Vysvětlil koncování protokolu Callisto, vysvětlil konec protokolu Callisto | PCGamesn

Konec protokolu Callisto vysvětlil

V tuto chvíli není o kultu na kultu mnoho jiného, ​​ale hráči, kteří se chystají na úspěch/trofej „Společní“. Trophy úkoly hráči s hledáním tajných místností pro kult kolem černého železa, což vede k spoustě malých náznaků pro fanoušky, aby se o tom teoretizovali.

Konec protokolu Callisto vysvětlil

Jednou z nejvíce medializovaných her, které vyšly na konci roku 2022, je nepochybně „The Callisto protokol“, akční hra pro přežití, kterou režíroval spolutvůrci „Dead Space“ Glen Schofield. Hra přináší hráče na chladný a téměř pustý měsíc Callisto, kde je transportér nákladu Jacob Lee hoden do vězení Black Iron. Ne příliš dlouho poté, co byl veden k jeho cele, se Jacob ocitne v děsivé noční můře, když tajemné ohnisko promění ty infikované na začarované monstra. Zpočátku je snadné vidět „protokol Callisto“ jako jednoduchou poctu „mrtvému ​​prostoru“, ale dělá to vlastní jedinečný dojem.

Zatímco časné reakce na „Callisto protokol“ byly trochu všude, může se pochlubit vlastním původním sci-fi hororovým příběhem plným napjatých okamžiků a neočekávaného teroru, zejména v tomto finále.

Poslední akt „The Callisto protokol“ obsahuje spoustu divokých zjevení a ohromující zvraty, které mohou být trochu ohromující absorbovat najednou. Co se stane s Jacobem a Danim v době, kdy se kredity rolí? Je čas připojit tečky a ponořit se do všeho, co se stalo v divokém třetím aktu „Callisto protokolu.”

Dejte si pozor na spoilery dopředu pro „The Callisto Protocol.”

Zdroj infekce

Stejně jako Jacob a Dani hledají novou únikovou trasu poté, co strážce Cole střílí svou jedinou šanci mimo Callisto, narazí na zapomenutou kolonii pod vězením – a zdroj této nechutné noční můry. Jacob a Dani se ocitli v procházení těžební kolonií zvané Arcas, která existovala před postavením černého železa, a nakonec narazili na futuristicky vypadající laboratoř. Po vstupu se Jacob řídí hologramy záhadného dr. Mahler a dozví se trochu více o Arcusovi a Gigantický mimozemšťan ve středu laboratoře.

Jak vysvětlil Mahler, horníci v Arcus objevili tohoto masivního mimozemšťana a byli první, kdo se nakazil tímto morem. Poté, co UJC (společnost, která zaměstnávala Jacob), objevila mimozemšťan a infekci, zahájili operaci, aby vyhladili kolonisty a zakryli to, co se stalo. Plánoval se extrahovat mimozemské larvy a začít experimentovat, aby se naučil své účinky na lidi, což mělo za následek stvoření zvané biofágy. Stejně jako mnoho skvělých sci-fi příběhů, jednoduchá lidská chamtivost vedla k tragédii biofágu.

Co se skutečně stalo na Evropě

„Protokol Callisto“ se otevírá ohniskem, ke kterému dochází v jiné kolonii na Evropě, a podrobnosti o této události se neustále vyvíjejí a jsou odkryty během hry. Mahler odhaluje, že ohnisko bylo částečně způsobeno tím, že UJC náhodně odhalila larvy, které extrahovali veřejnosti. Následující krveprolití by mělo trvalé důsledky, které by inspirovaly strážce Coleho i Daniho.

Jak je vidět v okamžiku flashbacku, ve kterém se Jacob spojuje s Dani, aby viděl své vzpomínky v ten osudný den, Dani ztratila svou sestru během vypuknutí, což ji pobídlo k zastavení Cole a vedl rebelskou frakci známou jako vnější způsob.

Co se týče Cole, příběh o předpokládané „předmětu Zero“ – infikovaný člověk, který si byl schopen udržet své lidstvo před zabitím bezpečností – ho skutečně zasáhl. Jeho zájem o replikaci tohoto incidentu je to, co ho zpočátku zajímalo o tento mimozemský virus. Nakonec také vede k vypuknutí černého železa a hlavním událostem hry.

