Závody – Final Fantasy XIV Online Wiki – FFXIV / FF14 Online Community Wiki and Guide, kategorie: závody – Gamer Escape S Final Fantasy XIV (FFXIV, FF14) Wiki

FF14 závody

Lalafell byl původně skupinou zemědělců obývajících úrodné ostrovy jižního moře. Jsou vysoké agility a inteligence, jsou z jižních oblastí a jsou rozděleny do Plantanfolku a dunesfolku. Plány jsou velmi zemitý klan, který se daří na prériích. Dunesfolk doslova žije na zádech obrovských zvířat a je známý tím, že nosí drahokamy v čele, které znamenají jejich znamení zvěrokruhu.

Závody

Final Fantasy XIV obsahuje osm hratelných závodů: Hyur, Elezen, Lalafell, Miqo’te, Roegadyn, Au ra, Viera a Hrothgar. Každý hratelný závod je rozdělen do dvou klany.

Hyur

Tato homininská rasa má průměrnou výšku a staví. Hyur je nejlidnatější a nejrozšířenější z hratelných závodů.

Hyur je rozdělen na Midlanders a Highlanders. Nejprve byly přidány ženské Highlanders Realm Reborn.

Elezen

Tato závod Elfin je vysoký a štíhlý. Ve srovnání s ostatními závody mají o něco delší životnost. Elezen věří, že pocházeli z Eorzea a že to byla kdysi jejich jediná nadvláda.

Elezen jsou rozděleni do klanů Wildwood a Duskwight.

Lalafell

Lalafell jsou drobné rasy z moře jižně od Eorzea. Mají dětské vzhled a veselé postoje.

Lalafell jsou rozděleny na PLAINSFOLK a DUNESFOLK.

Miqo’te

Tato kočičí závod má velké uši a ocasy. Během věku nekonečného mrázu v pátém umbrarální éře migrovali do Eorzea.

Miqo’te jsou rozděleny na hledače slunce a strážců měsíce. Muž miqo’te byl poprvé přidán Realm Reborn.

Roegadyn

Roegadynovy masivní svalové rámy jsou odlišitelné od dálky. Pocházeli od námořních lidí, kteří se potulovali po severních mořích, jsou někdy považováni za barbarský závod.

Roegadyn jsou rozděleni do mořských vlků a pekla. Žena Roegadyn byla poprvé přidána s Realm Reborn.

Au ra

Představeno v Nebesward, AU RA jsou povrchně plazský závod s rohy, měřítky a ocasy.

AU RA jsou rozděleny na klany Raen a Xaela.

Viera

Představeno v Shadowbringers, Viera byla původně pouze žena. Mužský Viera byl přidán s Endwalker. Jsou to povrchně leporinový závod, s dlouhými kožešinovými ušima a lithe rysy.

Viera jsou rozděleny na klany Rava a Veena.

Hrothgar

Představeno v Shadowbringers, Hrothgar lze hrát pouze jako muž. Jedná se o velký leoninový závod s hrůzostrašným bestiálním vzhledem.

Žena Hrothgar je oznámeno, že bude přidána nějaký čas po vydání Endwalker.

Hrothgar je rozdělen na heliony a ztracené klany.

Regionální distribuce

Městská populace, procentuální rozpad rasy

Města Elezen Hyur Lalafell Miqo’te Roegadyn Au ra Viera Hrothgar
divoký les Duskwight Midlanders Highlanders PLAINSFOLK Dunesfolk Hledači slunce Keepers Měsíce Mořští vlci Hellsguard Raen Xaela Rava Veena Helion Ztraceni
Gridania 30% 10% 40% * * * * 10% * * * * * * * *
Limsa Lominsa * * 10% * 20% * 20% * 40% * * * * * * *
Ul’dah * * 30% 10% * 40% * * * 10% * * * * * *
Ishgard 70% „Ishgardian“ 20% * * * * * * * * * * * * *
Ala Mhigo * * 10% 60% * * 10% * * 10% * * * * * *
Doma * * 60% „Dálný východ“ * * * * 10% „Dálný východ“ 10% * * * * *
Sharlayan Neznámý. Poznámka: Ačkoli jsou jeho občané rozmanití, Sharlayan nezveřejňuje statistiku populace v zájmu rovnosti

*Tyto menšinové závody společně tvoří zbývajících 10%.

