Útok DDOS narušuje Activision Blizzard | SC Media, Activision Blizzard Games zmrzačené hodinovým útokem DDOS

Hry Activision Blizzard zmrzačené hodinovým útokem DDOS

Hry vždy na internetu, jako jsou Diablo a Overwatch, jsou obzvláště zranitelné vůči kybernetickým útokům, protože vyžadují, aby uživatelé byli připojeni k internetu, aby mohli hrát.

Útok DDOS narušuje Activision Blizzard

Vývojář videoher Activision Blizzard odhalil, že byl ovlivněn více než 10hodinovým distribuovaným útokem odmítnutí služby o víkendu, což mělo za následek prodloužené narušení jeho her, včetně Diablo IV, Call of Duty a World of of of Warcraft, podle rekordu, zpravodajská stránka firmy kybernetické bezpečnosti zaznamenala budoucnost. Takový útok DDOS, který byl potvrzen, že byl zmírněn Activision Blizzard pozdní neděle, přichází poté, co společnost na začátku tohoto roku oznámila, že její interní systémy byly ohroženy phishingovým útokem na zaměstnance a útokem DDOS loni v září v září. Hrotové herci za vniknutím dosud nebyli identifikováni, ale herní komunita byla nedávno podrobena řadě škodlivých kybernetických útoků, přičemž výzkumníci Cyble identifikovali distribuci malwaru Supremebot prostřednictvím trojanizovaného instalačního programu Super Mario, a také pro rozkládání ransomware, který připravil na přípravu výtoka Phishingová kampaň zaměřená na ruské hráče multiplayeru střelce z první osoby.

Zaměstnanci SC

Příbuzný

Zajistěte cloud a podívejte se na návratnost investic, zaútočte na cestu k přesným odpovědím – ESW #330

V tomto rozhovoru Raghu diskutuje o konkrétních výzvách při zajišťování cloudu a o tom, jak je překonat. Sdílí, jak usnadnit váš život tím, že zabezpečení způsobuje týmový sport, jak získat viditelnost, kterou potřebujete napříč mraky, datovými centry a koncové body, a jak získat návratnost investic do zabezpečení cloudu. Tento segment je sponzorován i i.

Opravena zranitelnosti s vysokou závažností

Zaměstnanci SC 22. září 2023

Aktualizace zabezpečení byly vydány Atlassian, aby se zabývaly čtyřmi vysoce závažnými chybami v nabídce bambusu, bitbucket, confluence a jira.

Skupina kybernetické kriminality zlaté melody identifikované jako IAB

Zaměstnanci SC 22. září 2023

Podle zpráv Hackera se podle zprávy Hackera objevila operace kybernetické kriminality Gold Melody, známá také jako UNC961 a Prorok Spider.

Hry Activision Blizzard zmrzačené hodinovým útokem DDOS

Hráči byli nadšeni, když byla čtvrtá část hry legendární akce hraní rolí Diablo vydána začátkem tohoto měsíce. Ale když se zaměřili na klidný letní víkend hraní, jejich vzrušení se rychle změnilo na frustrace, když hra nebyla k dispozici kvůli prodlouženému kybernetickému útoku.

Distribuovaný útok Denial of Service (DDOS) se zaměřil na servery Diabloova vývojáře Activision Blizzard, které se používají k ověření uživatelů a jejich připojení k hrám. Incident znemožnil hrát některé ze svých hitových her, včetně Diablo IV, World of Warcraft a Call of Duty.

Útok trval déle než 10 hodin a podle prohlášení Activision Blizzard na Twitteru byl podle prohlášení Activision Blizzard zmírněn pozdě v neděli.

Blizzard dosud neidentifikoval skupinu hackerů za útokem a od nynějška se nikdo nepřihlásil, aby si nárokoval odpovědnost.

Activision Blizzard byl nedávno častým cílem kybernetických útoků. Ačkoli to není sofistikované nebo zvlášť škodlivé, útoky DDOS mohou dočasně vzít server offline zaplavením provozem.