Konfrontace Cole

Poté, co viděl Coleovy hologramy po celém Black Iron a dozvěděl se, že zničil jediný možný způsob úniku, je Jacob konečně schopen konfrontovat Cole osobně, kdy se o něm hodně dozví. Po vstupu do místnosti Jacob vidí, jak Cole mluví se zahalenými členy Spojenosti, kultovní sekta, kterou Mahler říká, je součástí, než přednesl svůj velký darebák řeč. Stručně řečeno, Cole hovoří o tom, jak věří, že tento virus pomůže dosáhnout cíle společného rozvoje lidského vývoje.

Cole dále uvádí, že jeho „předmětem alfa“ bude příkladem výhod viru a že není nic, co by Jacob mohl udělat, aby cokoli zastavil. V podstatě jsou to slavná poslední slova, kterou slyšel od jednoho z darebáků této série, obvykle těsně před finálním bojem šéfů, které se předtím slyšeli od jednoho z darebáků této série.

To je přesně ten případ, protože to vede k konečné konfrontaci mezi Jacobem a mutovaným Ferrisem, hlavou bezpečnosti Black Iron a Cole’s Subject Alpha. O Cole však zůstává něco, co zůstává záhadné: nejen promítá hologram a rozhodně ne v Black Iron, ale jeho role ve sjednocení vyvolává mnoho dalších otázek.

Společnost

Společnost je snadno největším tajemstvím, že „protokol Callisto“ listy visí, ale o nich víme některé věci, které víme. Například Mahler vysvětluje, že Cole je klíčovým členem skupiny. Kromě toho bylo vypuknutí ve vězení způsobeno, když Cole uzákonil protokol o titulárním volavici, plán na testování infekce na vězňů a snad najde jeho předmět Alpha. Je to zjevení, které skutečně definuje Cole jako znepokojujícího antagonisty, ale konfrontace s ním ukazuje, že je ještě více opovržlivý.

Když Jacob hovoří s Cole ve své kanceláři, darebářský dozorce vysvětluje, že on a společnost si přejí další evoluci člověka, aby mohli prozkoumat hluboký prostor a dále. Věří, že tento virus by mohl být klíčem k dosažení jejich cílů a jsou v podstatě ochotni udělat cokoli a zabít kohokoli, aby se to stalo. Zatímco Cole je zde velkým zaměřením, je velmi možné, že budoucí hry v seriálu by se mohly soustředit na to, aby se společně stala jasnější hrozbou.

V tuto chvíli není o kultu na kultu mnoho jiného, ​​ale hráči, kteří se chystají na úspěch/trofej „Společní“. Trophy úkoly hráči s hledáním tajných místností pro kult kolem černého železa, což vede k spoustě malých náznaků pro fanoušky, aby se o tom teoretizovali.

Byl ferris jako hodný předmět?

Ferris je jednou z nejděsivějších hrozeb hry a může se pochlubit dominantní přítomností i ve své lidské podobě. Jakmile se však ukáže, že je infikován Ferris, nezmění se na jednoduché monstrum jako mnoho jiných a zdá se, že si zachovává své lidstvo. Jeho začarovaná osobnost však stále zůstává a díky jeho vylepšeným schopnostem se stal ještě více skličující fyzickou hrozbou. Cole ho dokonce dabuje jako vyhledávaný „předmět alfa“.

Po pravdě řečeno, Ferris může virus odrazit pouze tak dlouho a nakonec podlehne stejnému osudu jako všichni ostatní. Během posledního boje šéfa se Ferris cítí, jak se začíná znovu zmušit a konečně ztratí kontrolu nad svým tělem. Najednou se jeho tělo v jednom z nejrůtrživějších okamžiků v „The Callisto -Protocol“ transformuje a vyvíjí se v něco opravdu monstrózního, takže pro jednoho hrůzostrašného finálního šéfa dělá. Ačkoli Cole věřil, že Ferris mohl být dokonalým testovacím předmětem, který hledal, skončí to jen další z jeho klamů. Bez ohledu na to, kolik věřilo, že Ferris nebo Cole věřili, že dokážou infekci ovládat, ani jeden z nich splnil své cíle.

Nalezení léku

Daniho infekce mění všechno pro Jacoba v posledním úseku „The Callisto Protocol“ a on odmítá uniknout, aniž by ji vyléčil jako první. Protože však nikdo nepřežil po infici, šance na úspěch se zdají být docela nízké. Mahler však nabízí možný lék: Pokud Jacob dokáže extrahovat DNA předmětu alfa, může ji vstříkat do Daniho a možná čelit viru. Když Jacob čelí Ferrisům v posledním boji, je schopen získat to, co potřebuje k vyléčení Dani.

