejte pozor na kanibalistické tendence. Pokud je část těla pokousána tankovým kamarádem, axolotl ji může v průběhu času regenerovat. Stále je však nejlepší se této situaci úplně vyhnout.

Sledujte nyní: Axolotls jsou roztomilé, ale dělají dobré domácí mazlíčky?

Umístění axolotl

Pro axolotls se doporučuje nejméně 15 až 20 galon. Ujistěte se, že nádrž má zabezpečené víko, protože není neobvyklé, že se tato zvířata pokusí vyskočit z jejich krytu. Prostor půdy není v nádrži zbytečná pro tato plně vodní zvířata. Hloubka vody by měla být přinejmenším o něco více než délka vašeho axolotl. Přidání další hloubky však pomůže s kvalitou vody a dá vašemu zvířeti více prostoru k pohybu.

Udržujte nádrž v chladné místnosti od jasného slunečního světla s teplotou vody mezi 57 a 68 stupni Fahrenheita (14 a 20 stupňů Celsia); Nedovolte, aby se dostal nad 75 stupňů Fahrenheita (24 stupňů Celsia). Pro axolotls není vyžadováno žádné zvláštní osvětlení (na rozdíl od mnoha plazů). Ve skutečnosti je často oceněno temné úkryt, jako je květinový hrnec položený na jeho boku nebo hrad akvária.

Někteří majitelé se rozhodnou opustit spodní část nádrže holé, i když jiní věří. Pokud se na dně používá štěrk, musí to být hrubý štěrk, který je větší než hlava Axolotl. Jemný štěrk může být požit a způsobit překážku.

Voda z vodovodu ošetřená kondicionérem vody akvárium, který odstraňuje chlor a chloraminy, je pro axolotl jemné. Nikdy nepoužívejte destilovanou vodu a ujistěte se, že pH vody zůstává mezi 6.5 a 7.5. (Najdete najdete soupravu pro testování vody pro kontrolu ve většině obchodů s domácími mazlíčky.) Většina majitelů najde filtrované akvárium snáze udržovat, protože nefiltrovaná voda potřebuje časté měnící se, aby se odstranil odpad. Pokud se však rozhodnete mít filtr na nádrži, měla by být rychlost filtrace pomalá. Výkonné filtry, které vytvářejí silné proudy, mohou zdůraznit axolotl.

Pro filtrovanou nádrž se čištění obvykle skládá z 20% výměny vody každý týden a sifonující odpad ze dna nádrže. Pokud nepoužíváte filtr, pravděpodobně budete muset provést 20% výměnu vody denně nebo každý druhý den. Nikdy nedělejte plnou změnu vody, protože to může příliš drasticky změnit chemii vody a zdůraznit vaše zvíře.

Jídlo a voda

Ve volné přírodě se Axolotls živí šneky, červy, korýši, malé ryby a malé obojživelníky. V zajetí mohou být krmeny různé krevety, malé proužky hovězího masa nebo játra, žížaly, krevní červy, červi Tubifex, další zmrazené rybí potraviny a komerční rybí pelety. Nekrmte žádné červy ani ryby, které jste chytili, protože mohou nést parazity. Obecně nejsou nutné žádné doplňky vitamínu nebo minerálů.

Poraďte se se svým veterinářem ohledně množství jídla, které je třeba nabídnout, a také o tom, jak často nakrmit váš axolotl, protože se to liší v závislosti na věku a velikosti. Obecně platí, že mnoho dospělých bere dva až tři krmení týdně. Jednou z nejlepších způsobů krmení je držení jídla v kleštích s kulatým nosem v nádrži poblíž zvířete. Můžete také jednoduše spustit jídlo do vody co nejblíže k axolotlu. Pokud váš axolotl nemá zájem o jídlo během dne, zkuste to večer krmit, když je obvykle aktivnější. Vyjměte z nádrže každý den veškeré nepoužitelné jídlo, abyste udrželi vodu čistou.

Informace o tom, že mají axolotl jako domácí mazlíčky

Běžné zdravotní problémy

Pozoruhodnou charakteristikou axolotls jsou jejich regenerativní síly. V případě zranění, která neohrožují život, jsou schopni opětovné opětovné končetiny, ocas a dokonce i další části těla, jako je tkáň srdce a oční oční.

Tato pozoruhodná schopnost je však chrání před všemi zdravotními problémy. Nehygienické nádržní podmínky mohou vést k virovým nebo bakteriálním infekcím, jejichž příznaky zahrnují letargii a nedostatek chuti k jídlu. Navíc, nahromadění amoniaku z odpadu v nádrži může být toxické. Pokud k tomu dojde, může narušit respirační proces, který způsobuje poškození žábrů a také k poškození neurologického poškození.