Počáteční atributy

Všimněte si, že tyto rozdíly jsou docela nevýznamné, protože neovlivňují růst statistik, zejména při koncové hře, když máte mnoho stovek bodů každého statu.

Hlavní článek: Počáteční atributy

Závod Síla Šikovnost Vitalita inteligence Mysl
Hyur Midlander 22 19 20 23 19
Horal 23 20 22 18 20
Elezen divoký les 20 23 19 22 19
Duskwight 20 20 19 23 21
Lalafell PLAINSFOLK 19 23 19 22 20
Dunesfolk 19 21 18 22 23
Miqo’te Hledači slunce 22 23 20 19 19
Keepers Měsíce 19 22 18 21 23
Roegadyn Mořští vlci 22 19 23 18 21
Hellsguard 20 18 23 20 22
Au ra Raen 19 22 19 20 23
Xaela 23 20 22 20 18
Hrothgar Helions 23 17 23 17 23
Ztraceni 23 17 23 17 23
Viera Rava 20 23 18 21 21
Veena 19 20 19 23 22

Kategorie: závody

The závody jsou hratelný sentientní humanoidní druhy, které obývají eorzea. Existuje osm hratelných závodů. Každý závod má dva samostatné klany, které mají samostatnou historii v tradici. „Nikdy jsme neočekávali, že se setkáme s tak rozmanitými a bohatými lidmi! A tak velmi vysoký!”
– z
Cestovní protokoly lalafell, Jajariku Nanariku

Originál Realm Reborn Závody Eorzea

Závody od Nebesward (Přidání au ra)

Obsah

  • 1 Elezen (eh-leh-turna)
  • 2 Hyur (hee-yur)
  • 3 Lalafell (Lah-Lah-Fell)
  • 4 Miqo’te (mi-koh-te)
  • 5 Roegadyn (Roo-Gah-Deen)
  • 6 au ra (ow-ra)
  • 7 Viera (Vee-Air-Uh)
  • 8 Hrothgar (Roth-Gar)
  • 9 Viz také

Elezen (eh-leh-men) [Edit]

Duskwight.jpg

Wildwood.jpg

Elezen jsou elfy a původní obyvatelé Eorzea.

Elezen jsou tradičně nomádští lidé, kteří si v dřívějších dobách vyžádali výhradní nadvládu nad Eorzea, jejich přítomnost předcházela přítomnosti jiných ras. Jsou rozděleny do Wildwood a do Duskwight Elezen. Wildwood žije v lesích a má horlivý pocit zraku – přispívající faktor v jejich bezkonkurenční odborné znalosti jako lukostřelci. Duskwight je samotářský klan, který přebývá v jeskyních a jeskyních, který jim dal zvýšený pocit sluchu. Zdá se, že se oba klany nesmírně nelíbí.

Hyur (hee-yur) [edit]

Midlander.jpg

Highlanders.jpg

Hyur je rasa, která je víceméně lidská.

Hyur, který se může pochlubit největší populací v Eorzea, pocházel ze sousedních kontinentů a ostrovů ve třech velkých stěhovavých vlnách. Jsou rozděleny do Midlander a na Highlander Hyur. Midlanders kladou velký důraz na vzdělávání a obecně se považují za nejotčeru nejodivovanějších lidí na světě. Fyzicky větší a objemnější než jejich bratranci Midlander, Highlanders kdysi vládl velkým městským státem Ala Mhigo, který napadl a zboural Garlean Empire. S zničenou domovinou a jejich čísly se zdecimovali, Highlanders nyní vydává svou existenci jako žoldáci.

Lalafell (lah-lah-fell) [Edit]

PLAINSFOLK LALAFELL

Dunesfolk lalafel

Lalafell je rasa fyzicky drobných humanoidů.