Po nabití DNA příšerným způsobem Jacob neprábí čas v injekci Daniho a zdá se, že se její příznaky téměř okamžitě objasňují. Všechny hrubé žíly probíhající po jejím obličeji a očích se začínají rozptylovat a ona znovu získává ovládání a sílu motoru. Zdá se tedy, že Dani je plně vyléčen na infekci a je docela možná její První Pozůstalý. Vyzbrojeno těmito novými znalostmi je možné, že mohou zachránit ostatní, kteří jsou nakaženi, možná dokonce najít způsob, jak jej hromadně vyrábět a zmařit plán společných schopností vystavit více lidí.

Jacobova nečinnost

Pro většinu hry se Jacob zdá být jednoduše jako nevinný protagonista, který byl nešťastně nasáván do této noční můry. Po prozkoumání Daniho paměti na Evropě však hráči pochopí něco trochu děsivějšího o spojení Jacoba s ohniskami. Před černým železem byl Jacob pro UJC jen jednoduchým transportérem nákladu a dodal různé náklady na různé planety, obvykle bez velkého znepokojení o tom, co měl.

Později v příběhu se ukázalo, že vlastně přepravoval lahvičky obsahující infekční larvy pro UJC, což znamená, že je částečně zodpovědný za vypuknutí na Evropě. Normálně by bylo snadné dát Jacobovi výhodu pochybností a říkat, že opravdu nevěděl, co má. Jak je však znázorněno na úvodní scéně a flashbacku, Jacob často ignoroval to, co měl, dokud dostal výplatu. Tato úmyslná nevědomost vedla k úmrtí mnoha na Evropu, včetně Daniho sestry. Pro většinu postav je jejich akce definují. Pro Jacoba, jeho vAkce dělá největší dojem – a rozhodně to není hrdinský.

Poslední oběť

Cole aktivuje sekvenci sebezničení, stejně jako Jacob a Dani zjistí, že je to vlastně hologram, a naši hrdinové se ocitnou v intenzivním závodě proti času, aby se dostali k posledním únikovém podsům. Jak by to měl osud, při příjezdu zbývá jen jeden únikový modul, což znamená, že jeden z nich by musel zůstat pozadu. Bez váhání Jacob vrací Dani do únikového modulu spolu s důkazem toho, co Cole dělá, a nakonec se rozhodl obětovat se za její přežití.

Je to jako vhodný způsob, jak se Jacobův osobní oblouk uzavřít a působit jako dobrý vykupitelský okamžik pro něj. Je to také pro Daniho vhodný okamžik, protože byla tak odhodlána nejen odhalit experimenty a zabránit této infekci v pokračování, ale také pomstít smrt její sestry. Je vždy smutné vidět, jak protagonista hry jde na bohužel obětní notu, ale Jacobův výběr mu přináší několik bodů za hrdinství a přidává emocionální váhu k posledním okamžikům protokolu Callisto protokolu. Ale je to opravdu konec pro Jacoba?

Jít dolů s lodí

Mahler je pro většinu hry skrytý a je vidět pouze v hologramech, ale přímo kontaktuje Jacoba, když se vrhne zpět do své původní vězeňské cely. Po setkání s ní Jacob dostane všechny informace, které potřebuje, aby lépe porozuměl ohniskům a jak vyléčit Dani. Až do událostí v Black Iron, Mahler dobrovolně pracoval po boku Cole a UJC při experimentování s mimozemskými larvami, což zase způsobovalo hodně škod a smrti.

Po setkání s Jacobem a viděním toho, co se stalo na z první ruky na černé železe, se zdá, že měla změnu srdce. To však neznamená, že se cítí, jako by si zasloužila uniknout. Když se Jacob zeptá, co udělá, říká, že patří do Black Iron, a uvědomí si, že si může zasloužit jakýkoli osud, který zde trpí. Vypadalo to, že tam skončí, ale její znovuobjevení v posledních okamžicích hry naznačuje, že by mohla mít větší roli v potenciálním pokračování. Zastaví sekvenci sebezničení Black Iron a řekne Jacobovi, že by mohla existovat jiná cesta ven, což naznačuje, že Mahler by mohl být schopen najít větší vykoupení při pomoci Jacobovi uniknout nebo úplně zastavit tuto noční můru navždy.

Je to opravdu skutečné?