Kromě toho jsou axolotls se štěrkem v jejich nádrži, která je dostatečně malá na to, aby se jí mohla náchylná k gastrointestinálnímu překážkám. Pokud váš axolotl zažije překážku, bude to pravděpodobně pomalé a nebude chtít jíst. A pokud se s tím není okamžitě zacházeno, může dojít k smrt rychle.

Kromě toho axolotls zřídka podstupují metamorfózu do pozemské formy. Důvody jsou pro to špatně pochopeny, i když to může mít co do činění s hormony nebo vlastnostmi vody. Metamorfóza může být pro axolotl velmi stresující a může výrazně zkrátit jeho životnost. Pokud si všimnete abnormálních změn v těle vašeho zvířete, jako je to, že se začíná zvětšit, nechte veterináře, který se specializuje na exotická mazlíčci, prozkoumejte jej co nejdříve.

Je legální vlastnit domácího mazlíčka axolotl?

Axolotls jsou v některých státech nezákonné, včetně Kalifornie, Maine, New Jersey a Virginie. V Novém Mexiku jsou legální, ale nelegální dovážet z jiných států. Zkontrolujte své místní exotické zákony pro domácí mazlíčky a ověřte, zda si je můžete ponechat.

Axolotls pocházejí z Mexika a jsou považováni za kriticky ohrožený druh kvůli ztrátě stanoviště, klesající kvalitě vody a urbanizací. Nikdy by proto neměly být vzaty z přírody pro obchod s domácími mazlíčky. Převážná většina zvířat axolotls sestoupí z zajatých zvířat, která byla použita pro vědecký výzkum.

Zakoupení axolotl

Vždy získejte zvíře od renomovaného chovatele nebo záchranné skupiny. Nejlepší je nekupovat axolotl přes internet nebo utajovanou reklamu, pokud jste nepromluvili přímo s prodejcem a jsou schopni vám poskytnout odpovídající informace o zvířeti. Pokud vám nemohou dát důkladnou dokumentaci o jeho původu a historii zdraví, je to červená vlajka. Je také ideální mluvit s lidmi, kteří od tohoto prodejce získali zvířata, aby odhalili jakékoli obavy. Navíc, místní exotický veterinář vás často může nasměrovat k dobrému chovatele nebo záchraně.

Očekávejte, že zaplatíte v průměru 20 až 70 $. Zvířata se vzácnějším zbarvením, jako je měď, mají tendenci stát více. Zdravý axolotl bude aktivní a může přijmout jídlo, pokud jej nabídnete. Její kůže by neměla být šupinatá a její tělo by mělo být poněkud baculaté (na rozdíl od podváhy), i když by neměla mít žádný neobvyklý otok.

Podobné druhy jako axolotl

Pokud máte zájem o podobné domácí mazlíčky, podívejte se:

  • Tiger Salamander
  • Leopard Gecko
  • Fire Belly Newt

Jinak se podívejte na všechny naše další profily plazů a obojživelníků.

Smrkový mazlíčci využívají pouze vysoce kvalitní zdroje, včetně recenzovaných studií, k podpoře faktů v našich článcích. Přečtěte si náš redakční proces, abyste se dozvěděli více o tom, jak kontrolujeme fakticky a udržujte náš obsah přesný, spolehlivý a důvěryhodný.

  1. Del Valle, Jacquelyn M a Heather L eisthen. Léčba chytridiomykózy v laboratorních axolotls (Ambystoma mexicanum) a mloci s drsnou kůží (Taricha granulosa). Srovnávací medicína Vol. 69, ne. 3, str. 204-211, 2019. doi: 10.30802/AALAS-CM-18-000090
  2. Loh, r. Vysvětlena kvalita vody: Jak to může ovlivnit zdraví vašeho axolotlu.Světová kongresová sborník Světová veterinární asociace pro malé zvíře veterinární asociace, 2015.
  3. Monaghan, James R et al. Experimentálně vyvolaná metamorfóza v axolotls snižuje regenerační rychlost a věrnost. Regenerace (Oxford, Anglie), Vol. 1, ne. 1, str. 2-14, 2014. doi: 10.1002/reg2.8

Kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího

Axolotls jsou jedinečná a roztomilá stvoření, která, přestože jsou exotická, můžete vlastnit jako domácí mazlíčci! Ale pokud máte zájem vlastnit vlastní axolotl, možná vás zajímá, kde byste se měli dívat.

Kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího

Kam byste měli jít koupit axolotl?

Zkuste zakoupit axolotl od chovatele nebo exotického prodejce domácích zvířat. Nákup axolotls z internetu není nikdy vhodné. Promluvte si s veterinářem, který se specializuje na exotické domácí mazlíčky, aby našli renomované obchody nebo chovatelé.

Stejně jako každý mazlíček je toho hodně co se postarat, když dostanete axolotl. Z domova, který jej držíte v jídle, které jej nakrmíte, je axolotl komplikovaným stvořením, které vyžaduje v jeho péči nějaké podivné specifikace. Pokryju tyto potřeby a další po zbytek příspěvku.