Lalafell byl původně skupinou zemědělců obývajících úrodné ostrovy jižního moře. Jsou vysoké agility a inteligence, jsou z jižních oblastí a jsou rozděleny do Plantanfolku a dunesfolku. Plány jsou velmi zemitý klan, který se daří na prériích. Dunesfolk doslova žije na zádech obrovských zvířat a je známý tím, že nosí drahokamy v čele, které znamenají jejich znamení zvěrokruhu.

Miqo’te (mi-koh-te) [edit]

Hledači Sun.jpg

Keepers of the Moon.jpg

Miqo’te jsou kočičí humanoidy rasy.

Během věku nekonečného mrázu, když se moře otočila na led a průchod nad nimi, Eorzea viděla příliv cizinců na její pobřeží. Miqo’te jsou velmi oddaní lidé, ale jsou rozděleni do dvou náboženských sekt: hledači slunce, kteří jsou zasvěceni bohyni slunce Azeyma Strážce a noční strážci měsíce, kteří jsou zasvěceni k bohyně měsíce Menphina milenec.

Roegadyn (Roo-Gah-Deen) [EDIT]

Sea Wolves.jpg

Hellsguard.jpg

Roegadyn jsou fyzicky velká a svalová rasa.

Roegadyn jsou námořní lidé, jejichž největší koncentrace se nacházejí v severních mořích, díky nimž přišli na Eorzea. Pocházejí ze severních regionů a jsou rozděleny do mořských vlků a pekelných. Mořští vlci byli kdysi skupinou hrůzostrašných pirátů, ale od té doby do značné míry opustili tento životní styl; V současné době jsou obvykle zaměstnány jako námořníci nebo námořní žoldáci. Hellsguard, na druhé straně, přebývá v sopečném regionu a říká se, že jsou mistry magického umění a hlídají bránu do pekla samotné.

Au ra (ow-ra) [edit]

Xaela.png

Raen.png

Zakřivené rohy a krásně vzorované váhy, které charakterizují au ra. Toto však bylo dlouho zpochybněno, přičemž vědci citovali několik odlišných rozdílů ve dvou závodech jako důkaz rozhodně odlišných kořenů – prvním a nejdůležitějším je vylepšené sluch a prostorové uznání udělené aujálními prognózy Au ra (vlastnosti, které nebyly připisovány Draconianovi rohy) a druhou je hrubý disproporci v tělesné hmotnosti mezi auri muži a ženami (opět vlastnost, která je v dracích široce neviditelná). [1]

Viera (Vee-Air-Uh) [Edit]

Viera-Rava.png

Viera-Veena.png

Vysoké postavy a štíhlého rámu je fyzický vzhled Viery nápadně podobný vzhledu Hyuru a Elezen, s výjimkou jejich výrazných dlouhých uší. Dodržování přísného kódu známého jako zelené slovo je zakázáno kontakt s vnějším světem pod hrozbou exilu. Jejich společnost je čistě matriarchální a muži věku jsou zřídka, pokud vůbec, nacházejí se v mezích jakékoli vesnice. Místo toho slouží jako ochránci dřeva před stíny, aby žádné zlo nikdy nemohlo zasahovat do jejich posvátných zemí. [2]

Hrothgar (Roth-gar) [Edit]

Hrothgar-Helions.jpg

Hrothgar-lost.jpg

Hrothgar pochází ze vzdálených pobřeží Ilsabarda, je to statný lid lžíného vzhledu – nebo jsou muži, přinejmenším. Ženy jsou mezi jejich populací ohromně jen málo, a proto jsou zřídka tolik, jak zahlédly ostatní závody.

Hrothgarův impozantní tvář pronikl jejich ostrými drápy a stále ostřejší tesáky – včleněná panika mezi Eorzeans po jejich příjezdu. Protože nebyli také schopni komunikovat, počáteční interakce s Commonfolkem často eskalovaly do konfliktu. To bylo teprve když Hrothgar získal mistrovství společného jazyka, které byly obavy, a včas by byli jako sousedé, vítáni ve všech koutách říše. [2]

Viz také [Upravit]