Ačkoli Jacobovo rozhodnutí se zachránit, aby zachránil Dani. Když se sebezničení rychle blíží a vlna na něj se na něj obviňuje. Bohužel, tento okamžik naděje je Ferris téměř okamžitě rozbitý pro poslední vyděšení.

Teď se to může zdát jako docela definitivní konec hry, ale člověk si nemůže pomoci, ale přemýšlet, zda jsou tyto poslední okamžiky skutečné nebo ne? Jsou to jen součástí nějakého umírajícího snu, nebo jen případ nárazové vzdálenosti, která chce dodat poslední malý náraz před válcováním kreditů?

Vzhledem k státu, který jsme viděli po finálovém boji šéfů, je trochu těžké uvěřit, že by se jen vrátil k o něco méně mutované formě. Navíc, kdyby Mahler věděl o jiném cestě mimo Callisto, proč by to nezmínila Jacobovi dříve? Mohly by to být náznaky možné trasy pokračování, ale o těchto posledních okamžicích je stále něco zvláštního, což způsobuje, že konec má pocit, že by to mohlo být více fantazie než realita.

Bude pokračování?

Ještě musí existovat žádné oficiální oznámení o pokračování „Protokol Callisto.„Vzhledem k smíšenému příjmu hry při spuštění je těžké říci, zda je pokračování provedené jistotou. Přesto existuje spousta tras, které by mohlo pokračování vydat při rozšíření příběhu.

Když Dani unikl z Callisto, mohlo by pokračování snadno následovat její úsilí při odhalení Cole a sjednocení a bojovat s dalším ohniskem v tomto procesu. Vzhledem k tomu, jak Cole a Společnost působí jako větší než životní darebáci, je pro ně určitě potenciál prozkoumat více jako franšízové ​​antagonisté, zejména v pokračování, které se nyní může rozšířit na jejich tradici a příběhy.

Navíc, poslední okamžiky hry jsou skutečně skutečné, pak následné sledování mohlo snadno vidět, jak Jacob pracuje s Mahlerem, aby našel cestu mimo Callisto, zatímco Ferris ho stále loví dolů. Kdo ví, možná Jacob mohl odhalit další tajemství o Cole a Arcase, když hledá rychlý útěk a nabízí další příležitost rozšířit potenciálně bohatou tradici první hry.

Konec protokolu Callisto vysvětlil

Callisto protokol Konec: Jacob, pokrytý potem, krví a špinavým, nosí jeho mocný brnění, když čelí Dr. Mahlerovi

Je tu hodně pokračovat Končící protokol Callisto. Vaše cesta přes vězení Black Iron byl po neúspěchu omezen neúspěchem, ale jakmile se konečně vynoříte z hloubky, spiknutí je jako uprchlý vlak. Takže pokud potřebujete vysvětlit protokol Callisto, nebojte.

Konkrétně se náš končící protokol Callisto vysvětlil, že se zaměřuje na druhou polovinu „Tower“, na závěrečnou kapitolu jedné z nejlepších hororových her 2022. Stačí to říct Níže jsou hlavní příběhové spoilery, Takže teď se otočte zpět, pokud nejste zcela připraveni odhalit tajemství v srdci Callisto.

Konečné rozdělení protokolu Callisto

Jak Dani pomalu podlehne biofágu v končícím protokolu Callisto, Jacob spěchá, aby našel nějaký druh léku. Jeho jediná naděje spočívá na tajemném dr. Mahler, který vzal Daniho do tajné laboratoře v srdci vězení za léčbu. Jakmile se s nimi Jacob svolává, Mahler spojuje Jacob’s a Daniho jádro a vysvětluje, že jediným způsobem, jak syntetizovat lék pro Daniho, je vzít vzorek z Cole’s Alpha.

Mahler pak pokračoval v plném vyhlášení protokolu Callisto. Během počátečního ohniska v Arcasu, kolonista úspěšně dosáhl symbiózy s biofágeem. Tento „předmět nula“ byl zabit během sterilizace a stal se základem protokolu Callisto, ve kterém se strážce Cole a jeho Shady Cabal pokusil znovu vytvořit subjekt nulu jako předmět alfa.

Navíc prostřednictvím spojení Jacoba a Daniho konečně vidíme pravdu za incidentem na Evropě: nedošlo k teroristickému útoku. Biofág byl převezen do Evropy Jacobem a Maxem na UJC Charon, jako test před zahájením projektu v Black Iron. A co je horší, Jacob objevil mimozemské larvy a propustil je a nechal ho zodpovědný za následující masakr – a za smrt Daniho sestry Lili.