Kde získat nejlepší podmínky bydlení pro axolotls

Axolotls jsou obojživelné stvoření, aby mohli dýchat jak žáky, tak plíce; Axolotls však nemohou přežít na zemi, musí být pod vodou. Důvodem je jejich poutavá těla, která jsou tvořena hlavně chrupavkou. Axolotls jsou obojživelné stvoření, aby mohli dýchat jak žáky, tak plíce; Axolotls však nemohou přežít na zemi, musí být pod vodou. Důvodem je jejich poutavá těla, která jsou tvořena hlavně chrupavkou. To je ponechává zranitelnými, zejména v mladém věku, na věci, které způsobí oděrky na kůži, jako je procházení po zemi. Axolotls mají povlak slizu, který pokrývá celé jejich těla, což umožňuje určitou životnost mezi axolotl a vnějším světem. Být mimo vodu způsobuje, že tento slizový kabát vyschne a nechá citlivou pokožku Axolotl otevřenou nebezpečím světa kolem něj. dodatečně, Kůže axolotl je citlivá na světlo a voda pomáhá rozptýlit světlo, které by obvykle zasáhlo axolotl. Celkově je přirozené prostředí axolotl ve volné přírodě ve vodě, takže je nevyjměte z jejich prostředí. To navíc znamená, že se nemůžete dotknout axolotl, způsobí to více škody než užitku. Zacházejte s nimi jako s rybou. Nedostanete se to mazlit, jen se na to podívejte. Jsou opravdu skvělé na to, aby se na ně podívali, takže se ujistěte, že nadále vypadají skvěle. Koupit axolotl na Floridě 1 1 kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícíhoStravovací štěrk Axolotl je jednou z hlavních příčin, které umírají, protože skály, které jedí, ucpávají jejich trávicí trakt a nakonec je mohou zabít. Získejte štěrk, který je velký, aby axolotl mohl mít stále drsný skalní terén, aby se plazil. 19986851 m kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícíhoNáklady na axolotl se mohou velmi lišit v závislosti na barvě a typu axolotl, kterou si přejete koupit. Jednoduché Lucy Axolotls, bílé a růžové barevné, zakoupené ve věku mladistvých stojí asi 20 $. Vzácnější barvy a starší axolotls budou stát více naklonění cen téměř 200 $. Náklady na samotného domácího mazlíčka nejsou všechny, po získání vhodného tanku a materiálu očekávají, že utratí alespoň dalších 70 $, aby se správné vybavení na palubu vydalo místo vašeho malého chlapce. To však může výrazně zvýšit cenu, zejména pokud bude zakoupen kvalitní filtr. Protože některé vysoce kvalitní filtry mohou stát asi 165 $. Podívejte se tedy na to, co si můžete dovolit, jak si můžete získat, a postarat se o axolotl za méně než 100 USD za slušný čas, ale pokud jste chtěli chladnější, starší axolotl, můžete skončit utrácením nad 500 dolarů, aby se plně přizpůsobil vašeho obojživelného přítele.

Ostatní hosté tanků

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení axolotls nemá ze socializace prospěch. Jako takové žijí dokonale dobře. Ve skutečnosti by kvůli silným kanibalistickým tendencím axolotls měly být udržovány oddělené, dokud nejsou dlouhé nejméně 5 palců. Při 5 palcích jsou axolotls obecně dostatečně zralí, aby překonali své kanibalistické způsoby. Pokud vidíte nějaké známky jednoho axolotl, který bolí další v kleci, pak je okamžitě odstraňte do samostatných klecí, tak se nemusíte starat o jeden axolotl, který bolí druhého. Vzhledem k tomu, že axolotls mají velmi vysokou schopnost regenerace, která je odděluje předtím, než dojde k jakémukoli vážnému poškození, pravděpodobně umožní oběma axolotlům uzdravit a pravděpodobně přežít zážitek. Výhodou, že mají dva axolotls dohromady, je to, že je můžete chovat, pokud jsou opačné pohlaví. Pokud jde o udržení ostatních vodorových tvorů v nádrži s axolotl … ne. Vzhledem k citlivé kůži axolotlu může jakékoli stvoření, které se přesune do nádrže a okuje se na axolotl. Aby tomu zabránilo, nechte axolotl na pokoji. Nebo pokud je to potřeba, můžete své jídlo hodit do nádrže, když má hlad, ale obecně je budete chtít nechat pro sebe.