Začátkem tohoto roku společnost potvrdila, že hackeři získali přístup k svým interním systémům prostřednictvím zprávy o phishingu zaslané zaměstnanci.

Loni v září byly servery společnosti zasaženy útokem DDOS, což zabránilo mnoha uživatelům, aby mohli hrát hry na svých počítačích. O měsíc později, v říjnu loňského roku, byla dlouho očekávaná videohra Overwatch 2 Activision Blizzard během spuštění nedostupná kvůli problémům s propojení v širokém měřítku.

Hry vždy na internetu, jako jsou Diablo a Overwatch, jsou obzvláště zranitelné vůči kybernetickým útokům, protože vyžadují, aby uživatelé byli připojeni k internetu, aby mohli hrát.

To vedlo k rozsáhlé kritice v rámci herní komunity vzhledem k nerovnosti v přístupu k internetu a rychlosti po celém světě. Hry mohou také v sobotu a neděle zažít pomalejší čas načítání.

Kromě útoků DDOS využívají herci hrozby různé další metody, jako je distribuce malwaru nebo pokusy o phishing, zaměřit se na potenciální oběti.

Minulý týden vědci z firmy v oblasti kybernetické bezpečnosti Cyble objevili škodlivý instalátor her Super Mario, který šířil malware Supremebot.

“Hrotitelé hrozby používají instalátory her k šíření různých malware, protože hry mají širokou uživatelskou základnu a uživatelé obecně důvěřují instalacím her jako legitimního softwaru,” uvedli vědci.

Začátkem června odkryl Cyble phishingovou kampaň zaměřenou na rusky mluvící hráče Engist, střelce prvního hráče s první osobou. Hackeři použili falešný web, který se velmi podobá oficiální zařazené webové stránce k distribuci ransomwaru.

„Diablo IV“ a další hry Blizzard byly v neděli kvůli útoku DDOS dole dole

Zdá se, že útok začal v časných ranních hodinách.

Igor Bonifacic

Aktualizováno Slunce, 25. června 2023, 20:44

Pokud jste doufali, že budete hrát Diablo IV Tento víkend se zdá, že někdo měl v úmyslu zničit tyto plány. Od nejméně časných ranních hodin nedělního rána, Blizzardova bitva.Čistá online služba byla cílem zjevného útoku DDOS, což ztěžovalo, ne -li nemožné, hrát Diablo IV, Svět války a další tituly Blizzard před tím, než společnost nakonec vyřešila problém. „Stále aktivně sledujeme probíhající útok DDOS, který ovlivňuje latence/spojení s našimi hrami,“ účet Blizzardovy zákaznické podpory tweetoval v 10:24 ráno poté.

Od 12:30 ET byl problém nevyřešen. „V současné době zažíváme útok DDOS, který může mít za následek vysokou latenci a odpojení pro některé hráče,“ uvádí oznámení, které se objeví při spuštění bitvy.síť na PC. „Aktivně pracujeme na zmírnění tohoto problému.„Když jsem se pokusil přihlásit Diablo IV, Krátce jsem byl schopen hrát hru, než jsem byl odpojen. Přes na Reddit, někteří hráči říkají, že nebyli schopni hrát Blizzardovo nejnovější po dobu nejméně 10 až 12 hodin. Přinejmenším můžete vsadit, že tento incident obnoví hovory, aby Blizzard přidal režim offline Diablo IV.

Aktualizace 13:36 ET: Od 13:18 ET, Blizzard říká, že útoky DDOS, které zažíval dříve v den, skončily. Pokud se stále nemůžete připojit, společnost doporučuje dodržovat radu ohledně řešení problémů na svých webových stránkách.

Chcete -li zobrazit tento obsah, musíte aktualizovat nastavení ochrany osobních údajů. Klikněte sem a zobrazte „Partneři obsahu a sociálních médií“ Nastavení tak učinit.