Končící protokol Callisto: Jacob konfrontující strážce Cole a postavy Kallipolis v konferenční místnosti

Toto zjevení narušuje Jacoba novou silou, aby našel pro Daniho lék a opravil své zločiny. Vrací se do konferenční místnosti na vrcholu věže, aby konečně čelil strážce Cole, pragmatického dozorce Black Iron. Cole konverzuje se třemi maskovanými postavami promítnutými na stěnách konferenční místnosti, které pozdravují Jacoba větou „Vir Solitarius“, nebo osamělý muž.

Cole vysvětluje Jacobovi, že protokol Callisto není o smrti, ale zajistit, aby lidstvo mohlo přežít ve vzdáleném dosahu vesmíru. Podle Cole je Biophage dalším evolučním krokem a rozhodl se ho vyzkoušet s soutěží mezi Jacobem a jeho subjektem Alpha … který je odhalen jako nikdo jiný než Ferris (kdo jiný?).

Jacob a Ferris to vévodou, a navzdory Ferrisově děsivé transformaci na hulkingové monstrum se Jacob objeví jako Victor. Extrahuje alfa vzorek z Ferris, který Cole prohlašuje, je vyvrcholením jeho práce jako úspěšné integrace lidí a biofágu. Jacob to vstříkne do Daniho, který se okamžitě začne zotavovat z účinku, který na ni měl biofáge.

Když se Jacob a Dani shromažďují, Cole zanechává dráždivou drobečku potenciálního pokračování: data shromážděná během konečného zúčtování mezi Jacobem a Ferrisem zahájí druhou fázi protokolu Callisto protokolu. Po rozloučení s rozloučením zmizí Coleův hologram a je zahájena sebezničující sekvence jádra reaktoru.

Konec protokolu Callisto: Dani připoutaný do únikového modulu a podíval se na důkaz, že ji Jacob opustil, aby odhalil tajemství černého železa a Kallipolis

Jacob a Dani Sprint na únikové lusky, jen aby našli jen jeden zbývající. Jacob do toho i přes své protesty svazuje Daniho a vysvětluje, že je to způsob, jak čelit tomu, co udělal v Evropě. Jak Dani’s Escape Pod Jettisons z Black Iron Prison, Daniho jádro dokončí přenos dat mezi ním a Jacobovým jádrem. Zjistí také, že drží jednu z larev, které Jacob přepravoval, a dává jí vše, co potřebuje k odhalení pravdy Evropy a černého železa.

Zatímco Dani si přeje, aby Jacob najde určitý mír ve smrti, nemá to být. Jacob je stále naživu a reaktor Black Iron se stabilizoval. Přistoupil k němu hologramu Dr. Mahler, který vysvětluje, že stále existuje cesta ven … ale potřebuje Jacobovu pomoc.

Je to náhlý konec, ale nebojte se: nárazová vzdálenost potvrdila, že příběh DLC přichází jako součást sezóny, naplánovaný na léto 2023. Prozatím však můžeme spekulovat pouze o tom, co bude pravděpodobně dál. Stinná organizace známá jako protokol Callisto Kallipolis zjevně se nebude sedět a čekat, až Dani rozlije svá tajemství. Pokud jde o Jacoba, doufáme, že cokoli Mahler má v obchodě.

Roll Credits, protože to je končící protokol Callisto! Pokud jste zvědaví na naše myšlenky, naše recenze protokolu Callisto se vrhá do některých sci-fi hororových tropů, které udržují spiknutí nad vodou. Máme také seznam zbraní protokolu Callisto a jejich umístění a naše nejlepší výběry pro nejlepší upgrady protokolu Callisto, které vám dobře slouží v nové hře plus. Pokud jste zvědaví na to, jak se vaše hrací doba dařila proti průměru, vezměte si na našem průvodci gander, který odpoví na otázku: „Jak dlouho je protokol Callisto, stejně?„A konečně, pokud to čtete, protože chcete znát příběh, ale neplánujete si hrát protokol Callisto sami, náš seznam nejlepších PC her bude mít pro vás něco, co by se dalo namísto toho řešit další.

Nat Smith, pokud Nat nehodí Andreja a hromadí zdroje ve Starfieldu, pak pravděpodobně zmizela v nejnovější Roguelike, hororovou hru nebo si přeje na bannery v honkai Star Rail. Nežádejte ji, aby si vybrala svého oblíbeného společníka Baldur’s Gate 3 – nikdy nedostanete přímou odpověď.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.