Průměrná životnost

Axolotls mohou žít více než 20 let, ale to je neuvěřitelně vzácné. Obecně zjistíte, že axolotls žije až deset let. Žít déle je vzácnost, i když zasažení 20 je možné pro axolotl. Životnost axolotls se sníží v závislosti na určitých faktorech. Jedním z faktorů je, pokud jí něco, co by nemělo, protože to může hlavně bránit jeho životnosti. Dalším faktorem je, zda axolotl prochází metamorfózou, aby získal pozemskou formu. Tento proces je u lidí podobný pubertě, ale tento proces není pro axolotl nezbytný a může na axolotl dát nepřiměřené množství stresu, což způsobí, že má kratší životnost.

Zdravotní problémy

Největší problémy, kterým budou čelit axolotls, jsou buď trávicí problémy způsobené tím, že jedli něco, co neměli, nebo problémy způsobené nepřiměřeným množstvím stresu. Hlavní příčiny stresu pro axolotl se pohybují v nádrži, pokud neexistuje štěrk, který může být problém, nebo prochází jejich metamorfózou. Tato změna těla Axolotl je těžce stresující událostí. Dalšími obavami, o které se musíte starat o axolotl, jsou teplota vody, ať už se dostanou na hodně slunce nebo ne, a pokud jedí to, co jim dáváte.

Chov

Axolotls dosáhne své sexuální zralosti po asi 12 měsících věku. To umožňuje rychlý reprodukční cyklus, pokud máte dva axolotls různých pohlaví. Axolotls položí 200 až 600 vajec na listy rostliny. V tomto okamžiku budete chtít odstranit nadřazené axolotls z nádrže, protože budou jíst své mladé. Asi po dvou týdnech se tato vejce vylíhnou do stvoření vypadajících. Navzdory líhnutí zůstanou děti připoutané k listům, na kterých se narodily další dva týdny. Ve věku těchto dvou týdnů začnou hledat jídlo. Je důležité, aby na mladých a mladistvých axolotls je spousta toho, že se navzájem bude jíst. Z tohoto důvodu a také řada dalších faktorů axolotls mají vysokou úmrtnost s asi 97% úmrtími.

Chování a temperament

Axolotls jsou neuvěřitelně přátelské tvory. I když je nemůžete držet kvůli jejich citlivým kůži, je snadné udržovat a udržovat v zajetí. Ve skutečnosti jsou tak dobře chováni obecně, že je známo, že je stvořením, že máme nejstarší záznamy o udržování v zajetí. Axolotls se často používají pro experimenty, protože mají tak neuvěřitelnou regenerační schopnost, jako takové existuje mnoho axolotl, které jsou uchovávány v laboratořích pro testování. Jsou to dobře chovaná stvoření a pokud jsou krmí a oddělí se od všeho, co by mohli ublížit, nebo by to mohlo ublížit, budou v pořádku.

Proč zvolit axolotl?

Text zástupného symbolu, kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího

Pokud tedy uvažujete o domácím mazlíčku Axolotl je jedinečný a snadno se stará o výběr. Protože axolotls žijí po dlouhou dobu a jsou omezeni na nádrž, budete mít stálého společníka, který budete vždy vědět, kde najít. Kromě toho má axolotl jednu z nejsilnějších regeneračních schopností na světě. Mohou opětovné opětovné končetiny tolikrát, kolikrát chtějí. To znamená, že pokud by se váš axolotl narazil na zranění, měl by být schopen se uzdravit. Konečně a co je nejdůležitější, jsou rozkošní. Jsou to domácí mazlíčci s nízkou údržbou, na které můžete růst blízko a a přitom jim stále umožňovat sedět na vaší polici a vypadat úžasně. Možná jsem tě nepřesvědčil. No dobře, raději si přehrajte svou trumfovou kartu.

Jsou axolotls škodlivé?

Axolotls vylučují toxiny z kůže jako obranný mechanismus. Tento toxin je však slabý, takže ublíží vám, pouze pokud to hodně přijmete. Navíc, když je to rozrušené, může se vás pokusit kousnout (i když není dostatečně silný, aby na vás měl velký účinek). Navíc se to obecně stane pouze tehdy, pokud manipulujete s axolotl, což byste neměli dělat.

Související články axolotl právě pro vás

Pokud se vám tento článek o axolotls líbil, nezapomeňte se podívat na tyto další informativní články. Ručně jsme si vybrali tyto tři jen pro vás.

Jsou axolotls dobrými domácími mazlíčky?

Jsou axolotls dobrý mazlíčci? Seznam výhod a nevýhod!

89055717 m kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího

Axolotl Food: Co mohou jíst (a co by neměli)

Co dělat s nechtěnými vejcemi Axolotl, kde koupit axolotl: Kompletní průvodce pro prvního kupujícího

Co dělat s nechtěnými vejcemi axolotl

Jen má více než 23 let zkušeností s životem a péčí o všechny typy domácích zvířat z axolotl, hadů, králíků, želv ke psům a kočkám. Vlastnila a starala se o mnoho plemen psů, včetně jejího německého ovčáka jménem Jet.